Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Лабораториска опрема / Анализатори на дебелина / Таблет или капсула анализатор на дебелина HD-02

Таблет или капсула анализатор на дебелина HD-02

330

921071 година
 • Анализаторот ја мери дебелината на горниот и wallидот на тврдата желатинска капсула
 • Анализаторот ја мери дебелината на горниот и wallидот на тврдата желатинска капсула

Популарни пребарувања

29%

Упатства за употреба на дебелина

28%

Сведоштва од реални луѓе за анализаторот на растворање

22%

Осврти од сопствениците на анализатори на абразија

21%

Каде е профитабилно да се купи анализатор за топење?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Лабораториска опрема / Анализатори на дебелина / Таблет или капсула анализатор на дебелина HD-02

Таблет или капсула анализатор на дебелина HD-02

Анализатор на дебелина се користи за мерење на дебелината на таблетите и тврдите желатински капсули. Анализаторот ја мери дебелината на горниот дел, wallидот на капсулата и таблетата. Уредот дава најточен резултат. Висококвалитетна скала од центарот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на анализатор на дебелина. Пред испорака, анализаторите се проверуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 1.500 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Анализатор на дебелина HD-02

 • Означено како: Анализатор на влага Анализатор на топење Анализатор на распаѓање Анализатор на раствори Анализатор на композиција Анализатор на топење Анализатор на тврдост Анализатор на дебелина Анализатор на вискозност Анализатори на влага Каталог на опрема Квалитет на таблета Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

29%

Упатства за употреба на дебелина

28%

Сведоштва од реални луѓе за анализаторот на растворање

22%

Осврти од сопствениците на анализатори на абразија

21%

Каде е профитабилно да се купи анализатор за топење?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ДРАВНИ ДЕКОВИ.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториска опрема, ние нудиме литература за основите на проучувањето на својствата на таблетите и капсулите со желатин. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при работењето на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на анализатори и тестери за лаборатории.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, го избираме моделот на анализаторот: влага, топење, транспарентност, влажност, топење, транспарентност, распад, растворање, состав, топење, цврстина, дебелина, еластичност и квалитет.
3) Испорака на лабораториска опрема.
На постојана основа, произведуваме лабораториска опрема за фармацевтско производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина, САД, Тајван.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на анализатори и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на лабораториска опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Таблет или капсула анализатор на дебелина HD-02
Опсег на тестирање: (0-30) мм
Точност на тестот: ± 0,01 mm
Тип на капсула: 00,0,1,2,3,4,5
Опсег на дебелина на таблетите: 0 ~ 30 mm
Големина со пакување: 260x140x140 mm
Тежина на испорака: 1,5 кг

Совети за нашите клиенти

Анализаторот ја мери дебелината на wallидот на тврдата желатинска капсула и дебелината на таблетите. Рачниот уред го дава најточниот резултат на мерењето. Висококвалитетна скала од центарот. Погодно е за тврди желатински капсули со големини 000,00,0,1,2,3,4,5 и таблети со дијаметар до 20 мм.

Прегледи на клиенти (6)

Лабораторискиот анализатор ја мери дебелината на горниот дел и wallидот на тврдата желатинска капсула што ја користиме во нашата лабораторија.

Сергеј, г М.Осква

Анализаторот ја мери дебелината на горниот дел и wallидот на тврди желатински капсули. Најдобар модел за парите.

Максим Игоревич, Чеlyабинск

Пред околу една година купивме анализатор за дебелина. Опремата беше брзо инсталирана и успешно нарачана од монтери.
Во текот на изминатите 6 месеци, опремата работи многу добро. Услугата за клиенти брзо одговори на малите проблеми што се појавија и ни испратија резервни делови.

Ковалев Г.Л..Воронеж

Пред скоро две години купивме анализатор за дебелина.
Во текот на овој период на работа, севкупната проценка на работата на опремата е позитивна. Машините се практични, едноставни и сигурни во работењето и одржувањето. Поседувањето разновидност е целосно погодно за малите индустрии.

Елена Громова, Firn T CJSCТамбовскиот регион

Анализаторот на дебелината на таблетите е важен во производството. Купуваме само во Минипрес. Неколку години по ред. Нема поплаки за опремата и за компанијата.

Климентин П.Е.., Тајмен

Имаше некои проблеми со анализаторот за дебелина на таблетите. Но, компанијата беше во можност да смени опрема во најкус можен рок.

Николај, Инженер, Тамбовскиот регион

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  таблети или капсули со дебелина на анализаторот hd-02.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: