Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Лабораториска опрема / Анализатори на дебелина / Анализатор на дебелина на apsидот на капсули HD-03

Анализатор на дебелина на apsидот на капсули HD-03

330

921064
 • Опрема за проверка на дебелината на капсулите со тврд желатин
 • Опрема за проверка на дебелината на капсулите со тврд желатин

Популарни пребарувања

33%

Упатства за употреба на дебелина

31%

Сведоштва од реални луѓе за работата на анализаторот на транспарентност

деветнаесет%

Одговори од сопствениците на анализаторот за абразија

17%

Каде е профитабилно да се купи анализатор на тврдост?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Лабораториска опрема / Анализатори на дебелина / Анализатор на дебелина на apsидот на капсули HD-03

Анализатор на дебелина на apsидот на капсули HD-03

Анализатор на дебелина се користи за мерење на дебелината на капсулите со тврд желатин. Анализаторот ја мери дебелината на темето, theидот на капсулата. Уредот дава најточен резултат. Висококвалитетна скала од центарот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на анализатор на дебелина. Пред испорака, анализаторите се проверуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 1.100 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Анализатор на дебелина HD-03

 • Означено како: Анализатор на влага Анализатор на дебелина Анализатор на вискозност Анализатори на влага Аналитичка опрема Каталог на опрема Капсули со тврд желатин Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

33%

Упатства за употреба на дебелина

31%

Сведоштва од реални луѓе за работата на анализаторот на транспарентност

деветнаесет%

Одговори од сопствениците на анализаторот за абразија

17%

Каде е профитабилно да се купи анализатор на тврдост?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ДРАВНИ ДЕКОВИ.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториска опрема, ние нудиме литература за основите на проучувањето на својствата на таблетите и капсулите со желатин. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при работењето на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на анализатори и тестери за лаборатории.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, го избираме моделот на анализаторот: влага, топење, транспарентност, влажност, топење, транспарентност, распад, растворање, состав, топење, цврстина, дебелина, еластичност и квалитет.
3) Испорака на лабораториска опрема.
На постојана основа, произведуваме лабораториска опрема за фармацевтско производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина, САД, Тајван.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на анализатори и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на лабораториска опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Анализатор на дебелина на apsидот на капсула "HD-03"
Опсег на тест: (0-5) мм
Точност на тестот: ± 0,01 mm
Тип на капсула: 00,0,1,2,3,4,5
Големина со пакување: 260x140x140 mm
Тежина на испорака: 0,7 кг

Совети за нашите клиенти

Анализаторот ја мери дебелината на wallидот на капсулата на тврд желатин. Рачниот уред го дава најточниот резултат на мерењето. Висококвалитетна скала од центарот. Погоден за тврди желатински капсули големини.000,00,0,1,2,3,4.

Прегледи на клиенти (6)

Рачен анализатор ја мери дебелината на горниот дел и wallидот на тврдата желатинска капсула што ја користиме во нашата лабораторија.

Сергеј, г М.Осква

Уредот ја мери дебелината на горниот и wallидот на тврди желатински капсули. Задоволни сме од изборот, ги добиваме точните податоци.

Максим Игоревич, Чеlyабинск

Предности: квалитет на анализаторот, персоналот, стапката на испорака.
Конс: цена.

Одинцова Е.К.Махачкала

Одлично место, тие го испорачаа капсулниот анализатор за дебелина на wallидот во наведените 20 дена, задоволни се со квалитетот на опремата. Благодарам.

Белов Григориј Олегович, Виш техничар ДОО „Камелија НСПП“Тименски регион

Нарачавме анализатор за дебелина на идот. Пристигнаа доцна, но не и критичко. Опремата работи без прекини. Благодарение на анализаторот, тие го подобрија квалитетот на производите.

Борис Соловиев, Тамбов

Стариот анализатор не е во ред. Решивме да нарачаме нова за производство на таблети. Соодветна опција беше HD-03 капсула анализатор за дебелина на wallидот. Задоволен од изборот. Благодарност до компанијата за нивната помош во изборот.

Винсент, ДОО „Пинкапсул“, Регион Самара

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  анализатор за дебелина на capsидот на капсула hd-03.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: