Се препорачува сигурна услуга

DJ-04D течност за миксер за течности

333

921101
 • Мотор миксер е дизајниран да меша мешавини и течности
 • Мотор миксер е дизајниран да меша мешавини и течности

Популарни пребарувања

25%

Производители и купувачи на миксери за флуиди

25%

Прилагодување на течни миксери во производството

25%

Анализатори на тврдост за фармацевтски производи

25%

Кажете на сигурен снабдувач на анализатор на влага

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

DJ-04D течност за миксер за течности

Мотор миксер е дизајниран да меша мешавини и течности. Автоматизација. Леснотија на управување. Брзините на читање и времето може да се постават во секое време. Поставените и реалните податоци можат да се прикажат наизменично.

Ние ви нудиме детални упатства за поставување на овој модел на течен миксер. Пред пратката, миксерите се тестираат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 1.500 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Миксер на течности DJ-04D

 • Означено како: Анализатор на топење Анализатор на распаѓање Анализатор на раствори Анализатор на композиција Анализатор на тврдост Анализатор на дебелина Анализатор на вискозност Анализатори на влага Аналитичка опрема Каталог на опрема Миксер Течност за миксер Миксер фармацевтски Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Производители и купувачи на миксери за флуиди

25%

Прилагодување на течни миксери во производството

25%

Анализатори на тврдост за фармацевтски производи

25%

Кажете на сигурен снабдувач на анализатор на влага

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ДРАВНИ ДЕКОВИ.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториска опрема, ние нудиме литература за основите на проучувањето на својствата на таблетите и капсулите со желатин. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при работењето на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на анализатори и тестери за лаборатории.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, го избираме моделот на анализаторот: влага, топење, транспарентност, влажност, топење, транспарентност, распад, растворање, состав, топење, цврстина, дебелина, еластичност и квалитет.
3) Испорака на лабораториска опрема.
На постојана основа, произведуваме лабораториска опрема за фармацевтско производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина, САД, Тајван.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на анализатори и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на лабораториска опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Десктоп миксер на течности "DJ-04D"
Опсег на брзина: (60-2000) / мин / мин
Максимален волумен: 15000 ml (вода)
Поставете временски распон: 1 ~ 99 минути
Моќност: 220V / 50Hz / 30W
Димензии: 360x240x720 mm
Големина со пакување: 465x315x740 mm
Тежина: 17 кг
Тежина на испорака: 20 кг

Совети за нашите клиенти

Мотор миксер е дизајниран да меша мешавини и течности. Автоматизација. Леснотија на управување. Брзините на читање и времето може да се постават во секое време. Поставените и реалните податоци можат да се прикажат наизменично. Две миксери (мали и големи) за разни садови и течности.

Прегледи на клиенти (6)

Ние го купивме овој миксер-миксер за мешање на раствори и течности во фармацевтската лабораторија на нашата фабрика.

Григориј, Павловск

Најмногу достапна миксер за лаборатории на бенхтоп за автоматско мешање течности, според наше мислење.

Игор Сергеевич, Волгоград

Ако имавме прашање на кое консултантот не можеше да одговори, ќе бев многу изненаден. Пристигна моторниот миксер, нов и добро спакуван и изгледа подобро отколку на сликата. Ако барате добра, сигурна компанија, овие момци се она што ви треба. Сепак, тестирање на производот, но сè изгледа добро.

Матвеева С.Т.., АД „Деџиопром“Ростов-на-Дон

Производот е точно како што е опишано и е совршено за цената! Испораката е можеби подобра. Но освен тоа се е добро. Ви благодарам многу за комуникацијата во текот на овој процес.

Маслов АндрејКамчатка Крај

Автоматизација. Леснотија на управување. Десктоп миксер на течности - совршено се справува со задачата во производството.

Роман, Инженер, Томск

Не беа пронајдени недостатоци при работа со миксер за течноста во работната површина. Пуштањето во употреба беше успешно. Благодарам Минипрес!

Павел Евгениевич Тругатовски, Технолог, Кизил

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  десктоп миксер на течности dj-04d.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: