Се препорачува сигурна услуга

CS-01 анализатор на цврстина на таблетите

327

921080
 • Анализаторот на тврдоста на таблетите е дизајниран да ги абрабира таблетите
 • Анализаторот на тврдоста на таблетите е дизајниран да ги абрабира таблетите
 • Анализаторот на тврдоста на таблетите е дизајниран да ги абрабира таблетите
 • Анализаторот на тврдоста на таблетите е дизајниран да ги абрабира таблетите

Популарни пребарувања

33%

Упатства за употреба за цврстина

31%

Сведоштва од реални луѓе за работата на анализаторот на топење

деветнаесет%

Прегледи од сопствениците на анализаторот на влага

17%

Каде е поволно да се купи анализатор за вискозност?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

CS-01 анализатор на цврстина на таблетите

Анализаторот на тврдоста на таблетите е дизајниран да ги абрабира таблетите. Два тапани кои се вртат синхроно; автоматско запирање во одредено време. Тапанот е изработен од висококвалитетен чист акрил.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на анализатор на цврстина. Пред испорака, анализаторите се проверуваат и тестираат во производството. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 2.500 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Цврст анализатор CS-01

 • Означено како: Анализатор на распаѓање Анализатор на раствори Анализатор на композиција Анализатор на топење Анализатор на тврдост Анализатор на дебелина Анализатор на вискозност Аналитичка опрема Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

33%

Упатства за употреба за цврстина

31%

Сведоштва од реални луѓе за работата на анализаторот на топење

деветнаесет%

Прегледи од сопствениците на анализаторот на влага

17%

Каде е поволно да се купи анализатор за вискозност?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ДРАВНИ ДЕКОВИ.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториска опрема, ние нудиме литература за основите на проучувањето на својствата на таблетите и капсулите со желатин. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при работењето на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на анализатори и тестери за лаборатории.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, го избираме моделот на анализаторот: влага, топење, транспарентност, влажност, топење, транспарентност, распад, растворање, состав, топење, цврстина, дебелина, еластичност и квалитет.
3) Испорака на лабораториска опрема.
На постојана основа, произведуваме лабораториска опрема за фармацевтско производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина, САД, Тајван.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на анализатори и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на лабораториска опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Анализатор на тврдоста на таблетите "CS-01"
Број на цилиндри: 2
Радиус на цилиндарот: Дијаметар 286мм
Длабочина на цилиндарот: 39 мм
Висина на падот на таблетот: 156 mm
Број на вртежи: (10 ~ 900)
RPM точност: ± 1 револуција
Брзина на вртење: (20 ~ 90) / мин / мин
Точност на ротационата брзина: 1 револуција во минута
Енергија: 220V / 50Hz / 60W или 110V / 60Hz / 60W
Димензии: 370мм х 300ммх 340мм
Големина на пакет: 395мм х 375мм х 480мм
Тежина на испорака: 18 кг

Совети за нашите клиенти

Два тапани кои се вртат синхроно; автоматско запирање во одредено време. Тапанот е изработен од висококвалитетен чист акрил. Брзината и бројот на вртења на барабанот може да се постави со тајмер, индикаторите поставени од тајмерот и индикаторите за време на работата на уредот се прикажани на таблата. Опремата ги контролира сите операции, со голема точност ја покажува брзината на вртење на тапаните и бројот на вртежи. Автоматизација: авто-тест, авто-дијагностицирање, автоматски сигнал.

Прегледи на клиенти (6)

Нашата компанија произведува многу различни таблети со притискање на прав на ротирачки преси. Ние го користиме овој цврстина анализатор за да го проучиме и тестираме квалитетот на таблетите.

Тарас, Минск

Таков анализатор го купивме уште во 2009 година. Сеуште работи и ние во оваа компанија купивме половина од опремата на нашата лабораторија.

Елизавета Кузменкова, Сочи

За фармацевтско производство ја набавивме следната опрема - Analyser за цврстина на таблетите CS-01. Опремата работи ефикасно, стабилно.

Константин, Биробиџан

Опремата е привлечна поради неговиот добар квалитет и релативно ефтината цена.

Сергеј, Калининград

Не можам да го поправам анализаторот за цврстина на таблетот. Купив нов во minipress. Задоволни од услугата. Благодарам!
 Анатолиј Евлампиев, Уфа
Се соочивме со проблемот да најдеме опрема за анализатор на тврдост. Оперативната работа на Роман и помогна на нашата компанија. Се испостави да се купи по подобра цена отколку од конкурентите. Дефинитивно ќе ве контактираме во иднина.
Georgeорџ Власов, Калуга

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  анализатор на цврстина на таблети cs-01.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: