Се препорачува сигурна услуга

Притиснете таблет единечен пункт CC-60 од серија

7205

989822 година
 • Притиснете за таблети со единечен удар
 • Притисни таблети
 • Притиснете за таблети со единечен удар
 • Притисни таблети

Популарни пребарувања

50%

Добавувачи на единечни таблети за таблети во земјите на ЗНД

50%

Како да започнете бизнис со производство на таблети во Украина?

40%

Упатства за инсталирање на едно притиснување на таблетите за таблети

триесет%

Купете единечен таблет преса во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Притиснете таблет единечен пункт CC-60 од серија

Притиснете го таблет-отпечатениот таблет единици CC-60 се дизајнирани со најсовремена технологија. Ова е автоматска машина за таблети со континуиран тип, која најде апликација во фармацевтската, хемиската, електротехниката, прехранбената индустрија, лабораториската употреба за пресување таблети од пудра или гранули. Структурно, опремата е рационална и компактна, лесна за ракување и, во исто време, има висока стапка на искористување. Машината е во состојба да користи високо ниво на притисок за да ја намали разликата во тежината помеѓу таблетите, истовремено одржувајќи ниско ниво на бучава. Машината исто така обезбедува континуирано следење на оптеретувањето на суровините и дебелината на таблетите. Сите функции на оваа машина одговараат на функциите на која било слична увезена опрема. Овој модел демонстрира дизајн иновации кои гарантираат безбедност и ефикасност во процесот на производство. Целосно затворената структура на машината е дизајнирана да спречи вкрстено загадување од прашина и е во согласност со GMP стандардите. Притиснете го таблет-отпечатениот таблет единици CC-60 се опремени со заштитник на шарите и исто така е порационално дизајниран. Структурата на машината со четири столбови во форма на коцка е дизајнирана да го зголеми работниот простор. Извонреден проток е погоден за производство на таблети од различни опсези. Дизајнот на обичниот систем на пренос ја прави машината постабилна и работи на пониско ниво на бучава.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 14.256 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: Кина

Модел: Притиснете таблет единечен пункт CC-60 од серија

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Опрема од Кина Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

50%

Добавувачи на единечни таблети за таблети во земјите на ЗНД

50%

Како да започнете бизнис со производство на таблети во Украина?

40%

Упатства за инсталирање на едно притиснување на таблетите за таблети

триесет%

Купете единечен таблет преса во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

1) Печатница со единечна таблета "CC-60"
Број на калапи: 1 сет
Максимален дијаметар на компресија: 25 мм
Максимална продуктивност: 60 таблети / мин.
Максимален притисок: 50 kN (Килонвотон)
Максимална длабочина на полнење: 20 mm
Опсег на дебелина на таблетите: 0,5-8мм
Извор на електрична енергија: Единечна фаза 220V / 50Hz 1,5KW
Димензии: 580x500x830 mm
Големина на пакетот: 840x690x1020 mm
Тежина: 185 кг
Тежина на испорака: 220 кг

2) Едногласен таблет-печат "CC-60"
Број на калапи: 2 комплети
Максимален дијаметар на компресија: 10 mm
Максимална продуктивност: 120 таблети / мин.
Максимален притисок: 50 kN (Килонвотон)
Максимална длабочина на полнење: 20 mm
Опсег на дебелина на таблетите: 0,5-8мм
Извор на електрична енергија: Единечна фаза 220V / 50Hz 1,5KW
Димензии: 580x500x830 mm
Големина на пакетот: 840x690x1020 mm
Тежина: 185 кг
Тежина на испорака: 220 кг

3) Прес-таблет еднократна таблета "CC-60"
Број на калапи: 3 комплети
Максимален дијаметар на компресија: 7 мм
Максимална продуктивност: 180 таблети / мин.
Максимален притисок: 50 kN (Килонвотон)
Максимална длабочина на полнење: 20 mm
Опсег на дебелина на таблетите: 0,5-8мм
Извор на електрична енергија: Единечна фаза 220V / 50Hz 1,5KW
Димензии: 580x500x830 mm
Големина на пакетот: 840x690x1020 mm
Тежина: 185 кг
Тежина на испорака: 220 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите кои ќе ви помогнат да ја забрзате вашата задача за избирање на печат таблети со единечен удар на серија CC-60.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Единствениот печат-таблет на сериите може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Се покажа дека е најпрофитабилната опција единечен удар преса за таблети во однос на продуктивноста и цената. Нарачавме две за наше фармацевтско производство. Одличен печат, со брзина на роторот: од 20 вртежи во минута, што ви овозможува да произведувате над 30 илјади таблети на час. Многу квалитетна машина за средно и големо производство. Многу високи перформанси единечен удар преса за таблети. Вистинско откритие за голем обем на производство.

Рог I. Во, Москва

Притисува пелети 3 години во своето производство. Таблетирањето се одвива околу часовникот, користете посветувач на таблети. Кога притискате таблети со дијаметар од 20 мм, контролирајте ја длабочината на прашокот на матрицата. Во овој модел на пресата, длабочината на полнење на прав во матрицата е прилагодлива од 1 до 15 mm.

Карасев В.. СО, Јакутск

Одлично друштво! Цените се добри, наредив печатница со еден удар, поттикната од моделот и детално зборував за уредот. Сите документи се во ред. Испорака направена навреме. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Тркала М., Град Минск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  печат-таблета со еден удар од серијата cc-60.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: