Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Автоматски диспензери за креми и мази / Распрскувач на пневматски клипни за креми и мази WW-50

Распрскувач на пневматски клипни за креми и мази WW-50

425

922040
 • Опрема за дистрибуција на крем, гелови и масти во ампули
 • Опрема за дистрибуција на крем, гелови и масти во ампули
 • Опрема за дистрибуција на крем, гелови и масти во ампули
 • Опрема за дистрибуција на крем, гелови и масти во ампули
 • Опрема за дистрибуција на крем, гелови и масти во ампули
 • Опрема за дистрибуција на крем, гелови и масти во ампули
 • Опрема за дистрибуција на крем, гелови и масти во ампули
 • Опрема за дистрибуција на крем, гелови и масти во ампули
 • Опрема за дистрибуција на крем, гелови и масти во ампули
 • Опрема за дистрибуција на крем, гелови и масти во ампули
 • Опрема за дистрибуција на крем, гелови и масти во ампули
 • Опрема за дистрибуција на крем, гелови и масти во ампули
 • Опрема за дистрибуција на крем, гелови и масти во ампули
 • Опрема за дистрибуција на крем, гелови и масти во ампули
 • Опрема за дистрибуција на крем, гелови и масти во ампули
 • Опрема за дистрибуција на крем, гелови и масти во ампули

Популарни пребарувања

27%

Прегледи од вистински луѓе за работата на диспензерот за маст

26%

Прегледи од сопствениците на диспензери за гелови

24%

Каде е профитабилно да се купи диспензерот за маст?

23%

Производители и купувачи на диспензери за тестенини

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Автоматски диспензери за креми и мази / Распрскувач на пневматски клипни за креми и мази WW-50

Распрскувач на пневматски клипни за креми и мази WW-50

Полуавтоматска машина за полнење и пакување со маса за мази и креми од типот на клипот со пневматски погон. Дозирање на пакување: од 100 до 500 ml. Тежина 30 кг. Овој модел користи распрскувач и контролен панел на пневматски клипни пумпи. Автоматско, економично и лесно ракување, машината се користи во медицинската, прехранбената и хемиската индустрија. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние ви даваме детални упатства за поставување на овој модел на машината за дозирање на креми и мази. Пред пратката, машината се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 4500 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Распрскувач за крем и маст WW-50

 • Означено како: Дозирање на маст Каталог на опрема Диспензерот на пумпата Фармацевтска пумпа Производство на креми Производство на маст Фармацевтска машина Крем за полнење Пакувања мази

Популарни пребарувања

27%

Прегледи од вистински луѓе за работата на диспензерот за маст

26%

Прегледи од сопствениците на диспензери за гелови

24%

Каде е профитабилно да се купи диспензерот за маст?

23%

Производители и купувачи на диспензери за тестенини

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУУВА DЕ ЗА ДОЗИРАREЕ НА ЦРТИ И МАСЛИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на крем за ширење и мази во шишиња. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при спроведување на користена опрема за полнење крем.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА КОСМЕТИКА И ПРОИЗВОДИ НА ХРАНА.
Имаме широк спектар на додатоци за производство на дозирање. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на крем и мастило за дистрибуција, хомогенизатори, опрема за полнење крем во цевки, опрема за полнење и пакување за полнење шишиња.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски диспензери и се занимаваме со снабдување со резервни делови за секаков модел на диспензери на мази, гелови, креми, пасти купени во нашата компанија.

Спецификации

Распрскувач на пневматски клипни за креми и мази "WW-50"
Тип: Диспензер за пневматски клипни
Продуктивност: 5 до 20 дози во минута
Дозирање на полнење: од 100 до 500 ml
Точност на пополнување: ± 1%
Применлива толеранција (м3 / мин): ≥0.1
Притисок на воздухот: 0,6-0,8 MPa
Моќност: 150 W
Напојување: 220V, 50Hz
Севкупни димензии: 950mm x 300mm x 480mm
Тежина на машината: 30 кг
Тежина на испорака: 40 кг

Совети за нашите клиенти

Компактен дизајн, идеален за употреба во затворени простори, лабораториски и фармацевтски средини. Куќиштето и деловите се изработени од SUS 304. Полу-автоматска машина за полнење од типот клипот. Хоризонтална машина за полнење шишиња со течни материјали од 100 ml до 500 ml. Лесен за ракување, пневматски дел користи пневматски компоненти во Германија. Полнењето се контролира со електроиден вентил, со високо прецизно полнење. Волуменот на полнење и стапката на добиточна храна може да се прилагодат по желба. За точност на полнење се користи специјален три-насочен вентил за проверка. Деталите за контактните материјали можат да се прилагодат на SUS316. Можете да направите долен заптивка на цевката за полнење за да избегнете истекување. Дијаметарот на млазницата за полнење може да се промени на барање на клиентот. Сите делови што се во контакт со материјалот се изработени од не'рѓосувачки челик 316. Волуменот и брзината на полнење може да се прилагодат, додека се одржува дозирање со голема прецизност. Маст, гел или вискозна хомогена супстанција се вчитува во голема инка, користејќи го системот за поставки, операторот рачно ја прилагодува количината на маст на една доза. Проверка на волуменот по волумен или тежина. Следно, е поврзан компресор, кој го поставува клипот во движење со притисок на компримиран воздух. Контрола на започнување / стоп на дозата е можна од педалот за подножјето. Операторот го носи контејнерот до вратот, ја притиска педалата и машината доставува доза од маст во тегла, а потоа операторот заменува нов сад. Можно е да се користи оваа машина со транспортер и врска со сензор за фотографија.

Прегледи на клиенти (6)

Задолжителна употреба на компресор за воздух. Без компримиран воздух не работи. Претежно пристојна изработка.

Игор, Москва

Лесно научивме како да ја одржуваме оваа опрема со малку инструкции. Нема прашање за процесот на чистење и реконфигурирање на дозата.

Марат Набиулин, Уфа

Сакаме да забележиме професионализам и да му се заблагодариме на персоналот на компанијата MiniPress, а особено Роман за нивната помош при изборот на полуавтоматска работна површина.

Козлов Г.С..Брјанск

Сакам да ги споделам моите впечатоци од новата полу-автоматска работна површина, која беше избрана според спецификите на моето производство. MiniPress ја заврши нарачката на време. Ефтин Со проширувањето на производството, дефинитивно ќе купам друг

Полиаков Тимофеј, ПЕЦ Фармацентар ВИЛАРИПетрозаводск

Квалитетот на диспензерот на пневматски клипни креми и мази е доста задоволителен за нас. Се испостави да се купи по подобра цена отколку од конкурентите. Дефинитивно повторно ќе ги користам услугите на оваа компанија.

Риков Андреј, ООО „Вок“, Москва

Поволно купување на диспензерот за пневматски клипни креми и мази. Уште ќе соработуваме.

Нерпов Сергеј, Саратов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  пневматски клипно распрскувач на креми и мази ww-50.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: