Се препорачува сигурна услуга

Автоматска линија за пакување со голема брзина SYM-13

7143

989182
 • Автоматска линија за пакување со голема брзина
 • Пакување, плутање шишиња
 • Автоматска линија за пакување со голема брзина
 • Пакување, плутање шишиња

Популарни пребарувања

29%

Бизнис со производство на алуминиумски капи во Русија и во земјите на ЗНД

27%

Технологии и опрема за производство на ампули од пеницилин

23%

Како да започнете бизнис со гумена плута?

21%

Заглавување и шишиња со лекови

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска линија за пакување со голема брзина SYM-13

Автоматската линија за пакување со голема брзина SYM-13 е структурно составена од шест дела, т.е. поставување на капакот, дистрибуција на капакот, виси капаци, притискање на капакот, стегање на шишиња и завртки на капакот, од кои секоја се прилагодува независно едни од други во зависност од садовите. Машината е дизајнирана со прилично компактна структура и има висока ефикасност на обвивка. Контролниот механизам на оваа опрема користи компоненти на светски познати брендови и материјали во контакт со шишиња и капаци целосно во согласност со GMP барањата. PLC систем за контрола. Автоматско отфрлање на цврсто навртуваните капачиња или со недостаток на фолија. Метод на дистрибуција на капачето за вртење со стабилна и прилагодлива брзина. Оваа опрема е оптимизиран производ кој ги интегрира сите модерни технологии за производство на таква опрема, која има едноставна и удобна поставување и прилагодлива брзина во согласност со потребите на клиентите. По влегувањето и раздвојувањето преку подвижниот појас, контејнерот влегува во тркалото за триење за зашрафување на капакот откако ќе се обеси и притисне.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 38.880 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска линија за пакување со голема брзина SYM-13

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Флаширање Шиширање и заградување Плукање со шишиња Амбалажа за шишенце Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

29%

Бизнис со производство на алуминиумски капи во Русија и во земјите на ЗНД

27%

Технологии и опрема за производство на ампули од пеницилин

23%

Како да започнете бизнис со гумена плута?

21%

Заглавување и шишиња со лекови

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) Обука со машини за тркалање со Алуминиум КАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на плутањето шишиња. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при спроведување на машини за плута за користени шишиња.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ПЕТИЦИЛИНСКИ ШОТЕЛИ.
Имаме широк спектар на дополнителна опрема за плутање со гумени затка и алуминиумски капаци. На барање на клиентот, ќе избереме и модел на опрема за полнење, машини за миење и стерилизирање шишиња, опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за шишиња со шишиња, рачни машини за тркалање со капачиња и се вклучени во снабдувањето на резервни делови за опрема за полнење на течни контејнери во шишиња купени во нашата компанија.

 

Спецификации

Автоматска линија за пакување со голема брзина „SYM-13“
Продуктивност: 250 вртежи во минута
Големина на шише: 15-70 мм
Дијаметар на шише: ¢ 20-100 mm
Висина на шишето: 30-120 мм
Компресиран воздух: 0,3-0,5 МПа
Моќност: 380V, 50Hz, 1,3 KW
Големина на пакетот: 2550 × 1100 × 2200 mm
Тежина: 600 кг
Тежина на испорака: 700 кг

Совети за нашите клиенти

 

Прегледи на клиенти (5)

Од големо значење при одличното работење на опремата е постојаноста на шишињата и алуминиумските капачиња. Ако големини не одговараат на оние под кои е конфигурирана опремата, може да има проблеми.

Николај Бугров, Брјанск

Бидете сигурни дека испратете неколку стотици шишиња и капачиња од алуминиум во фабриката за поставување на претходна опрема од страна на инженерите на производителот. Ние го зедовме советот на претходните клиенти и добивме копија што е целосно подготвена за работа.

Анастасија Николаева Белгород

Оперативна работа, квалитетен совет. Јас го користам MiniPress веќе четврти пат, а услугата само се подобрува. Овој пат купив автоматска машина SYM-13 за покривање на ампули од пеницилин со алуминиумски капачиња и гумени затка, за претпријатието, јас сум задоволен од сè.

Мартин В. С., Сургут

Купивме автоматска машина SYM-13, но неодамна едно парче опрема не успеа. Се обративме на компанијата за помош, по што брзо испорачавме резервен дел. Многу задоволен од услугата.

Буклина С.В.., Владимир

Итно требаше да се купи машина за шишиња за шишиња со алуминиумски капачиња. Долго време го баравме вистинскиот модел. Квалитетот на работа на машината за шишиња со шишиња со алуминиумски капачиња од моделот SYM-13 целосно нè задоволи. Бевме во можност да ги доставиме до мини-печатот во вистинско време и правилно да се консултираме. Благодарам!

Новичек Л.Г.., Нижни Тагил

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  Автоматска брза линија за пакување Sym-13.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: