Се препорачува сигурна услуга

Прес за ротациони таблети LTM-5

7209

989876 година
 • Притиснете го ротациониот таблет
 • Притисни таблети
 • Притиснете го ротациониот таблет
 • Притисни таблети

Популарни пребарувања

35%

Кој е подобро да се добие ротирачки преса за таблети?

триесет%

Во производството поставете ротирачки преса за таблети

20%

Таблета за изработка на таблети

триесет%

Производители на опрема за кинески таблети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Прес за ротациони таблети LTM-5

Прес за ротациони таблети LTM-5. Сите делови натопени со прав се изработени од не'рѓосувачки челик. Сите дупки на умирањата и ударите се заштитени од прашина и истекување со специјален уред. Структурата на печатот е погодна за расклопување и одржување. Изолационите прозорци на комората за притискање овозможуваат јасен поглед и во исто време сигурно ја запечатуваат внатрешноста на комората и штитат од прашина. Моторот ја пренесува силата директно во вратилото на менувачот, потоа во менувачот и работното коло за натоварување, достигнувајќи присилен систем за оптеретување што го штити прашокот од истурање како резултат на гравитација и загадување на работната табла, бидејќи може да биде во конвенционална машина. Системот за присилно оптеретување ги елиминира недостатоците на конвенционалната машина за таблетирање, а системот за обновување на прав го решава проблемот со вкрстена загадување.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 40.500 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: Кина

Модел: Прес за ротациони таблети LTM-5

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Опрема од Кина Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

35%

Кој е подобро да се добие ротирачки преса за таблети?

триесет%

Во производството поставете ротирачки преса за таблети

20%

Таблета за изработка на таблети

триесет%

Производители на опрема за кинески таблети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротари прес-таблета "LTM-5"
Тип на мувла: (ЕУ) Д
Број на прес-станици: 15
Максимален дијаметар на таблети: 25 mm
Максимална вообичаена големина на издолжена оска: 25 мм
Продуктивност: 70,000 таблети / час
Максимална длабочина на полнење: 20 mm
Макс. главна сила на компресија: 100 KN
Макс. прелиминарна сила на компресија: 12 KN
Бучава во мирување: < 75 dB (A)
Моќност: 380V, 50 HZ, 5,5KW
Димензии: 660x690x1620 mm
Големина на пакување: 4,2 м3
Големина на пакетот: 660x690x1620 mm
Тежина: 675 кг
Тежина на испорака: 800 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите кои ќе ви помогнат да ја забрзате вашата задача да го изберете печатот за ротациони таблети LTM-5.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Ротационата преса за таблети може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Нарачав ротационен преса за таблети на страницата. Нарачката беше обработена бргу и ме контактираше. Побарав совет за слична опрема, а менаџерот се покажа како личност која ја знае својата работа. Пред тоа, ги споредив цените на другите страници и се решив на ова. Оваа опрема се покажа како најпрофитабилна верзија на ротирачкото преса за таблети во однос на продуктивноста и цената. Нарачавме две за наше фармацевтско производство.

Левин Валентин Савелиевич, Налчик

Одличен печат, одлично друштво! Цените се добри, наредив ротирачки преса за таблети, поттикнат од моделот и детално зборував за уредот, брзината на роторот: од 20 вртежи во минута, што ви овозможува да произведувате над 30 илјади таблети на час. Сите документи се во ред. Испорака направена навреме. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Bykov A. V, Сиктивкар

Кога притискате таблети со дијаметар од 20 мм, контролирајте ја длабочината на прашокот на матрицата. Во овој модел на пресата, длабочината на полнење на прав во матрицата е прилагодлива од 1 до 15 мм. Ротирачки печат со високи перформанси. Вистинско откритие за голем обем на производство.

Меркулов Е. Д., Череповец

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ltm-5 ротирачкото притискање на таблетите.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: