Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Лабораториска опрема / Анализатори на распаѓање / Анализатор на раствор за таблети и капсули RC-06D

Анализатор на раствор за таблети и капсули RC-06D

324

921012 година

Популарни пребарувања

триесет%

Сведоштва од реални луѓе за анализаторот на растворање

триесет%

Осврти од сопствениците на аналитичари на топење

20%

Каде е поволно да се купи анализатор за вискозност?

20%

Производители и купувачи на анализаторот на топење

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Лабораториска опрема / Анализатори на распаѓање / Анализатор на раствор за таблети и капсули RC-06D

Анализатор на раствор за таблети и капсули RC-06D

Анализаторот на растворање се користи за мерење на брзината и степенот на растворање на таблети, капсули, итн. Има шест тенкови и шест лопати лоцирани во еден ред. Главните делови на оваа опрема ротираат непречено и флексибилно. Сите резервоари и комбе се изработени од не'рѓосувачки челик (SUS316L). Протокот на вода го обиколува магнетна пумпа, рамномерно го дистрибуира низ целиот систем, а "водената бања" ја одржува истата температура. Овој уред за растворање на таблети е опремен со автоматска контрола на температурата, брзина и промена на времето.

Ние нудиме детални упатства за поставување на анализатор на растворање. Пред испорака, анализаторите на растворање се тестираат и тестираат во фабриката. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 6.700 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Анализатор на раствори RC-06D

 • Означено како: Анализатор на влага Анализатор на топење Анализатор на транспарентност Анализатор на распаѓање Анализатор на раствори Анализатор на композиција Анализатор на топење Анализатор на тврдост Анализатор на дебелина Анализатор на вискозност Аналитичка опрема Лабораториска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Сведоштва од реални луѓе за анализаторот на растворање

триесет%

Осврти од сопствениците на аналитичари на топење

20%

Каде е поволно да се купи анализатор за вискозност?

20%

Производители и купувачи на анализаторот на топење

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ДРАВНИ ДЕКОВИ.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториска опрема, ние нудиме литература за основите на проучувањето на својствата на таблетите и капсулите со желатин. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при работењето на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на анализатори и тестери за лаборатории.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за капсулација. На барање на клиентот, го избираме моделот на анализаторот: влага, топење, транспарентност, влажност, топење, транспарентност, распад, растворање, состав, топење, цврстина, дебелина, еластичност и квалитет.
3) Испорака на лабораториска опрема.
На постојана основа, произведуваме лабораториска опрема за фармацевтско производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина, САД, Тајван.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на анализатори и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на лабораториска опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Анализатор на раствор за таблети и капсули "RC-06D"
Опсег на брзина: (20-200) / мин / мин
Ротација на точност: ± 2 вртежи во минута
Течна температура за контрола на температурата: приближно. + 45 ℃
Температурна стабилност: ± 0,3
Време за кое е поставен тајмерот: 9 позиции (1-999) мин
Точност на времето: 0,5 мин
Време на запирање на сечилото: 0,5 мин
Време на запирање на резервоарот: ± 1,0 мин
Моќност: 220V / 50Hz / 1200W или 110V / 60Hz / 1200W
Димензии: 960mm x 400mm x 480mm
Големина на пакетот: 1229mm x 540mm x 570mm
Тежина: 70 кг
Тежина на испорака: 80,5 кг

Совети за нашите клиенти

Овој уред за растворање на таблети е опремен со автоматска контрола на температурата, брзина и промена на времето. Овие параметри се поставени со тајмерот. Може да се контролираат со копчињата. Резултатите се прикажани во панелот. Поставените индикатори на тајмерот и индикаторите за време на работата на уредот можат да се прикажат наизменично. Автоматизација: авто-тест, авто-дијагностицирање, автоматски сигнал. Опремата може автоматски да се тестира и сигналот. Параметрите на растворање на супстанциите се чуваат во меморијата на опремата и можат да бидат прикажани во секое време. Времето може да се постави на тајмерот на многу позиции. Уредот за сигнали автоматски дава сигнал за која било позиција на тајмерот и потоа тестерот автоматски се преместува на следната позиција.

Прегледи на клиенти (6)

Овој модел на анализатор на растворање за мерење на брзината и степенот на растворање на таблети и капсули со желатин, сигурно работи веќе трета година во нашата компанија.

Тарас, г.Коломна

Анализаторот на растворање за таблети и капсули со желатин беше поставен според упатствата и се користи секој ден.

Сергеј, Иркутск

При изборот на опрема за анализа на растворање, вашиот персонал ве советуваше да обрнете внимание на RC-06D. Одлучивме да ја испробаме РЦ-06Д во нашата работа, бидејќи бевме задоволни од односот цена-квалитет.

Зимина АнаБела

Со сигурност може да се каже дека опремата за анализатор на растворање што ја купивме од вас се докажа во пуштање во работа и работа. Исто така, треба да се забележи пријатна брзина и квалитет на работа.

ЕгорГрад Бакал

Анализаторот на растворање за таблети и капсули беше тешко да се најде. Компанијата помогна при пребарување и селекција. Благодарам!

Денис Осипов, Директор, Курск

Лансираше ново производство. За да го направите ова, ми требаше анализатор на растворање за таблети и капсули. Компанијата помогна при изборот и извршувањето на документите.

Анатолија, ДОО „НИКОфарм“, Саратов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  анализатор на растворање за таблети и капсули rc-06d.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: