Се препорачува сигурна услуга

Автоматски сепаратор за капсула во серија А-серија CC-30

7149

989258
 • Серија А автоматски сепаратор на капсули
 • Поделени капсули
 • Серија А автоматски сепаратор на капсули
 • Поделени капсули

Популарни пребарувања

54%

Период на гаранција на машината за блистер

20%

Осврти за работата на машината за плускавци

триесет%

Купете блистер автомобил во Белорусија

триесет%

Најдобрите производители на машини за блистер

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматски сепаратор за капсула во серија А-серија CC-30

Автоматскиот сепаратор за капсула А-Серија CC-30 се користи за автоматско одвојување на капакот на капсулата и обвивка на отфрлените капсули. Полнењето може да се обнови по процесот на скрининг. Оваа машина е дизајнирана да одвојува капсули и повторно да употреби во прав, гранули, пелети или микро-таблети за да го замени традиционалниот метод на мелење, просејување и добивање прав. Има ергономски дизајн, погоден за сите големини на капсули благодарение на отстранливите млазници, лесно е да се чистат, удобни за одржување и се во согласност со GMP стандардот. Ова е одличен модел за какви било лаборатории за производство на капсули или истражувања каде се користи скап прашок и строго се почитуваат сите стандарди за GMP. Капсулите доаѓаат од системот за сортирање преку водичот во уредот за раздвојување со помош на хоризонтална вилушка. Сечилата на уредот ја поставуваат насоката на движење на капсулите и држете го капакот и куќиштето во процесот на движење, одвојувајќи ги целосно на овој начин.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 10.827 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматски сепаратор за капсула во серија А-серија CC-30

 • Означено како: Дебистер Дебистер машина Екапсулација Капсули Капсулатор Каталог на опрема Производство на капсули Капсули со тврд желатин Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

54%

Период на гаранција на машината за блистер

20%

Осврти за работата на машината за плускавци

триесет%

Купете блистер автомобил во Белорусија

триесет%

Најдобрите производители на машини за блистер

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на вадење капсули од плускавци. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за капсули.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ ОД МАШИНИ ЗА ДЕБЛИСТЕР.
Имаме широк спектар на додатоци за производство на капсули. На барање на клиентот, ќе избереме модел на опрема за блистер, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување на прашина и полирање на капсули, печатари со лого за капсули, опрема за полнење и пакување за капсули со желатин.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за какви било модели купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматски сепаратор за капсула во серија А-серија CC-30
Големина на капсула: 0 # 1 # 2 # 3 # 4 #
Продуктивност: 18,000 парчиња / час
Моќност: V 220V 50Hz / 60Hz, еднофазен
~ 220V 50Hz / 60Hz, 3-фаза
Димензии: 500х500х1130 мм
Големина на пакетот: 670x670x910 mm
Тежина: 55 кг
Тежина на испорака: 65 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки за клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем со избор на автоматски сепаратор за капсули CC-30 A серија.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматскиот сепаратор на капсули може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Препорачувам клиентите да нарачаат неколку комплети резервни делови веднаш по купувањето, кои можат да бидат оштетени за време на работата. Имавме само еден комплет резервни делови, кога оригиналниот сет и резервниот што го скршивме, бевме принудени да не работиме сè додека снабдувачот не испрати нови резервни делови. Запомнете го ова.

Антипов Ј.К., Ориол

Тие купиле автоматска капсула машина во компанијата, а во прво време не можеле да ја разберат технологијата на производство, по што се обратиле кон компанијата за консултации. Консултантот Роман Цибулски, јасно ја објасни целата технологија на производство на оваа опрема. Ние сме многу среќни што контактиравте со оваа компанија. Ви благодарам!

Козлова Марина Олегово, Јакутск

Нарачавме опрема за производство на капсули. Соодветна опција беше машина за капсули. Сите барања што беа во извештајот за работа беа исполнети. Вистински професионалци.

Боршевски Леонид Виш специјалист за набавки, Мурманск

Направена е индивидуална нарачка за производство на лекот во капсули. Откако го проучувавме деталниот опис на различните модели на капсула машини на локацијата, сепак дојдовме до заклучок дека тој ни одговара. Нашата инвестиција се оствари. Ви благодариме за брза испорака.

Сорел А. Н., Петрозаводск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматски сепаратор на капсули од серија cc-30.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: