Се препорачува сигурна услуга

Анализатор за транспарентност на желатин ТМ-02

332

921065
 • Лабораториска опрема за контрола на транспарентноста на желатин
 • Лабораториска опрема за контрола на транспарентноста на желатин

Популарни пребарувања

60%

Повратна информација од сопствениците на анализатор на транспарентност

15%

Каде е профитабилно да се купат анализатори за топење?

15%

Гарантен период на анализаторот на составот

десет%

Тековни реклами за продажба на анализатор на топење

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Анализатор за транспарентност на желатин ТМ-02

Анализаторот на транспарентноста е дизајниран да ја мери транспарентноста на желатин. Комплетна елиминација на влијанието врз животната средина. Примерокот е лесен и лесен за поставување или отстранување за време на мерењето со употреба на стандардна цевка. Високо стабилен извор на светлина.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на анализатор на транспарентност. Пред испорака, анализаторите се проверуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 1.700 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Анализатор на транспарентност ТМ-02

 • Означено како: Анализатор на топење Анализатор на транспарентност Анализатор на распаѓање Анализатор на раствори Анализатор на композиција Анализатор на топење Анализатор на тврдост Анализатор на дебелина Анализатори на влага Аналитичка опрема Каталог на опрема Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

60%

Повратна информација од сопствениците на анализатор на транспарентност

15%

Каде е профитабилно да се купат анализатори за топење?

15%

Гарантен период на анализаторот на составот

десет%

Тековни соопштенија за продажба на анализатор на топење

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ДРАВНИ ДЕКОВИ.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториска опрема, ние нудиме литература за основите на проучувањето на својствата на таблетите и капсулите со желатин. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при работењето на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на анализатори и тестери за лаборатории.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, го избираме моделот на анализаторот: влага, топење, транспарентност, влажност, топење, транспарентност, распад, растворање, состав, топење, цврстина, дебелина, еластичност и квалитет.
3) Испорака на лабораториска опрема.
На постојана основа, произведуваме лабораториска опрема за фармацевтско производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина, САД, Тајван.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на анализатори и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на лабораториска опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Анализатор за транспарентност на желатин „ТМ-02“
Опсег на тестирање: (20-500) мм
Точност на тестот: ± 5 мм
Моќност: 220V, 50Hz, 80W
Димензии: 600x200x630 mm
Големина со пакување: 430x260x720 mm
Тежина на испорака: 15 кг

Совети за нашите клиенти

Анализаторот на транспарентноста е дизајниран да ја мери транспарентноста на желатин. Комплетна елиминација на влијанието врз животната средина. Примерокот е лесен и лесен за поставување или отстранување за време на мерењето со употреба на стандардна цевка. Високо стабилен извор на светлина.

Прегледи на клиенти (6)

Ние го користиме овој лабораториски анализатор за да ја контролираме транспарентноста на желатин и други суровини за производство на храна.

Борис Александрович, Мурманск

Најдобар лабораториски аналитичар за транспарентност на клупата за автоматска контрола на материјалите според наше мислење.

Лариса Герасимова, Новгород

При изборот на снабдувач, секогаш внимаваме на широк спектар на производи, квалитетни и конкурентни цени за анализатор на транспарентност. Тие ја одбраа компанијата MiniPress, која ги комбинира сите овие квалитети. Би сакал да ја забележам ефикасноста, учтивоста и високата квалификација на раководителите на компанијата.

Ершов Силвестер СергеевичЧебоксари

Сакаме да и се заблагодариме на компанијата што достави анализатор на транспарентност. Оваа опрема е произведена на многу високо техничко ниво. Од неговото воведување во производството, не се појавија никакви проблеми.

Левин Руслан, Директор за набавки ДОО ТНК АЛМАРостовскиот регион

Поради проширувањето на лабораторијата, потребен беше анализатор на транспарентност на желатин. Контактираше со компанијата minipress за совети за избор на опрема. Тие се согласија дека моделот ТМ-02 е погоден за нас. Помогна при брза испорака. Благодарам.

ДОО „Фармафест“, Батајск

Модел на успешна анализатор на транспарентност. Минипрес испорача сè навреме. Цените на опремата се охрабрувачки.

Александар, Томск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  анализатор на транспарентност на желатин tm-02.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: