Се препорачува сигурна услуга

Капсула и таблет анализатор на дебелина HD-04

330

921046
 • Опрема за проверка на дебелината на капсулите и таблетите на тврд желатин
 • Опрема за проверка на дебелината на капсулите и таблетите на тврд желатин

Популарни пребарувања

триесет%

Каде е профитабилно да се купат анализатори за дебелина?

29%

Производители и купувачи на анализаторот на топење

21%

Поставување на тврдост анализатор во производството

20%

Анализатори на топење за производство на фармацевтски производи

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Капсула и таблет анализатор на дебелина HD-04

Анализатор на дебелина се користи за мерење на дебелината на капсулите и таблетите на тврд желатин. Анализаторот ја мери дебелината на таблетите и wallsидовите на капсулите со желатин. Уредот дава најточен резултат. Висококвалитетна скала од центарот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на анализатор на дебелина. Пред испорака, анализаторите се проверуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 1.300 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Анализатор на дебелина HD-04

 • Означено како: Анализатор на транспарентност Анализатор на распаѓање Анализатор на композиција Анализатор на топење Анализатор на дебелина Анализатор на вискозност Анализатори на влага Аналитичка опрема Каталог на опрема Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Каде е профитабилно да се купат анализатори за дебелина?

29%

Производители и купувачи на анализаторот на топење

21%

Поставување на тврдост анализатор во производството

20%

Анализатори на топење за производство на фармацевтски производи

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ДРАВНИ ДЕКОВИ.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториска опрема, ние нудиме литература за основите на проучувањето на својствата на таблетите и капсулите со желатин. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при работењето на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на анализатори и тестери за лаборатории.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, го избираме моделот на анализаторот: влага, топење, транспарентност, влажност, топење, транспарентност, распад, растворање, состав, топење, цврстина, дебелина, еластичност и квалитет.
3) Испорака на лабораториска опрема.
На постојана основа, произведуваме лабораториска опрема за фармацевтско производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина, САД, Тајван.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на анализатори и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на лабораториска опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Анализаторот на дебелина на капсули и таблети "HD-04"
Опсег на тестирање: (0-30) мм
Точност на тестот: ± 0,01 mm
Тип на капсула: 00,0,1,2,3,4,5
Опсег на дебелина на таблетите: 0 ~ 30 mm
Големина со пакување: 260x140x140 mm
Тежина на испорака: 0,7 кг

Совети за нашите клиенти

Анализатор на дебелина за мерење на дебелината на таблетите или капсулите. Се користи за мерење на дебелината на таблетите и theидовите на капсулите со желатин. Уредот дава најточен резултат на мерењето. Висококвалитетна скала од центарот. Погоден за тврди желатински капсули со големини 000,00,0,1,2,2,3,4 и таблети со дијаметар до 30 мм.

Прегледи на клиенти (6)

Рачен анализатор ја мери дебелината на горниот дел и wallидот на тврдата желатинска капсула што ја користиме во нашата лабораторија.

Сергеј, г М.Осква

Уредот ја мери дебелината на горниот и wallидот на тврди желатински капсули. Задоволни сме од изборот, ги добиваме точните податоци.

Максим Игоревич, Чеlyабинск

Сакајќи да набавиме опрема за производство на формулации, се фокусиравме главно на квалитетот и широчината на избор на предложените технички решенија. Се определивме за HD-04 капсула и анализатор за дебелина на таблетите, кој ги комбинира сите овие квалитети и овој избор целосно ги исполни нашите очекувања.

Бестужева Г.С..Краснојарскиот регион

Баравме точен анализатор за дебелина на капсула за производство, контактиравме со MiniPress и овој уред беше достапен. Веднаш направив нарачка и ја набавив.

Котов Тихон Вадимович, STAD CIS (STAD CIS)Ставропол

Благодарение на „Minipress“ и аналитичарот обезбеден од него, успеавме да ги отстраниме недостатоците на нашите производи. Благодарам.

Јури, Технолог, Јарослав

Организирајќи го производството на нови лекови, одеднаш го скршивме анализаторот за дебелина на таблетите. Работиме со Минипрес повеќе од една година. Затоа, проблемот беше решен многу брзо. Донесен е и конфигуриран нов анализатор. Ви благодариме за ефикасноста.

ФармЛонд ДООКабаровск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  анализатор на дебелина на капсули и таблети hd-04.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: