Се препорачува сигурна услуга

CS-02 анализатор на цврстина на таблетите

327

921047 година
 • Анализаторот на тврдоста на таблетите е дизајниран да ги абрабира таблетите
 • Анализаторот на тврдоста на таблетите е дизајниран да ги абрабира таблетите

Популарни пребарувања

25%

Кажете на сигурен снабдувач на анализатор на тврдост

25%

Период на гаранција за анализатор на распаѓање

25%

Пронајдете попуст за продажба анализатор на абразија

25%

Тековни реклами за продажба на анализатор на влага

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

CS-02 анализатор на цврстина на таблетите

Анализаторот на тврдоста на таблетите е дизајниран да ги абрабира таблетите. Два тапани кои се вртат синхроно; автоматско запирање во одредено време. Тапанот е изработен од акрил со висок квалитет, чист.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на анализатор на цврстина. Пред испорака, анализаторите се проверуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 2.500 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Цврст анализатор CS-02

 • Означено како: Анализатор на транспарентност Анализатор на распаѓање Анализатор на композиција Анализатор на топење Анализатор на тврдост Анализатор на дебелина Анализатор на вискозност Аналитичка опрема Лабораториска опрема Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Кажете на сигурен снабдувач на анализатор на тврдост

25%

Период на гаранција за анализатор на распаѓање

25%

Пронајдете попуст за продажба анализатор на абразија

25%

Тековни реклами за продажба на анализатор на влага

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ДРАВНИ ДЕКОВИ.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториска опрема, ние нудиме литература за основите на проучувањето на својствата на таблетите и капсулите со желатин. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при работењето на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на анализатори и тестери за лаборатории.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, го избираме моделот на анализаторот: влага, топење, транспарентност, влажност, топење, транспарентност, распад, растворање, состав, топење, цврстина, дебелина, еластичност и квалитет.
3) Испорака на лабораториска опрема.
На постојана основа, произведуваме лабораториска опрема за фармацевтско производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина, САД, Тајван.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на анализатори и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на лабораториска опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Анализатор на тврдоста на таблетите "CS-02"
Број на цилиндри: 2
Радиус на цилиндарот: Дијаметар 286мм
Длабочина на цилиндарот: 39 мм
Висина на падот на таблетот: 156 mm
Број на вртежи: 100
RPM точност: ± 1 револуција
Брзина на вртење: 25 вртежи во минута
Точност на ротационата брзина: 1 револуција во минута
Моќност: 220V / 50Hz / 40W или 110V / 60Hz / 40W
Димензии: 360мм х 300ммх 340мм
Големина на пакет: 395мм х 375мм х 480мм
Тежина на испорака: 14 кг

Совети за нашите клиенти

Два тапани кои се вртат синхроно; автоматско запирање во одредено време. Тапанот е изработен од висококвалитетен чист акрил. Брзината и бројот на вртежи на барабанот може да се постави со тајмер, индикаторите поставени од тајмерот и индикаторите за време на работата на уредот се прикажани на таблата. Опремата ги контролира сите операции, со голема точност ја покажува брзината на вртење на тапаните и бројот на вртежи. Автоматизација: авто-тест, авто-дијагностицирање, автоматски сигнал.

Прегледи на клиенти (6)

Ние произведуваме мерења на јачината на таблетите со овој анализатор на тврдост за тестирање на квалитетот на таблетите.

Игор, г.Саратов

За фармацевтско производство на таблети, најдобра опција за лабораторијата.

Олга Макарова, Кемерово

Беше потребно да се воспостави производство што е можно поскоро. Беше достапен анализатор за цврстина на таблетите CS-02, што не можеше да не задоволи.

Владислав, Томск

Искажуваме благодарност до вашиот тим за нивната помош при изборот на опрема (аналитичар на цврстина на таблетите) што се покажа добро во производните капацитети.

Р.изработени, Курск

Баравме нова опрема за анализирање на тврдоста на таблетите. Оперативната работа на Роман и помогна на нашата компанија. До денес, анализаторот работи успешно.

Сорокин А.В.., Уфа

Беше неопходно лабораторијата да набави анализатор на тврдост на таблетите. Не можам да најдам квалитет. Компанијата минијапрес го советуваше овој модел. Доставено навреме. Сите се среќни.

Гушев Генадиј, Инженер, Подолск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  анализатор на цврстина на таблети cs-02.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: