Се препорачува сигурна услуга

Притиснете го ротациониот таблет LP-35D

7211

989927 година
 • Ротарен таблетпрес
 • Таблети по ротирачкото притискање на таблетите
 • Ротарен таблетпрес
 • Таблети по ротирачкото притискање на таблетите

Популарни пребарувања

40%

Ротирачки таблета притиснете за притискање на најголемиот дел материјали во таблети од која било форма

триесет%

Купете ротирачки преса за таблети за притискање на најголемиот дел материјали во таблети од која било форма

триесет%

Во производството поставете ротирачки преса за таблети

40%

Добавувачи на таблети опрема во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Притиснете го ротациониот таблет LP-35D

Ротираниот преса за таблети LP-35D е производ за нова генерација - автоматско двојно притискање таблети за компресија на таблети е широко користено во индустрии, како што се фармацевтски производи, храна и хемикалии, за пресување на најголемиот дел материјали во таблети од која било форма. Таблетпрес е произведен во согласност со GMP стандардот, затвореното куќиште, табелата за притискање и внатрешната површина на комората за печење се изработени од нетоксичен, полиран не'рѓосувачки челик отпорен на абење. Пресот има предпечаток и е стабилен во работата дури и со тешко компресирани прав. Системот за печат има уред за заштита од преоптоварување што автоматски ја запира машината и дава светлосен (црвен или жолт) сигнал. Фреквентниот конвертор ја регулира работата на моторот, брзината е лесна за контрола, точно и правилно корегирање со помош на контролната единица, тастатурата на допир и приказ. Централизиран систем за подмачкување на печатот обезбедува сигурна подмачкување на секоја област благодарение на интелигентната пумпа за подмачкување. Комората за притискање има про transparentирни прозорци без рамка од четири страни, кои се лесни за целосно отворање, така што е лесно да се исчисти внатрешноста. Постојат два лесни анонитори на капакот на комората за пресување. Системот за пренос е обезбеден со опрема за црви, која се наоѓа во главниот дел на телото и е независен дел од печатот. Заштитена е од загадување и е целосно подмачкана така што бучавата и триењето значително се намалуваат. Патентираниот дизајн на држачите за удари ви овозможува да ги прераскажете и конфигурирате лесно и удобно. Комората на заливот е лесна за чистење со интегрираниот колектор за прашина.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 30.240 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: Кина

Модел: Притиснете го ротациониот таблет LP-35D

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Опрема од Кина Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

40%

Ротирачки таблета притиснете за притискање на најголемиот дел материјали во таблети од која било форма

триесет%

Купете ротирачки преса за таблети за притискање на најголемиот дел материјали во таблети од која било форма

триесет%

Во производството поставете ротирачки преса за таблети

40%

Добавувачи на таблети опрема во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротирачки таблет-печат "LP-35D"
Број на калапи: 35 комплети
Максимален притисок: 80 kN (Килонвотон)
Максимален дијаметар на таблети: Φ 13 (16) мм
Максимална длабочина на полнење: 15 мм
Максимална дебелина на таблетите: 6 mm
Ротациона брзина: 5 ~ 32 врт / мин
Максимална продуктивност: 134,000 таблети / час
Моќност: 4 KW
Површина на покриеност: 1040 × 910 mm
Висина со бункер: 1690 мм
Висина без бункер: 1470 мм
Тежина: 1400 KG

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем со печатот на ротационата таблета LP-35D.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Ротари преса таблети може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Притискајте го прашокот 3 години во своето производство. Таблетирањето се одвива околу часовникот, користете посветувач на таблети. Кога притискате таблети со дијаметар од 20 мм, контролирајте ја длабочината на прашокот на матрицата. Во овој модел на пресата, длабочината на полнење на прав во матрицата е прилагодлива од 1 до 15 mm.

Блинов Анатолиј Леонидович, Чеlyабинск

Одлично друштво! Цените се добри, нарачале ротирачки преса за таблети, поттикнати од моделот и детално зборувале за уредот. Сите документи се во ред. Испорака направена навреме. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Горододески Е. П.Твер

Ротирачки печат со високи перформанси. Вистинско откритие за голем обем на производство.

Сердиук Михалина, Магнитогорск

Се покажа дека е најпрофитабилната верзија на ротациониот преса за таблети во однос на продуктивноста и цената. Нарачавме две за наше фармацевтско производство. Брзина на роторот: од 20 вртежи во минута, што ви овозможува да произведувате над 30 илјади таблети на час. Многу квалитетна машина за средно и големо производство.

Белеева К. Р., Подолск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротирачки таблет на притисок, lp-35d.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: