Се препорачува сигурна услуга

Прес-таблет со една пункција UNIQ-12

7208

989894
 • Притиснете за таблети со единечен удар
 • Завршени апчиња
 • Притиснете за таблети со единечен удар
 • Завршени апчиња

Популарни пребарувања

38%

Опции за производство Преси за таблети со еден удар

триесет%

Како да изберете опрема за пресување во прав?

35%

Упатства за инсталирање на едно притиснување на таблетите за таблети

триесет%

Купете единечен таблет преса во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Прес-таблет со една пункција UNIQ-12

Пресинот на таблети UNIQ-12 со еден удар ги вклучува сите модерни, успешно развивачки технологии. Тој е најдобриот избор за фармацевтски лаборатории и други индустрии за континуирано автоматско притискање на прав и гранули. Високата употреба на материјали, разумна структура, удобно управување, мала големина, длабочина на полнење на материјалот и дебелината на таблетите лесно може да се менуваат по потреба. Сите функционални индикатори на современото ниво на машината и целосна усогласеност со GMP стандардот. Компонентите што се користат во процесот на развој од голем број иновативни проекти овозможуваат побезбеден производствен процес и стандардизација.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 7.830 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: Кина

Модел: Прес-таблет со една пункција UNIQ-12

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Опрема од Кина Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

38%

Опции за производство Преси за таблети со еден удар

триесет%

Како да изберете опрема за пресување во прав?

35%

Упатства за инсталирање на едно притиснување на таблетите за таблети

триесет%

Купете единечен таблет преса во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Печатница со единечна таблета „UNIQ-12“
Продуктивност: 3.600 парчиња / час
Максимален притисок: 60 kN (Килонвотон)
Максималниот дијаметар на таблетите: 12 мм
Максимална длабочина на полнење: 20 mm
Максимална дебелина на таблетите: 8 mm
Моќност: 220V, 50Hz 1,1 kw
Димензии: 450х550х750 мм
Гарцер со пакување: 470 × 570 × 770 мм
Тежина: 100 кг
Тежина на испорака: 150 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да ви помогнат да ја забрзате вашата задача да изберете UNIQ-12 печат таблети со еден удар.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Едно печатче таблета може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Одлично друштво, цените во споредба со другите компании се доста ниски. Услугата е на добро ниво, тие стапија во контакт прилично брзо и ја испорачаа стоката на ист начин. Односот цена-квалитет е секако одличен, ќе ги користам услугите на компанијата во иднина.

Серова Јана Рустамовна, Град Воркута

Кога притискате таблети со дијаметар од 20 мм, контролирајте ја длабочината на прашокот на матрицата. Во овој модел на пресата, длабочината на полнење на прав во матрицата е прилагодлива од 1 до 15 мм. Притискајте го прашокот 3 години во своето производство. Таблетирањето се одвива околу часовникот, користете посветувач на таблети.

Корнилова Милана Елисеевна, Саратов

Одлично друштво! Цените се добри, наредив печатница со еден удар на таблети UNIQ-12, предложена од моделот и детално зборував за уредот. Сите документи се во ред. Испорака направена навреме. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Лебедева Л. М., Салехард

Одличен печат, со брзина на роторот: од 20 вртежи во минута, што ви овозможува да произведувате над 30 илјади таблети на час. Многу квалитетна машина за средно и големо производство.

Шишкин В. Н., Јакутск

Се испостави дека е најпрофитабилната опција UNIQ-12 еднократна таблета за печат во однос на продуктивноста и цената. Нарачавме две за наше фармацевтско производство. Ротирачки печат со високи перформанси. Вистинско откритие за голем обем на производство.

Сергеева Надежда, Биробиџан

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  печатница со единечна таблета uniq-12.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: