Се препорачува сигурна услуга

Прес-таблет Двојно слајд таблет LTM-4 со голема брзина

7306

990868
 • Притиснете го таблетот со двојно лизгање со голема брзина
 • Притисни таблети
 • Притиснете го таблетот со двојно лизгање со голема брзина
 • Притисни таблети

Популарни пребарувања

20%

Производители на кинески таблети

53%

Како да се инвестира во производство на пилули?

40%

Таблета за изработка на таблети

триесет%

Технологии и опрема за создавање таблети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Прес-таблет Двојно слајд таблет LTM-4 со голема брзина

Пресата со голема брзина LTM-4 со двојно слајд таблета е опремена со точна навојна шипка која континуирано го поддржува аголот на потпорната конструкција, овозможувајќи прецизна контрола на комората за товарење и контрола на 7-11 удари и удари, со дозволена тежина разлика од околу ± 2%. Оперативниот систем ја елиминира замаецот, што во голема мера го поедностави процесот, ја зголеми брзината и ја задржа точната товарење. Двојна трансмисија, голема амплитуда на торзионално движење, голем капацитет на оптоварување, главна моќност од само 7,5 KW. Калапите обезбедуваат поточна тежина на таблетот. Мулти-ниво на систем за оптеретување обезбедува рамномерна распределба на материјалот. Под-префабрикувани подници на ацета се отпорни на абразија и лесно се монтираат. Опремата има функција на рачно притискање со голема брзина и голем вртежен момент. Четири комплети на независен систем за подмачкување, што го прави секој дел од подмачкувањето поточен. Модуларниот дизајн го олеснува монтирањето и расклопувањето на умирањата и ударите. Систем за фино подмачкување: филтрира и нежно држи масло, ефикасно ја контролира температурата на главните компоненти, како што се главната оска, тркалото од ѓубре, внатрешното тркало за водилка, итн., Додека другите производители ја користат функцијата на суво подмачкување. Овој систем е исто така дизајниран да ги подмачкува горните и долните удари и удари, во исто време, намалувајќи ги вибрациите и бучавата, како резултат на подмачкување на некои лежишта, завртката за погон и подвижните делови на пресинот на таблетот. Горните и долните тркала за печат исто така се подмачкуваат со систем за подмачкување.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 147.420 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: Кина

Модел: Прес-таблет Двојно слајд таблет LTM-4 со голема брзина

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Опрема од Кина Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

20%

Производители на кинески таблети

53%

Како да се инвестира во производство на пилули?

40%

Таблета за изработка на таблети

триесет%

Технологии и опрема за создавање таблети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Прес-таблет двојно лизгачки таблет LTM-4 со голема брзина
Тип на мувла: (ЕУ) ББ
Број на прес-станици: 75
Максимален дијаметар на таблети: 13 mm
Максимална нестандардна големина на продолжена оска: 16 mm
Продуктивност: 630,000 таблети / час
Максимална длабочина на полнење: 18 мм
Макс. главна сила на компресија: 100 KN
Макс. прелиминарна сила на компресија: 20 KN
Бучава во мирување: < 75 dB (A)
Моќност: 380V, 50HZ, 10,5KW
Димензии: 1260x1260x1950 mm
Големина на пакување: 10 м3
Големина на пакетот: 1260x1260x1950 mm
Тежина: 3750 кг
Тежина на испорака: 4700 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите кои ќе ви помогнат да ја забрзате вашата задача за избирање на печат таблети ДВД-слајд со голема брзина LTM-4.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Прес-таблет со голема брзина на двојни таблети може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (6)

Притисува пелети 3 години во своето производство. Таблетирањето се одвива околу часовникот, користете посветувач на таблети.

Терешченко Захар Виталиевич, Омск

Кога притискате таблети со дијаметар од 20 мм, контролирајте ја длабочината на прашокот на матрицата. Во овој модел на пресата, длабочината на полнење на прав во матрицата е прилагодлива од 1 до 15 mm.

Артемиева Александра, Сочи

Одлично друштво! Цените се добри, наредив ротирачки преса за таблети LTM-4, предложен од моделот и детално зборував за уредот. Сите документи се во ред. Испорака направена навреме. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Бирјуков В. Б.Москва

Одличен печат, со брзина на роторот: од 20 вртежи во минута, што ви овозможува да произведувате над 30 илјади таблети на час. Многу квалитетна машина за средно и големо производство.

Gумбир Б. В., Јакутск

Ротирачки таблет со високи перформанси LTM-4. Вистинско откритие за голем обем на производство.

Негација на Василиса, Петрозаводск

Се покажа дека е најпрофитабилната верзија на ротациониот преса за таблети во однос на продуктивноста и цената. Нарачавме две за наше фармацевтско производство.

Екатерина Бондаренко, Стерлитамак

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  Прес-таблет двојно лизгање LTM-4 со голема брзина.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: