Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Лабораториска опрема / Тестери за јачина на таблета / Лабораториски таблет и тестер на јачина на пелети TT-03

Лабораториски таблет и тестер на јачина на пелети TT-03

351

921252
 • Лабораториски мерни уреди за одредување на тврдоста на таблетите и гранулите
 • Лабораториски мерни уреди за одредување на тврдоста на таблетите и гранулите
 • Лабораториски мерни уреди за одредување на тврдоста на таблетите и гранулите
 • Лабораториски мерни уреди за одредување на тврдоста на таблетите и гранулите
 • Лабораториски мерни уреди за одредување на тврдоста на таблетите и гранулите
 • Лабораториски мерни уреди за одредување на тврдоста на таблетите и гранулите
 • Лабораториски мерни уреди за одредување на тврдоста на таблетите и гранулите
 • Лабораториски мерни уреди за одредување на тврдоста на таблетите и гранулите
 • Лабораториски мерни уреди за одредување на тврдоста на таблетите и гранулите
 • Лабораториски мерни уреди за одредување на тврдоста на таблетите и гранулите
 • Лабораториски мерни уреди за одредување на тврдоста на таблетите и гранулите
 • Лабораториски мерни уреди за одредување на тврдоста на таблетите и гранулите
 • Лабораториски мерни уреди за одредување на тврдоста на таблетите и гранулите
 • Лабораториски мерни уреди за одредување на тврдоста на таблетите и гранулите
 • Лабораториски мерни уреди за одредување на тврдоста на таблетите и гранулите
 • Лабораториски мерни уреди за одредување на тврдоста на таблетите и гранулите
 • Лабораториски мерни уреди за одредување на тврдоста на таблетите и гранулите
 • Лабораториски мерни уреди за одредување на тврдоста на таблетите и гранулите

Популарни пребарувања

25%

Како да се инвестира во производство на пилули?

25%

Купете готов бизнис со пелети

триесет%

Кажете на сигурен снабдувач на тестери за јачина

20%

Период на гаранција за тестери со тешкотии

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Лабораториска опрема / Тестери за јачина на таблета / Лабораториски таблет и тестер на јачина на пелети TT-03

Лабораториски таблет и тестер на јачина на пелети TT-03

Професионален лабораториски мерен уред за одредување на тврдоста на таблетите и гранулите. Направено од не'рѓосувачки челик и обложено со хром. Индикатор со голема прецизност со читања за снимање. Постојат три дополнителни брегови за таблети и гранули. Преносен и лесен за ракување, уредот се користи во медицинската, прехранбената и хемиската индустрија. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Едноставен механички дизајн. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на тестер на таблети и гранули. Пред пратката, уредите се проверуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 1.000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Тестер на моќност на таблети и топчиња TT-03

 • Означено како: Анализатор на тврдост Анализатор на дебелина Гранулат Каталог на опрема Квалитет на таблета Лабораториска опрема Апчиња Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Како да се инвестира во производство на пилули?

25%

Купете готов бизнис со пелети

триесет%

Кажете на сигурен снабдувач на тестери за јачина

20%

Период на гаранција за тестери со тешкотии

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ ЗА ТЕСТИРАЕ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на тестирање на јачината на таблетите и гранулите, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме лабораториски тестери за мерење на јачината на таблетите и гранулите што им ги овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) ДОБАРУВА EЕ НА ОПРЕМА ЗА ПРОЕКТИРА THEЕ НА СИЛАТА ТАБЕЛИ И ГРУНУЛИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Издавањето опрема за лабораториско тестирање на јачината на таблетите и гранулите е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга по продажбата на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Производителот може да понуди и модел на машини за полнење и запечатување ампули, засновани врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за тестирање на јачината на гранулите и таблетите. Сервисен центар во Русија за земјите на ЗНД.

Спецификации

Лабораториски тестер на таблети и јачина на пелети "ТТ-03"
Најточна индикација за мерење со снимање на податоци.
Индикации 1 MPa = 6,5 KN, 1 KN = 0,154 MPa
Точност на мерење: +/- 0,01 кг (0,1 Н)
Сила: 0 до 20 кг (0 до 200Н)
Максималниот дијаметар на таблетите: 20 мм
Максималниот дијаметар на гранулите: 18 мм
Вкусни димензии: 40 мм х 100 мм х 250 мм
Тежина: 2 кг
Тежина на испорака: 3 кг

Совети за нашите клиенти

За да започнете со употреба, неопходно е да се преведе металната шипка со ротирање на највисоката позиција. Ставете ја тест-таблетата или пелетата на ребрата. Притиснете, вртејќи го случајот, таблетата на подот за влечење. Ротирајте го куќиштето за да го притиснете ребрата на таблетата додека не се пробие. Визуелно следете го индикаторот на скалата на индикаторот. Во работата, обрнете внимание на квалитетот на тестираните таблети, ако забележите дека има чипови, пукнатини, пукнатини и искривувања на површината на таблетите, тогаш резултатот од тестот може да биде неточен. Кога користите тестер на тврдост на таблети, избегнувајте раздвојување таблети во очите. Користете очила за да ги заштитите очите.

Прегледи на клиенти (6)

Ние го користиме овој тестер на јачина во нашата фармацевтска работилница за да ги проучуваме таблетите на конкурентите со цел да ја откриеме силата со која таблетите беа компресирани.

Игор, Самара

Ве советуваме редовно да го проверувате мерачот на јачина во специјализирани лаборатории. Транспортираме во компанија што поправа опрема за тежина.

Нина ПетровнаМосква

Бев многу задоволен што компанијата MiniPress одржува постојан резервен резервни делови за својата опрема, носи гаранции за гаранција и обезбедува квалитетна услуга. Бидејќи по проблемите со лабораторискиот тестер, тие брзо ги заменија искршените делови.

Органика плус АДИваново

За да се тестира квалитетот на произведените таблети, беа купени неколку лабораториски тестери ТТ-03 за да се тестира тврдоста на производите. Бевме задоволни од опремата, но испораката доцни неколку дена.

Гавриленко ТатјанаКемерово

Во производството на таблети, еден од најважните чекори е да се измери јачината на таблетите. За да се обезбедат потрошувачки својства на лекот, зачувување на интегритетот на таблетата кога се отстранува од пакувањето. Затоа, ние сме сериозни во врска со изборот на опрема за вакви студии. И ние нарачуваме опрема само од доверливи добавувачи. Тоа е Минипрес. Оваа година купивме нови тестери.

Евгениј Петрович Лакмусов, Москва

За време на студијата, лабораторискиот тестер беше во можност да ги идентификува недостатоците. И ги коригиравме за време. Благодарност до Minipress што го испорачавте тестот навреме.

EnsVitamin ДОО, Махачкала

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  лабораториски тестер на таблети и гранули јачина tt-03.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: