Се препорачува сигурна услуга

Прес за ротациони таблети SJP-23

7210

989889
 • Притиснете го ротациониот таблет
 • Притиснати таблети од двете страни
 • Притиснете го ротациониот таблет
 • Притиснати таблети од двете страни

Популарни пребарувања

15%

Правила за путер во прав за производство на таблети

триесет%

Купете делови за ротирачки преса за таблети во Русија

15%

Добијте преса за таблети во Русија

15%

Кажете на сигурен снабдувач на опрема за таблети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Прес за ротациони таблети SJP-23

Движењето на двојните таблети притиснете SJP-23 е дизајнирано да ги компресира масовните материјали во таблети со кружни или фигури, вклучително и таблети со двојно врежана боја. Широко се користи во индустрии, како што се медицина, храна и електронски индустрии. Опремата е во согласност со GMP стандардот. Целосно затвореното куќиште за печат е изработено од не'рѓосувачки челик и опремено со уред за отстранување прашина. Сите подвижни делови и компоненти на преса таблетите се обложени со лубрикант и се скриени во внатрешноста на кутијата. Регулаторот на фреквенцијата и електромагнетниот спојка реализираат автоматско запирање на автомобилот при преоптоварување, а хидрауличниот систем обезбедува стабилност. Површината на ротациониот тапан е специјално третирана за да се избегне вкрстено загадување.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 30.456 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: Кина

Модел: Прес за ротациони таблети SJP-23

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Опрема од Кина Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

15%

Правила за путер во прав за производство на таблети

триесет%

Купете делови за ротирачки преса за таблети во Русија

15%

Добијте преса за таблети во Русија

15%

Кажете на сигурен снабдувач на опрема за таблети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротирачки таблет-печат "SJP-23"
Продуктивност: 83,000 таблети / час
Длабочина на полнење: mm 17мм
Работен притисок: k 80 kN (хидрауличен притисок)
Притиснете го дијаметарот: ≤ Φ 26мм
Дебелина на таблетот: 6мм
Брзина на вртење: 20-35 врт / мин
Моќност: 4 KW 380V, 50Hz, (220V, 60Hz)
Димензии: 1080x910x1700 mm
Големина на пакување: 1080x910x1700 mm
Тежина: 1700 кг
Тежина на испорака: 1800 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да ви помогнат да ја забрзате задачата за избор на ротационен печат за SJP-23.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Ротирачкото преса за таблети може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Одлично друштво! Цените се добри, наредив SJP-23 ротационен печат за таблети, предложен од моделот и детално зборував за уредот. Сите документи се во ред. Испорака направена навреме. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Радионов Е.К., Новочеркаск

Овој таблет преса (SJP-23) веќе 3 години го притискаме прав во прав во нашето производство. Таблетирањето се одвива околу часовникот, користете посветувач на таблети. Кога притискате таблети со дијаметар од 20 мм, контролирајте ја длабочината на прашокот на матрицата. Во овој модел на пресата, длабочината на полнење на прав во матрицата е прилагодлива од 1 до 15 mm.

Шашкова Т. Б., Град Минск

Ротирачки печат со високи перформанси. Вистинско откритие за голем обем на производство. Брзина на роторот: од 20 вртежи во минута, што ви овозможува да произведувате над 30 илјади таблети на час. Многу квалитетна машина за средно и големо производство.

Филипенко Р. Ју, Северодвинск

Задоволни од работата на компанијата. Купивме ротирачки преса за таблети SJP-23, немаше никакви проблеми, страницата е многу удобна во дизајнот. При нарачката, еден менаџер контактираше со нас, детално објасни сè, зборуваше за нијансите на работа со оваа опрема. Ние направивме договор без никакви проблеми. Стоката е со висок квалитет, донесе малку надвор од времето, но сепак задоволна.

Трубочкин А. Р., Омск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротационен печат за таблети sjp-23.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: