Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Лабораториска опрема / Анализатори на транспарентност / CM-01 инјектирање и анализатор на течна транспарентност

CM-01 инјектирање и анализатор на течна транспарентност

329

921063
 • Лабораториска опрема за контрола на транспарентноста на течноста
 • Лабораториска опрема за контрола на транспарентноста на течноста

Популарни пребарувања

26%

Сведоштва од реални луѓе за работата на анализаторот на транспарентност

25%

Осврти од сопствениците на анализатори на дисекција

25%

Каде е профитабилно да се купи анализатор на влага?

24%

Производители и купувачи на анализаторот на топење

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Лабораториска опрема / Анализатори на транспарентност / CM-01 инјектирање и анализатор на течна транспарентност

CM-01 инјектирање и анализатор на течна транспарентност

Анализаторот на транспарентноста е дизајниран да ја анализира транспарентноста на инјекциите и другите медицински течности во шишиња. Флуоресцентна ламба со три бои се контролира со сензор за светлина, електронски индуктор и засенчување.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на анализатор на транспарентност. Пред испорака, анализаторите се проверуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 1.800 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Анализатор на транспарентност CM-01

 • Означено како: Анализатор на транспарентност Анализатор на раствори Анализатор на композиција Анализатор на топење Анализатор на тврдост Анализатор на дебелина Анализатор на вискозност Анализатори на влага Аналитичка опрема Каталог на опрема Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

26%

Сведоштва од реални луѓе за работата на анализаторот на транспарентност

25%

Осврти од сопствениците на анализатори на дисекција

25%

Каде е профитабилно да се купи анализатор на влага?

24%

Производители и купувачи на анализаторот на топење

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ДРАВНИ ДЕКОВИ.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториска опрема, ние нудиме литература за основите на проучувањето на својствата на таблетите и капсулите со желатин. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при работењето на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на анализатори и тестери за лаборатории.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, го избираме моделот на анализаторот: влага, топење, транспарентност, влажност, топење, транспарентност, распад, растворање, состав, топење, цврстина, дебелина, еластичност и квалитет.
3) Испорака на лабораториска опрема.
На постојана основа, произведуваме лабораториска опрема за фармацевтско производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина, САД, Тајван.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на анализатори и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на лабораториска опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Анализатор на транспарентност на инјекции и течности "CM-01"
Светилка: флуоресцентна ламба со три бои
Опсег на осветлување: (1000 ~ 4000) LUX
Временски опсег: (1 ~ 99) секунди
Моќност: 220V, 50Hz, 30W
Димензии: 660mm x 180mm x 500mm
Големина на пакетот: 735mm x 260mm x 595mm
Тежина на испорака: 16 кг

Совети за нашите клиенти

Флуоресцентна ламба со три бои се контролира со сензор за светлина, електронски индуктор и засенчување. Исклучува трепкање. Прилагодливо осветлување. Времето на тестирање и сигналот е програмабилно. Континуирано тестирање. Унифицирана употреба.

Прегледи на клиенти (6)

Ние користиме лабораториски анализатор за електрична транспарентност за тестирање на течности во нашата лабораторија.

Дмитриј, Мурманск

Анализатор на транспарентност за анализа на транспарентноста на инјекции и флаширани течности. Најдобар модел за парите.

Елизавета Рогова, Град Екатеринбург

Се определивме за CM-01 анализаторот за транспарентност на инјекции и течности, кој ги комбинира сите овие квалитети, а овој избор целосно ги исполни нашите очекувања.

Пирогов А.А.., Ростов

Треба да се забележи пријатна брзина и квалитет на работа. Со сигурност може да се каже дека опремата што ја купивме од вас се докажа во пуштање во работа и работа.

Улјана Скапцова, Налчик

Меѓу моделите на анализатори на течни и инјекции, овој модел се покажа како најпогоден за нашата лабораторија. И по добра цена. Благодарност до компанијата за брз одговор.

Генадиј Клачков, ДОО Алкор, Уфа

Отвори ново производство на инјекции. И, се разбира, ни требаше анализатор за транспарентност. Не е најскапиот. Задоволен од квалитетот.

Всеволод, ИП, Тамбов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  анализатор на транспарентност на инјекции и течности cm-01.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: