Се препорачува сигурна услуга

Притиснете го таблетот единечен удар. GGB-3A

7208

989823 година
 • Притиснете за таблети со единечен удар
 • Притисни таблети
 • Притиснете за таблети со единечен удар
 • Притисни таблети

Популарни пребарувања

40%

Добавувачи на единечни таблети за таблети во земјите на ЗНД

37%

Lifeивот на гаранција за печат таблети со еден удар

триесет%

Упатства за инсталирање на едно притиснување на таблетите за таблети

41%

Купете единечен таблет преса во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Притиснете го таблетот единечен удар. GGB-3A

Прес-таблет-печат GGB-3A е широко користен за компресија на таблети во фармацевтската, хемиската, прехранбената и металуршката индустрија. Пресата може да притисне таблети од круг или фигури од разни грануларни материјали. Опремата се карактеризира со висок процент на полнење, низок шум, мала потрошувачка на материјали и непречено работење. Минималната потрошувачка на лабораториски материјал е само 200 гр. Овој модел е сигурен и ефикасен за употреба во лаборатории за научно истражување и производство од мал обем. Високи перформанси. Висок квалитет. Кадрави апчиња. Едноставна работа.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 12.366 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: Кина

Модел: Притиснете го таблетот единечен удар. GGB-3A

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Опрема од Кина Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

40%

Добавувачи на единечни таблети за таблети во земјите на ЗНД

37%

Lifeивот на гаранција за печат таблети со еден удар

триесет%

Упатства за инсталирање на едно притиснување на таблетите за таблети

41%

Купете единечен таблет преса во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Прес-таблета со едно притискање на таблети "GGB-3A"
Број на калапи: 1 - 2 - 3
Продуктивност: 60 - 120 - 180 таблети / мин.
Максималниот дијаметар на таблетата: 4-20, 4-10, 4-7 мм
Максимална длабочина на полнење: 16 mm
Максимална дебелина на таблетите: 8 mm
Макс. главна сила на компресија: 30 KN
Главна моќност на моторот: 0,55 KW
Енергија: AC, 110 ~ 220V, 50/60 Hz
Големина на пакетот: 850 × 600 × 950 mm
Тежина: 180 кг
Тежина на испорака: 250 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот печат таблет со еден удар на GGB-3A.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Едно печатче таблета може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Притисува пелети 3 години во своето производство. Таблетирањето се одвива околу часовникот, користете посветувач на таблети. Кога притискате таблети со дијаметар од 20 мм, контролирајте ја длабочината на прашокот на матрицата. Во овој модел на пресата, длабочината на полнење на прав во матрицата е прилагодлива од 1 до 15 mm.

Хрушчов В. С., Барнаул

Одлично друштво! Цените се добри, наредив печатница со еден удар, поттикната од моделот и детално зборував за уредот. Сите документи се во ред. Испорака направена навреме. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Песоци во.СОТајмен

Одличен печат, со брзина на роторот: од 20 вртежи во минута, што ви овозможува да произведувате над 30 илјади таблети на час. Многу квалитетна машина за средно и големо производство.

Молец К. А.Т.Тула

Се покажа дека е најпрофитабилната опција единечен удар преса за таблети во однос на продуктивноста и цената. Нарачавме две за наше фармацевтско производство. Многу високи перформанси единечен удар преса за таблети. Вистинско откритие за голем обем на производство.

Ермишева М. А., Тамбов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  прес-таблета со единечен удар таблети ggb-3a.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: