Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Лабораториска опрема / Анализатори на влага / Анализатор на влага за прашоци и гранули SF-01

Анализатор на влага за прашоци и гранули SF-01

329

921033
 • Опрема за лабораториско истражување на влажност на разни фармацевтски материјали
 • Опрема за лабораториско истражување на влажност на разни фармацевтски материјали

Популарни пребарувања

25%

Поставување на анализатор на влага во производството

25%

Анализатори на топење за производство на фармацевтски производи

25%

Кажете на сигурен снабдувач на анализатор на тврдост

25%

Период на гаранција за анализатор на трајност

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Лабораториска опрема / Анализатори на влага / Анализатор на влага за прашоци и гранули SF-01

Анализатор на влага за прашоци и гранули SF-01

Анализаторот на влагата се користи за да се анализира содржината на влага во прав или гранули. Сушење на постојана температура со помош на инфрацрвена ламба, фокусирано греење, брзо сушење.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на анализатор на влага. Пред испорака, анализаторите се проверуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 3.600 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Анализатор на влага SF-01

 • Означено како: Анализатор на топење Анализатор на транспарентност Анализатор на топење Анализатор на тврдост Анализатори на влага Аналитичка опрема Каталог на опрема Квалитет на таблета Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Поставување на анализатор на влага во производството

25%

Анализатори на топење за производство на фармацевтски производи

25%

Кажете на сигурен снабдувач на анализатор на тврдост

25%

Период на гаранција за анализатор на трајност

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ДРАВНИ ДЕКОВИ.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториска опрема, ние нудиме литература за основите на проучувањето на својствата на таблетите и капсулите со желатин. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при работењето на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на анализатори и тестери за лаборатории.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, го избираме моделот на анализаторот: влага, топење, транспарентност, влажност, топење, транспарентност, распад, растворање, состав, топење, цврстина, дебелина, еластичност и квалитет.
3) Испорака на лабораториска опрема.
На постојана основа, произведуваме лабораториска опрема за фармацевтско производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина, САД, Тајван.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на анализатори и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на лабораториска опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Анализатор на влага за прашоци и гранули "SF-01"
Опсег на тестирање на влажност: (0-99.9)%
Точност на тест за влажност: ± 0,5%
Температура на сушење: (50-105) ℃
Точност на температурата: ± 2
Опсег на тестирање на тежината: (0-19,99) гр
Точност за тестирање на тежината: ± 0,02 гр
Тежина на примерокот: (4-6) гр
Инфрацрвена ламба: 220V, 250W
Моќност: 220V, 50HZ, 300W
Димензии: 400мм х 300мм х 420мм
Големина на пакетот: 470mm x 320mm x 510mm
Тежина на испорака: 13 кг

Совети за нашите клиенти

Анализаторот на влагата се користи за да се анализира содржината на влага во прав или гранули. Сушење на постојана температура со помош на инфрацрвена ламба, фокусирано греење, брзо сушење. Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на анализатор на влага. Пред испорака, анализаторите се проверуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Прегледи на клиенти (2)

Компанијата MiniPress одржува постојан резервен резервни делови за својата опрема, носи гаранција и обезбедува квалитетна услуга. Бидејќи по проблеми со анализаторот на влага на прашоци и гранули, тие брзо ги заменија искршените делови. Сето ова не можеше да не задоволи нас.

Кетрин, Липетск

Што се однесува до цената, може да биде помала. Наредивме SF-01 Анализатор на влага за прашоци и гранули, го доставивме во вистинско време, на удобен начин.

Арина, Твер

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  анализатор на влажност на прав и гранули sf-01.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: