Се препорачува сигурна услуга

7211

989882
 • Ротарен таблетпрес
 • Компресија на таблети
 • Ротарен таблетпрес
 • Компресија на таблети

Популарни пребарувања

37%

Ротаторска таблета притиснете за притискање на таблети со голем дијаметар и дебелина

28%

Купете ротирачки таблет

24%

Купете ротирачки преса за таблети во Белорусија

39%

Кажете на сигурен снабдувач на опрема за таблети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Ротираниот печатница LPT-21 е најновиот развој на таблет-преса за индустријата за јаглен. Може да се користи и во хемиската, храната и другите индустрии. Оваа машина е особено погодна за компресирање на таблети со голем дијаметар и дебелина. Присилното хранење рафиниран прав, како што е јаглен во прав, со мала тежина и мала густина е специјално дизајнирано. Помошната опрема може да го реализира автоматското вчитување на суровините и излезот на готови таблети. Едноставниот дизајн го олеснува одржувањето и чистењето. Системот за пренос е обезбеден со опрема за црви, која се наоѓа во главниот дел на телото и е независен дел од печатот. Заштитена е од загадување и е целосно подмачкана така што бучавата и триењето значително се намалуваат. Специјалниот дизајн на држачите за перници им овозможува да бидат прераскажани и поставени брзо и удобно.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 46.440 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: Кина

Модел: Ротарен таблетпрес LPT-21

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Опрема од Кина Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

37%

Ротирач на таблети за пресување таблети со голем дијаметар и дебелина

28%

Купете ротирачки таблет

24%

Купете ротирачки преса за таблети во Белорусија

39%

Кажете на сигурен снабдувач на опрема за таблети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротирачки таблет-печат "LPT-21"
Број на калапи: 21 комплети
Максимален притисок: 100 kN (Килонвотон)
Максимален дијаметар на таблети: Φ 40 мм
Максимална длабочина на полнење: 30 мм
Максимална дебелина на таблетите: 14 mm
Максимална продуктивност: 50,000 таблети / час
Моќност: 7,5 KW
Димензии: 1100 × 940 × 1800 mm
Тежина: 1800 KG

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при изборот на пресврт таблет прес-LPT-21.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Ротари преса таблети може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Кога притискате таблети со дијаметар од 20 мм, контролирајте ја длабочината на прашокот на матрицата. Во овој модел на пресата, длабочината на полнење на прав во матрицата е прилагодлива од 1 до 15 mm.

Гушчин Руслан Леонидович, град Грозни

Одлично друштво! Цените се добри, нарачале ротирачки преса за таблети, поттикнати од моделот и детално зборувале за уредот. Сите документи се во ред. Испорака направена навреме. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Забужко Јулија Петровна, Чита

Одличен печат, брзина на роторот: од 20 вртежи во минута, што ви овозможува да произведувате над 30 илјади таблети на час. Многу квалитетна машина за средно и големо производство. Притискајте го прашокот 3 години во своето производство. Таблетирањето се одвива околу часовникот, користете посветувач на таблети.

Голубев Р., Архангелск

Нарачате ротирачко преса за таблети. Менаџерот контактираше скоро веднаш. Таа одговори на сите прашања навремено. Моделот беше доставен по нарачка. Ротирачки печат со високи перформанси. Вистинско откритие за голем обем на производство. Сите рокови се исполнети. Имаше потешкотии со плаќањето, кои беа решени во рок од неколку часа. Дефинитивно ја препорачувам компанијата за соработка! Задоволувачко е што има такви одговорни луѓе!

Чумак В. А., Нижневартовск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротационен таблетпрес lpt-21.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: