Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Лабораториска опрема / Анализатори на распаѓање / Анализатор на раствор за таблети и капсули RC-01

Анализатор на раствор за таблети и капсули RC-01

324

920991

Популарни пребарувања

33%

Поставување лабораториски анализатори во производството

33%

Нови методи за проучување на лекови во производството во Русија

17%

Детален опис на процесот на растворање на таблети

17%

Пронајдете упатства за растворање на капсули

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Лабораториска опрема / Анализатори на распаѓање / Анализатор на раствор за таблети и капсули RC-01

Анализатор на раствор за таблети и капсули RC-01

Анализаторот на растворање се користи за мерење на брзината и степенот на растворање на таблети, капсули, итн. Има еден резервоар и една лопатка сместена во еден ред. Главните делови на оваа опрема ротираат непречено и флексибилно. Резервоарот и лопатките се изработени од не'рѓосувачки челик (SUS316L). Протокот на вода го обиколува магнетна пумпа, рамномерно го дистрибуира низ целиот систем, а "водената бања" ја одржува истата температура. Овој уред за растворање на таблети е опремен со автоматска контрола на температурата, брзина и промена на времето.

Ние нудиме детални упатства за поставување на анализатор на растворање. Пред испорака, анализаторите на растворање се тестираат и тестираат во фабриката. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 2.800 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Анализатор на раствори RC-01

 • Означено како: Анализатор на влага Анализатор на топење Анализатор на транспарентност Анализатор на распаѓање Анализатор на раствори Анализатор на композиција Анализатор на топење Анализатор на тврдост Анализатор на дебелина Лабораториска опрема Производство на лекови Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

33%

Поставување лабораториски анализатори во производството

33%

Нови методи за проучување на лекови во производството во Русија

17%

Детален опис на процесот на растворање на таблети

17%

Пронајдете упатства за растворање на капсули

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ДРАВНИ ДЕКОВИ.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториска опрема, ние нудиме литература за основите на проучувањето на својствата на таблетите и капсулите со желатин. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при работењето на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на анализатори и тестери за лаборатории.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема. На барање на клиентот, го избираме моделот на анализаторот: влага, топење, транспарентност, влажност, топење, транспарентност, распад, растворање, состав, топење, цврстина, дебелина, еластичност и квалитет.
3) Испорака на лабораториска опрема.
На постојана основа, произведуваме лабораториска опрема за фармацевтско производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина, САД, Тајван.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на анализатори и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на лабораториска опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Анализатор на раствори за таблети и капсули "RC-01"
Опсег на брзина: (20-200) / мин / мин
Ротација на точност: ± 2 вртежи во минута
Течна температура за контрола на температурата: приближно. + 45 ℃
Температурна стабилност: ± 0,3
Време за кое е поставен тајмерот: (5-900) мин
Време на запирање на сечилото: 0,5 мин
Време на запирање на резервоарот: ± 1,0 мин
Моќност: 220V / 50Hz / 600W или 110V / 60Hz / 600W
Димензии: 260мм х 300мм х 480мм
Големина на пакетот: 520mm x 490mm x 565mm
Тежина: 15 кг
Тежина на испорака: 20 кг

Совети за нашите клиенти

Главните делови на оваа опрема ротираат непречено и флексибилно. Резервоарот и лопатките се изработени од не'рѓосувачки челик (SUS316L). Протокот на вода го обиколува магнетна пумпа, рамномерно го дистрибуира низ целиот систем, а "водената бања" ја одржува истата температура. Овој уред за растворање на таблети е опремен со автоматска контрола на температурата, брзина и промена на времето. Овие параметри се поставени со тајмерот. Може да се контролираат со копчињата. Резултатите се прикажани во панелот. Поставените индикатори на тајмерот и индикаторите за време на работата на уредот можат да се прикажат наизменично. Автоматизација: авто-тест, авто-дијагностицирање, автоматски сигнал. Опремата може автоматски да се тестира и сигналот. Параметрите на растворање на супстанциите се чуваат во меморијата на опремата и можат да бидат прикажани во секое време. Времето може да се постави на тајмерот на многу позиции. Уредот за сигнали автоматски дава сигнал за која било позиција на тајмерот и потоа тестерот автоматски се преместува на следната позиција.

Осврти на клиенти (4)

Ние го користиме овој модел на анализатор за да го контролираме растворањето на таблетите. Еден сад и еден мешалка. Верзија за работна површина.

Ина Германовна, Московски регион

Изберете помеѓу овој модел и аналогот на европското производство. Избравме пониска цена, додека квалитетот и работата на добро ниво. Задоволни сме од прибирањето податоци.

Гребешков И.И.., Волгоград

Имаше мало задоцнување во испораката на анализаторот на растворање за таблети и капсули RC-01. Но, во целина, сè е добро!

Николај Николаевич, Белгород

Веќе 3-та година користам услуги на MiniPress, ставот на консултантот е секогаш задоволен.

Евгениј Маликов, Кабаровск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  анализатор на раствор на таблети и капсули rc-01.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: