Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Лабораториска опрема / Анализатори на распаѓање / Анализатор на раствор за таблети и капсули RC-08D

Анализатор на раствор за таблети и капсули RC-08D

324

920984
 • Анализаторот на растворање се користи за мерење на брзината и степенот на растворање на таблети, капсули
 • Анализаторот на растворање се користи за мерење на брзината и степенот на растворање на таблети, капсули
 • Анализаторот на растворање се користи за мерење на брзината и степенот на растворање на таблети, капсули
 • Анализаторот на растворање се користи за мерење на брзината и степенот на растворање на таблети, капсули

Популарни пребарувања

35%

Период на гаранција за анализатори на распаѓање

25%

Пронајдете продажба на анализатор на раствори со попуст

25%

Тековни реклами за анализатор на влага

15%

Упатства за употреба на анализаторот на топење

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Лабораториска опрема / Анализатори на распаѓање / Анализатор на раствор за таблети и капсули RC-08D

Анализатор на раствор за таблети и капсули RC-08D

Се користи анализатор на растворање за мерење на брзината и степенот на растворање на таблети и капсули со желатин во лабораторијата. Има осум тенкови и осум лопати, од кои шест тенкови и шест лопати се наоѓаат пред, а другите две на задниот дел. Главните делови на оваа опрема ротираат непречено и флексибилно. Сите резервоари и комбе се изработени од не'рѓосувачки челик (SUS 316L). Протокот на вода го обиколува магнетна пумпа, рамномерно го дистрибуира низ целиот систем, а „водената бања“ ја одржува истата температура.

Ние нудиме детални упатства за поставување на анализатор на растворање. Пред испорака, анализаторите на растворање се тестираат и тестираат во фабриката. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 7.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Анализатор на раствори RC-08D

 • Означено како: Анализатор на влага Анализатор на топење Анализатор на транспарентност Анализатор на распаѓање Анализатор на раствори Анализатор на композиција Анализатор на топење Анализатор на тврдост Лабораториска опрема

Популарни пребарувања

35%

Период на гаранција за анализатори на распаѓање

25%

Пронајдете продажба на анализатор на раствори со попуст

25%

Тековни реклами за анализатор на влага

15%

Упатства за употреба на анализаторот на топење

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ДРАВНИ ДЕКОВИ.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториска опрема, ние нудиме литература за основите на проучувањето на својствата на таблетите и капсулите со желатин. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при работењето на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на анализатори и тестери за лаборатории.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за капсулација. На барање на клиентот, го избираме моделот на анализаторот: влага, топење, транспарентност, влажност, топење, транспарентност, распад, растворање, состав, топење, цврстина, дебелина, еластичност и квалитет.
3) Испорака на лабораториска опрема.
На постојана основа, произведуваме лабораториска опрема за фармацевтско производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина, САД, Тајван.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на анализатори и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на лабораториска опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Анализатор на раствор за таблети и капсули "RC-08D"
Опсег на брзина: (20-200) / мин / мин
Ротација на точност: ± 2 вртежи во минута
Течна температура за контрола на температурата: приближно + 45,0
Температурна стабилност: ± 0,3
Време за кое е поставен тајмерот: 8 позиции (1-999) мин
Точност на времето: 0,5 мин
Време на запирање на сечилото: 0,5 мин
Време на запирање на резервоарот: ± 1,0 мин
Моќност: 220V / 50Hz / 1200W или 110V / 60Hz / 1200W
Димензии: 960mm x 520mm x 480mm
Големина на пакетот: 1220mm x 660mm x 580mm
Тежина: 75 кг
Тежина на испорака: 93 кг

Совети за нашите клиенти

Главните делови на оваа опрема ротираат непречено и флексибилно. Сите резервоари и комбе се изработени од не'рѓосувачки челик (SUS316L). Протокот на вода го обиколува магнетна пумпа, рамномерно го дистрибуира низ целиот систем, а "водената бања" ја одржува истата температура. Овој уред за растворање на таблети е опремен со автоматска контрола на температурата, брзина и промена на времето. Овие параметри се поставени со тајмерот. Може да се контролираат со копчињата. Резултатите се прикажани во панелот. Поставените индикатори на тајмерот и индикаторите за време на работата на уредот можат да се прикажат наизменично. Автоматизација: авто-тест, авто-дијагностицирање, автоматски сигнал. Опремата може автоматски да се тестира и сигналот. Параметрите на растворање на супстанциите се чуваат во меморијата на опремата и можат да бидат прикажани во секое време. Времето може да се постави на тајмерот на многу позиции. Уредот за сигнали автоматски дава сигнал за која било позиција на тајмерот и потоа тестерот автоматски се преместува на следната позиција.

Прегледи на клиенти (6)

Ние сме ангажирани во производство на таблети и тврди желатински капсули со лекови и го купивме овој уред за наши цели.

Мајкл, Кострома

Веќе четири години го користиме анализаторот на растворање во лабораторијата. За тоа време, нареди неколку пати резервни делови.

Григориј Федорович, Новочеркаск

Вашиот анализатор на растворање за таблети и капсули е широко користен во нашите простории и помогна да се спроведат навреме технички сложени проекти.

ДОО МНПК БиотикфармРегион Волгод

Убава страница! Пристојни цени, наредив анализатор на растворање за таблети, предложен од моделот и детално зборував за уредот. Испорака направена навреме. Сите документи се во ред. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Виноградов Г.И..Еврејски АО

Баравме Интернет за опрема за анализа на растворање. Имајќи ги предвид сите нијанси и барања на нашата компанија, менаџерот избра одличен анализатор. Ви благодариме за совесната и ефикасна работа на тимот на компанијата.

Корпачук А.К.., Канти-Мансијск

Анализаторот одеднаш се скрши. Пребаруваа во паника на сите страници. Се разбира, тие гледаа по прифатлива цена. На Интернет ја најдовме компанијата Минипрес, кои беа во можност да најдат решение за нашите проблеми. Никогаш не жалеше за купувањето и соработката.

Алексеј Раковски, град Абакан

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  анализатор на растворање за таблети и капсули rc-08d.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: