Се препорачува сигурна услуга

Мил за супстандардни таблети RW-06

399

921756
 • Тиквар е погоден за мелење на супстандардни таблети
 • Тиквар е погоден за мелење на супстандардни таблети
 • Тиквар е погоден за мелење на супстандардни таблети
 • Тиквар е погоден за мелење на супстандардни таблети

Популарни пребарувања

25%

Активна продажба на таблети, деловни идеи

25%

Купете ефтини пелети во Москва

25%

Како е профитабилно да се инвестира во производство на зрнести прав?

25%

Гледајте видео со висок квалитет за рециклирање на таблети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Мил за супстандардни таблети RW-06

Лабораториска мелница со постојано вчитување на супстандардни таблети. Дизајнот ви овозможува да го контролирате дел од добиениот материјал на излезот. Мелење со контрола на фракцијата на прав. Продуктивноста е од 20 до 50 кг на час. Чеканите ротираат на 1000 вртежи во минута. Преносен, економичен и лесен за ракување, машината се користи во медицинската и прехранбената индустрија за да се добие прав, во хемиската индустрија и во другите индустрии. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Едноставен механички дизајн. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на брусилки. Пред испорака, машините за мелење суровини се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 8000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Мил за супстандардни таблети RW-06

 • Означено како: Гранулат Гранулатор Каталог на опрема Квалитет на таблета Компактор во прав Миксер во прав Давач на таблети Прашоци Сува гранулација Апчиња Фармацевтска мелница

Популарни пребарувања

25%

Активна продажба на таблети, деловни идеи

25%

Купете ефтини пелети во Москва

25%

Како е профитабилно да се инвестира во производство на зрнести прав?

25%

Гледајте видео со висок квалитет за рециклирање на таблети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ НА РЕГИСКИ МАТЕРИЈАЛИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на мелење на суровини, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме големи и мелнички за маса кои ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА ГРАДЕINGЕ НА РЕВИСКИ МАТЕРИЈАЛИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на мелници е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на мелници и меленици, засновани врз целите и целите на клиентот. Willе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за мелење прашоци. Сервисен центар во Русија за земјите на ЗНД.

Спецификации

Мил за супстандардни таблети "RW-06"
Материјал се хранат со зоната на мелење: континуирано
Брзина на чекан: 1000 вртежи во минута
Ладење на воздухот: собна температура
Добиената фракција во прав: од 1000 до 200 микрони
Заменливи ситни плочи: 3-5 парчиња
Електричен мотор: 220V, 50Hz
Моќност: 1,5 kW
Севкупни димензии: 470мм х 700мм х 800мм
Тежина: 60 ​​кг
Тежина на испорака: 80 кг

Совети за нашите клиенти

Оваа мелница е погодна за мелење супстандардни таблети, за да се добие зрнеста маса. Комплетот за испорака вклучува голем избор на перфорирани конусни решетки со различни големини на решетката. Клиентите можат сами да ги заменат конусите за да ја добијат посакуваната големина на фракцијата на кршен прав. Овој дизајн за денес нема конкуренција, овозможувајќи ви да го контролирате фракцијата, бидејќи во некои случаи мелењето во прав не го обезбедува потребниот ефект за понатамошниот технолошки ланец. Комплетот има и неколку осигурувачи кои штитат од напонски напони и четка за чистење на внатрешните и надворешните површини на мелница.

Прегледи на клиенти (6)

Ние компресираме таблети, мала количина од која се собира во процесот на дебагирање на печатот. Тие бараа компактна опрема за обработка на таблетите во гранули.

 Валерија, Москва

Главната предност на оваа опрема е заменливи конуси, кои ви овозможуваат да ја прилагодите големината на гранулите.

Станислав Козлов, Самара

Многу добра мелница, со голема брзина на вртење на чеканите. Исто така, за погодност и заштеда на време, постојат дополнителни отстранливи сити на плочи. Со еден збор препорачувам.

ВикторВелики Тагил

Купивме лабораториска мелница, но неодамна едно парче опрема не успеа. Се обративме на компанијата за помош, по што брзо испорачавме резервен дел. Многу задоволен од услугата.

Авдеева Е.Ф., Саму-Мед ДООМахачкала

Ние сме ангажирани во медицински препарати, вклучувајќи таблети. Понекогаш излегува, од која било причина, супстандардна. Неодамна купив мелница за супстандардни таблети. Сега стана многу полесно.

Стешева Олга Николаевна, Претставник на Фармоклан ДОО, Нарјан-Мар

Се разбира, за такви пари тоа е мал капацитет, но на оваа единица не и треба многу моќен. Севкупно задоволен од мелницата за супстандардни таблети. Работи без проблем.

Крепски Антон, Краснојарск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  мелница за супстандардни таблети rw-06.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: