Се препорачува сигурна услуга

Супозитор за топење на анализаторот RB-01

326

921008
 • Анализатор на топење за да се анализира процесот на топење на супозиторијата
 • Анализатор на топење за да се анализира процесот на топење на супозиторијата

Популарни пребарувања

28%

Производители и купувачи на анализаторот на топење

27%

Поставување на анализатор на ductility во производство

23%

Фармацевтски анализатори на абразија

22%

Кажете на сигурен снабдувач на анализатор на тврдост

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Супозитор за топење на анализаторот RB-01

Анализаторот на затоплување се користи за да се анализира процесот на топење на супозиториите. Три рамки се вртат синхроно. Хијалински грмушки и рамка изработена од не'рѓосувачки челик. Опремата користи автоматски систем за контрола на температурата. Магнетна пумпа го циркулира протокот на вода, го дистрибуира рамномерно низ целиот систем, а „водена бања“ ја одржува истата температура.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на анализатор на топење. Пред испорака, анализаторите се проверуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 4.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Анализатор на топење RB-01

 • Означено како: Анализатор на влага Анализатор на топење Анализатор на транспарентност Анализатор на распаѓање Анализатор на топење Анализатор на тврдост Анализатор на вискозност Аналитичка опрема Лабораториска опрема Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

28%

Производители и купувачи на анализаторот на топење

27%

Поставување на анализатор на ductility во производство

23%

Фармацевтски анализатори на абразија

22%

Кажете на сигурен снабдувач на анализатор на тврдост

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ДРАВНИ ДЕКОВИ.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториска опрема, ние нудиме литература за основите на проучувањето на својствата на таблетите и капсулите со желатин. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при работењето на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на анализатори и тестери за лаборатории.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, го избираме моделот на анализаторот: влага, топење, транспарентност, влажност, топење, транспарентност, распад, растворање, состав, топење, цврстина, дебелина, еластичност и квалитет.
3) Испорака на лабораториска опрема.
На постојана основа, произведуваме лабораториска опрема за фармацевтско производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина, САД, Тајван.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на анализатори и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на лабораториска опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Супозиторија за анализатор на топење „RB-01“
Број на грмушки: 3 единици
Хијален ракав: висина 60 мм внатрешен дијаметар 52 мм
Рамка од не'рѓосувачки челик: два дела со дијаметар од 50 мм, секоја 39 дупки со дијаметар од 4 мм
Брзина: 1/10 мин
Автоматско тајминг: (10-900) мин
Точност на контрола на температурата: (45 ± 0,5)
Волумен на лабораториско стакло: 4 литри
Моќност: 220V / 50Hz / 1000W или 110V / 60Hz / 1000W
Димензии: 680mm x 380mm x 580mm
Големина на пакетот: 735mm x 465mm x 900mm
Тежина на испорака: 47 кг

Совети за нашите клиенти

Три рамки се вртат синхроно. Хијалински грмушки и рамка изработена од не'рѓосувачки челик. Опремата користи автоматски систем за контрола на температурата. Магнетна пумпа го циркулира протокот на вода, го дистрибуира рамномерно низ целиот систем, а „водена бања“ ја одржува истата температура. Температурата и времето се контролираат автоматски. Може да поставите во кое било време. Поставените индикатори на тајмерот и индикаторите за време на работата на уредот можат да се прикажат наизменично. Автоматизација: авто-анализа, авто-дијагностицирање, авто-сигнал.

Прегледи на клиенти (6)

Ние произведуваме супозитории за нафта од морето buckthorn; ние користиме анализатор за одмрзнување за да ги контролираме процесите на производство.

Константин, Кемерово

Прилично висока точност на уредот, сите процеси се контролираат од електронски сензори. Одлична верзија на буџетот на анализаторот.

Дмитриј Николаевич, Можаиск

Одлична страница! Разумни цени, нареди супозиторија RB-01 на анализаторот за топење RB-01, предложен од моделот и детално зборуваше за уредот. Испорака направена навреме. Сите документи се во ред. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Евдоким, Кострома

Најдобра супозиторија за анализатор на топење со која некогаш сум работел! Препорачува.

Петар, Можаиск

Се соочивме со проблемот да најдеме опрема за анализа на затоплувачки супозитории. Minipress беше во можност да ни ја обезбеди оваа опрема што е можно поскоро. Благодарам.

Александар Уваров, Инженер, Азбест

Купивме опрема за анализа на супозиториите за топење. Не може да се најде добар сооднос цена-квалитет. Пронајден во Minipress. ви благодарам за соработката.

Настасенко, Град Бакал

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  супозиторија за анализатор на топење rb-01.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: