Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Вибрирачки екран / Индустриско вибрирачко сито VS-06

Индустриско вибрирачко сито VS-06

438

922153
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи

Популарни пребарувања

25%

Прегледи од вистински луѓе за работата на фармацевтското сито

25%

Прегледи од сопствениците на vibrosieve

25%

Детален опис на процесот на скрининг прашоци

25%

Пронајдете упатства за раздвојување на прашоци во фракции

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Вибрирачки екран / Индустриско вибрирачко сито VS-06

Индустриско вибрирачко сито VS-06

Индустриско вибрирачко повеќе нивоа сито за употреба во производството. Регулирање на бројот на нивоа од 2 до 6 парчиња. Дијаметар на екранот 600 мм. Тежината на опремата е 140 кг. Вибрирачкиот екран може да се користи за да се отстрани загадувањето и да се отстранат грутките од сувите честички на прашоците за храна. Сепараторите ги исполнуваат барањата на GMP и FDA стандардите, користените материјали ги исполнуваат строгите технички барања на прехранбената и фармацевтската индустрија. Искуството со слична опрема со следниве материјали: пченкарен скроб, компир скроб, пченично брашно, млеко во прав, засладувач, шеќер, зачини, материи за боење, ореви, трошки од леб, чоколадо во прав, какао, кокос, кафе, јајце во прав, трска сол , зачини, алги, квасец, снегулки. Исто така е можно да се отстранат нечистотиите, загадувачите, странските материи од течен, вискозен материјал. На пример, може да се користи за одделување на извлечен растително масло од неговите остатоци (влакна и други нечистотии) за прочистување. Искуство со следниве материјали: течно чоколадо, мед, извлечено растително масло, палмово масло, маслиново масло, сирење, овошни сокови. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за работа на опрема за проверка на фармацевтски прав. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 7.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Вибрирачки екран VS-06

 • Означено како: Вибрира сито Вибрира сито Вибрирачки екран Каталог Каталог на опрема Опрема од Кина Прашоци Производство на лекови Прашок за мешање Фармацевтска машина Фармацевтско сито

Популарни пребарувања

25%

Прегледи од вистински луѓе за работата на фармацевтското сито

25%

Прегледи од сопствениците на vibrosieve

25%

Детален опис на процесот на скрининг прашоци

25%

Пронајдете упатства за раздвојување на прашоци во фракции

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА РАБОТА СО ВИБРАЦИЈА Сито.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториски сепаратори за прав, ние нудиме литература за основите на поделба на прав во фракции. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за вибрации.
2) ЗАВРШНА ПРОДУКЦИЈА И ЛАБОРАТОРИИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за лабораториско раздвојување. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на вибрирачко сито, машини за прашкање прав, опрема за контрола на проток на прав, машини за раздвојување на прашоци во фракции и лабораториска опрема.
3) Испорака на резервни делови за VIBROSIT.
Соработуваме со производители на автоматски и лабораториски модели на екрани за вибрации, снабдуваме резервни делови за опрема за раздвојување прашоци во фракции купени во нашата компанија.

Спецификации

Индустриско вибрирачко сито "VS-06"
Дијаметар на сито: 600мм
Ефективен дијаметар на скрининг: 540 мм
Ефективно подрачје за преглед: 0.2289 м2
Големина на честички: 2-400 микрони
Број на нивоа: 3
Амплитуда на вибрации: 0,8
Мотор: 1460 вртежи во минута
Центрифугална сила: 5000 tутници
Моќност: 0,2 kW
Напојување: 220V, 50 Hz
Висина со сито едно ниво: 875 мм
Висина со сито со две нивоа: 1013 мм
Висина со три сита: 1045 мм
Вкусни димензии: 900мм х 800мм х 940мм
Тежина на електричен мотор: 32 кг
Тежина: 120 кг
Тежина на испорака: 140 кг

Совети за нашите клиенти

Можност за поставување до 5 екрани (4 екрани) со стандардна поставка. Мрежата на екранот може да се промени според барањата. Тивка вибрација и лесно одржување. Сите делови натопени со прав се изработени од не'рѓосувачки челик SUS304L. Пред да започнете со работа Поставете го вибрирачкиот екран на рамна и цврста површина така што ќе работи непречено и ефикасно. За да се обезбеди безбедност на корисникот, напојувањето мора да се заземе. Сертификација ISO, CE, BV & EX. Минимално одржување и леснотија на одржување. Може лесно да се интегрира во постојната производна линија. Повеќекратни палуби за прецизно разделување на фракционото делување. Опција за заштита на сјајот: ултразвучен систем, заштита од враќање на топки и прстени. Двослојна жичана структура за да се спречи кинење за подолга употреба. Можност за обработка на прав материјали со големина до 25 микрони во големина. Сортирање на храна и затворена прашина и FDA доказ за истекување.

Прегледи на клиенти (6)

Се покажа дека посочената цена е пресметана врз основа на едно ниво на сито, доколку е потребно, просејување на прав во неколку фракции, треба да купите нивоа.

Денис Алексеев, Ориол

Тие се обидоа да кваси низ многу тежок прашок, кој постојано се вареше и формираше грутки. Добра опција е ултразвучен екран + топки. Сè испадна со нас.

Ренат, Градот Новосибирск

Стабилната работа и квалитетот на индустриското вибрирачко сито ни овозможи непречено да ги извршуваме нашите активности.

Рогозин Ира, ДОО БИОТЕКИНРегионот на Липецк

Работата стана во фабриката поради пропаѓање на вибрирачкото сито, беше итно да се замени, страницата на minipress помогна да се замени, каде што најдоа пристојно. 

Борисов Г.С..Директор Фармбипроект Ц.А.Калининград

Minipress беа во можност да обезбедат стабилна и брза работа во рамките на нивната компанија. Кога нарачавме вибрирачко сито за нашето скроб производство, се сомневаше во цената, но тие веднаш се „распаднаа“ откако разговараа со консултант. Беа земени предвид сите потешкотии при испорака. И сè дојде на време.

Алина АндреевнаСпецијалист за испорака, Калининград

Започна производство на минерални ѓубрива. И, се разбира, ни требаше индустриско сито. Како прво, бевме во потрага по сигурен снабдувач. И тие не успеаја, откако нарачаа вибрирачко сито VS-06 овде. Веќе многу години работи без големи проблеми, и ако нешто се случи, компанијата веднаш го решава проблемот.

Федор Колетов, Краснојарск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  индустриско вибрирачко сито наспроти 06.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: