Се препорачува сигурна услуга

Прес-ротациона таблета ГББ-7 со голема брзина

7184

989659
 • Притиснете го ротациониот таблет со голема брзина
 • Компресирани пелети во таблети
 • Притиснете го ротациониот таблет со голема брзина
 • Компресирани пелети во таблети

Популарни пребарувања

26%

Кои се преси за таблети?

53%

Како да се инвестира во производство на пилули?

40%

Таблета за изработка на таблети

20%

Технологии и опрема за создавање таблети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Прес-ротациона таблета ГББ-7 со голема брзина

Ротариско притискање на таблети GGB-7 со голема брзина. Висок притисок. Големи апчиња. Кадрави апчиња. Висока точност. Голема брзина. Контрола на PLC. Висококвалитетна опрема заснована на напредна технологија и разумен дизајн. Новиот дизајн на преси за таблети со голема брзина беше развиен врз основа на долгогодишно искуство во производството и беше дозволено стандардизирање и пуштање во сериско производство модуларен таблет со голема брзина на таблети. Висококвалитетната конструкција од не'рѓосувачки челик е во согласност со GMP стандардот, посебен систем на заштита од маснотии и прашина, дизајнот на изолациони прозорци го олеснува расклопувањето на структурата за одржување и чистење. Комората на компресорот обезбедува видливост од 360 °, што е погодно за следење на процесот и чистење. Дизајн на ГМП. Висок квалитет на целата конструкција од не'рѓосувачки челик. Специјалниот сигурен уред за заштита на изолационите прозорци од прашина и спречување на вкрстено загадување. Одличен систем за притискање на таблети - предпечатување и главно притискање, компактен дизајн и триполен дизајн за да се спречи деформација под тешки товари, долго време на изложеност и стабилно работење. Покрај тоа, обезбедена е контрола на точноста на тежината и цврстината на таблетите. Сигурен електричен систем - модерна теорија на контрола и доверливи електрични компоненти и резервни делови од водечки светски добавувачи за обезбедување на заклучување на програмата за контрола и заштита. Стабилен хидрауличен систем - статички систем за одржување на притисок кој се состои од германска хидраулична пумпа и акумулатор за да се обезбеди непречено движење на ролерот пред печатот и на главниот ролери за печат и заштита од преоптоварување за стабилно функционирање и ниско ниво на бучава. Централен систем за подмачкување - наизменичен номинален мал проток на автоматски притисок на системот за подмачкување со голема точност на централната пумпа за подмачкување и контролен вентил за да се обезбеди целосно подмачкување на калапи и шини, како и да се избегне загадување со прекумерно подмачкување. Вредноста на притисок на секоја станица се прикажува на екранот на допир HMI. Контрола на притисок - на екранот на допир HMI се прикажува динамична крива на просечната и главната промена на притисокот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 131.760 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: Кина

Модел: Прес-ротациона таблета ГББ-7 со голема брзина

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Опрема од Кина Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

26%

Кои се преси за таблети?

53%

Како да се инвестира во производство на пилули?

40%

Таблета за изработка на таблети

20%

Технологии и опрема за создавање таблети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Прес-таблет со голема брзина "GGB-7"
Тип на алатки: EU / TSM / ISO D
Број на станици: 32
Продуктивност: 211,000 таблети / час
Максимален дијаметар на таблети: 16 mm
Максимална должина на таблетот: 16 mm
Максимална длабочина на полнење: 20 mm
Максимална дебелина на таблетите: 8 mm
Макс. главна сила на компресија: 80 KN
Макс. прелиминарна сила на компресија: 14 KN
Напон: 3AC, 220 ~ 460V, 50/60 Hz
Моќност: 8,1 KW
Големина на пакетот: 1600 × 1050 × 2150 mm
Тежина: 1800 кг
Тежина на испорака: 2000 кг

Резервни делови (32)
Големина на пакетот: 600 × 560 × 510 мм
Тежина на пакетот: 100 кг

PLC: MITSUBISHI, Јапонија
Екран на допир: ФУJИ, Јапонија
Батерија: HYDAC, Германија
Електрични со низок напон: SIEMENS, Германија
Електричен систем: ОМРОН, Јапонија
Електричен систем: еао
Главен инвертер на моторот: Делта
Инвертер за напојување на моторот: Делта
Хидрауличен систем: HAWE, Германија
Систем за пренос: ИНА, Германија
Систем за подмачкување: Бијур

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите кои ќе ви помогнат да ја забрзате вашата задача за избирање на печатот за ротациони таблети со голема брзина на GGB-7.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Брзиот ротационен преса за таблети може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Притисува пелети 3 години во своето производство. Таблетирањето се одвива околу часовникот, користете посветувач на таблети.

Наталија, Пенза

Кога притискате таблети со дијаметар од 20 мм, контролирајте ја длабочината на прашокот на матрицата. Во овој модел на пресата, длабочината на полнење на прав во матрицата е прилагодлива од 1 до 15 mm.

Григориј Михајлович, Москва

Одлично друштво! Цените се добри, нарачале ротирачки преса за таблети, поттикнати од моделот и детално зборувале за уредот. Сите документи се во ред. Испорака направена навреме. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Полиакова В ЦТајмен

Одличен печат, со брзина на роторот: од 20 вртежи во минута, што ви овозможува да произведувате над 30 илјади таблети на час. Многу квалитетна машина за средно и големо производство.

Пченка Ф.ФКраснојарск

Ротирачки печат со високи перформанси. Вистинско откритие за голем обем на производство.

Михаил Шатило, Град Минск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ggb-7 ротационен печат за таблети со голема брзина.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: