Се препорачува сигурна услуга

Прес-ротациона таблета со голема брзина на GGB-10

7184

989671
 • Притиснете го ротациониот таблет со голема брзина
 • Цврсти таблети
 • Притиснете го ротациониот таблет со голема брзина
 • Цврсти таблети

Популарни пребарувања

50%

Како да започнете бизнис со таблети

39%

Прирачник за печат таблети

44%

Таблетпрес за производство на фармацевтски производи

55%

Производители на ротациони преси

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Прес-ротациона таблета со голема брзина на GGB-10

GBидарско притискање на таблети GGB-10 со голема брзина. Висок притисок. Големи апчиња. Кадрави апчиња. Билатерални таблети. Висока точност. Голема брзина. Контрола на PLC. Современиот, рационален дизајн е основа на супериорен квалитет на производот. Интеграцијата на долгогодишно искуство во производство на таблети со голема брзина и на модерната наука и технологија обезбеди нов принцип на дизајнирање, кој ни овозможи да ги стандардизираме и лансираме модуларен преса за таблети. Оваа опрема се карактеризира со голема точност, голема брзина и автоматизација. Тоа е најдобриот избор за високи перформанси и производство на големи серии. Дизајн на ГМП. Висок квалитет на целата конструкција од не'рѓосувачки челик. Специјален сигурен систем на заштита од прашина и маснотии. Висока видливост на изолационите прозорци за да се спречи вкрстено загадување. Дизајнот лесно се расклопува и составува, со што во голема мерка се олеснува замената на резервни делови. 360 ° преглед на преглед за лесно следење на процесот на производство и чистење. Одличен систем за притискање на таблети - предпечатување и главно притискање, компактен дизајн и петполен дизајн за да се спречи деформација под тешки товари, долго време на изложеност и стабилно работење. Покрај тоа, обезбедена е контрола на точноста на тежината и цврстината на таблетите. Сигурен електричен систем - модерна теорија на контрола и доверливи електрични компоненти и резервни делови од водечки светски добавувачи за обезбедување на заклучување на програмата за контрола и заштита. Стабилен хидрауличен систем - статички систем за одржување на притисок кој се состои од германска хидраулична пумпна станица и акумулатор за да се обезбеди непречено движење на ролерот пред печатот и на главниот ролери за печат и заштита од преоптоварување за стабилно функционирање и ниско ниво на бучава. Централен систем за подмачкување - наизменичен номинален мал проток на автоматски притисок на системот за подмачкување со голема точност на централната пумпа за подмачкување и контролен вентил за да се обезбеди целосно подмачкување на калапи и шини, како и да се избегне загадување со прекумерно подмачкување. Вредноста на притисок на секоја станица се прикажува на екранот на допир HMI. Контрола на притисок - динамична крива на просечната и главната промена на притисокот се прикажува на екранот на допир HMI. Автоматски систем за управување со тежина на таблети - Систем за контрола на PLC со интерфејс POD за операторот. Автоматско следење и контрола на приемот на таблети по маса. Задолжителен систем на оптеретување - голема точност, лесна инсталација и отстранување на овој систем со два миксери за подобрување на проток на гранулата и обезбедување на точноста на полнењето.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 191.160 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: Кина

Модел: Прес-ротациона таблета со голема брзина на GGB-10

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Опрема од Кина Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

50%

Како да започнете бизнис со таблети

39%

Прирачник за печат таблети

44%

Таблетпрес за производство на фармацевтски производи

55%

Производители на ротациони преси

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротари таблета со голема брзина Притиснете „GGB-10“
Тип на алатки: EU / TSM / ISO D
Број на станици: 55
Продуктивност: 495,000 таблети / час
Максимален дијаметар на таблети: 16 mm
Максимална должина на таблетот: 19 mm
Максимална длабочина на полнење: 16 mm
Максимална дебелина на таблетите: 8 mm
Макс. главна сила на компресија: 100 KN
Макс. прелиминарна сила на компресија: 16 KN

Напон: 3AC, 220 ~ 460V, 50/60 Hz
Моќност: 13,2 KW
Големина на пакетот: 1720 × 1400 × 2240 мм
Тежина: 3100 кг
Тежина на испорака: 3400 кг
Резервни делови (55)
Големина на пакетот: 600 × 630 × 780 mm
Тежина на испорака: 178 кг

Клучни добавувачи на компоненти
PLC: MITSUBISHI, Јапонија
ouch ScreenTouch Screen: FUJI, Јапонија
Акумулатор Батерија: HYDAC, Германија
Електрични со низок напон: SIEMENS, Германија
Електричен систем: ОМРОН, Јапонија
Електричен систем: еао
Главен инвертер на моторот: Самоко
Инвертер за напојување на моторот: Делта
Хидрауличен систем: HAWE, Германија
Систем за пренос: ИНА, Германија
Систем за подмачкување: Бијур

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите кои ќе ви помогнат да ја забрзате вашата задача за избирање на печатот за ротациони таблети со голема брзина на ГГБ-10.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Брзиот ротационен преса за таблети може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Ротирачки таблет со многу високи перформанси GGB-10. Вистинско откритие за голем обем на производство.

Сичева Маргарита Казимировна, Мариупол

Одлично друштво! Цените се добри, наредив ротирачки преса за таблети GGB-10, предложен од моделот и детално зборував за уредот. Сите документи се во ред. Испорака направена навреме. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Харитонова Илона Владимировна, Cherkasy

Се покажа дека е најпрофитабилната верзија на ротациониот таблет прес GGB-10 во однос на продуктивноста и цената. Нарачавме две за наше фармацевтско производство.

Марков К. В., Киев

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ggb-10 голема брзина на вртење на таблети.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: