Се препорачува сигурна услуга

Анализатор на тврдоста на таблетите YD-01

328

921032
 • Анализаторот на тврдоста на таблетите е дизајниран да ги абрабира таблетите
 • Анализаторот на тврдоста на таблетите е дизајниран да ги абрабира таблетите
 • Анализаторот на тврдоста на таблетите е дизајниран да ги абрабира таблетите
 • Анализаторот на тврдоста на таблетите е дизајниран да ги абрабира таблетите

Популарни пребарувања

29%

Анализатори на тврдост за фармацевтски производи

28%

Кажете на сигурен снабдувач на анализатор на транспарентност

22%

Период на гаранција на анализаторот на топење

21%

Пронајдете попуст продажба на анализатор на влага

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Анализатор на тврдоста на таблетите YD-01

Анализатор на цврстина на таблетите за мерење на тврдоста на таблетите. Притисок се појавува на таблетата, и е вештачки компресиран. Овој процес го следи сензорот со голема прецизност, индикаторите за цврстина се прикажани на предната плоча.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на анализатор на цврстина. Пред испорака, анализаторите се проверуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 2.200 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Анализатор на тврдост YD-01

 • Означено како: Анализатор на влага Анализатор на топење Анализатор на транспарентност Анализатор на распаѓање Анализатор на раствори Анализатор на тврдост Анализатор на дебелина Анализатор на вискозност Аналитичка опрема Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

29%

Анализатори на тврдост за фармацевтски производи

28%

Кажете на сигурен снабдувач на анализатор на транспарентност

22%

Период на гаранција на анализаторот на топење

21%

Пронајдете попуст продажба на анализатор на влага

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ДРАВНИ ДЕКОВИ.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториска опрема, ние нудиме литература за основите на проучувањето на својствата на таблетите и капсулите со желатин. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при работењето на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на анализатори и тестери за лаборатории.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, го избираме моделот на анализаторот: влага, топење, транспарентност, влажност, топење, транспарентност, распад, растворање, состав, топење, цврстина, дебелина, еластичност и квалитет.
3) Испорака на лабораториска опрема.
На постојана основа, произведуваме лабораториска опрема за фармацевтско производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина, САД, Тајван.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на анализатори и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на лабораториска опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Анализатор на тврдоста на таблетите "YD-01"
Опсег на тестирање: (2-199.9) Б.
Точност на тестот: Макс. ± 0,05 Н
Растојание на движење на примерокот: 20 мм
Моќност: 220V / 50Hz / 10W или 110V / 60Hz / 10W
Димензии: 320мм х 200мм х 100мм
Големина на пакет: 400мм х 265мм х 185мм
Тежина на испорака: 7 кг

Совети за нашите клиенти

Притисок се појавува на таблетата, и е вештачки компресиран. Овој процес го следи сензорот со голема прецизност, индикаторите за цврстина се прикажани на предната плоча. Тестот за цврстина на таблетот е континуиран. Индикаторите на анализаторот се прикажуваат и складираат автоматски, што ви овозможува повторно да го инсталирате анализаторот за да продолжите со работата. Автоматизација: авто-анализа, авто-дијагностика, авто-сигнал.

Прегледи на клиенти (6)

Користевме механички тестер на таблети со бенхтоп и потоа купивме електричен анализатор за цврстина за да го тестираме квалитетот на таблетите.

Григориј, г.Самара

Недостатоците на овој модел на цврстина на анализаторот не се откриваат. Но, ние ќе купиме модел со печатач.

Дмитриј Данилович, Тула

Сакам да кажам дека анализаторот на цврстина на таблетите YD-01 што го снабдивте во текот на работата, се етаблира како сигурен и лесен за употреба. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот.

Заштеден, Батајск

Анализаторот на тврдоста на таблетите се покажа како одличен, што го забележаа раководството на компанијата и вработените.

Никита, Москва

Баравме нова опрема за анализирање на тврдоста на таблетите. Менаџерот помогна при претресот. Тие дизајнираа сè брзо, и исто толку брзо доставени до нашиот град, и десно до вратата.

Ала КњажеваКомпанија Алкор, Арзамас

Тие отворија нова лабораторија. Беше неопходно да се набави опрема. Менаџерот помогна во потрагата по анализатор на цврстина на таблет. По совет, го купивме овој модел. Многу задоволен. Благодарам!

Петров А.Ја., Уфа

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  анализатор на цврстина на таблетите yd-01.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: