Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Автоматски преси за таблетирање на фармацевтски прашоци и сол / Притиснете LPY-G-45 со ротирачки таблети со програмабилна брзина што може да се програмира

Притиснете LPY-G-45 со ротирачки таблети со програмабилна брзина што може да се програмира

7210

989930 година
 • Ротационо притискање на таблети со програмабилна брзина
 • Компресирани таблети со помош на ротирачки преса
 • Ротационо притискање на таблети со програмабилна брзина
 • Компресирани таблети со помош на ротирачки преса

Популарни пребарувања

40%

Чекори за притисок во прав

25%

Програмабилно производство на ротор таблети

20%

Гледајте демонстрација со ротирачки преса за таблети со програмабилна брзина

триесет%

Добавувачи на опрема за компресија на таблети во ЗНД

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Автоматски преси за таблетирање на фармацевтски прашоци и сол / Притиснете LPY-G-45 со ротирачки таблети со програмабилна брзина што може да се програмира

Притиснете LPY-G-45 со ротирачки таблети со програмабилна брзина што може да се програмира

Ротирачки печат за таблети со програмабилна брзина LPY-G-45 е машина за нова генерација со програмабилна брзина, висока ефикасност во производството и висок притисок. Широко се користи во индустрии, како што се фармацевтски, хемиски, храна и електронски, за пресување на рефус материјали во секаков вид таблети со кружни, кадрави или прстени. Продуктивноста е многу висока, со максимално производство од 200.000 таблети на час. Овој модел главно може да се спореди со брз преса за таблети. Таблетпрес е произведен во согласност со GMP стандардот, затвореното куќиште, табелата за притискање и внатрешната површина на комората за печење се изработени од нетоксичен, полиран не'рѓосувачки челик отпорен на абење. Машината има значително поголема моќност и припрема и е стабилна во функција дури и со тешко компресирани прав. Бунтата во режим на присилно оптеретување ја подобрува флуидноста на прав и функцијата за полнење, а исто така гарантира и точност. Системот за печат има уред за заштита од преоптоварување што автоматски ја запира машината и дава светлосен сигнал. Лесен за употреба, безбеден и точен фреквентен конвертор ја контролира брзината на моторот. Според посебната потреба на потрошувачите, функцијата на комуникациската мрежа е адресирање и пренесување на релевантни податоци, управување со моќ и перформанси на опрема. Централизиран систем за подмачкување на печатот обезбедува сигурна подмачкување на секоја област благодарение на интелигентната пумпа за подмачкување. Системот за пренос е обезбеден со опрема за црви, која се наоѓа во главниот дел на телото и е независен дел од печатот. Заштитена е од загадување и е целосно подмачкана така што бучавата и триењето значително се намалуваат. Патентираниот дизајн на држачите за удари ви овозможува да ги прераскажете и конфигурирате лесно и удобно.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 38.880 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: Кина

Модел: Притиснете LPY-G-45 со ротирачки таблети со програмабилна брзина што може да се програмира

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Опрема од Кина Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

40%

Чекори за притисок во прав

25%

Програмабилно производство на ротор таблети

20%

Гледајте демонстрација со ротирачки преса за таблети со програмабилна брзина

триесет%

Добавувачи на опрема за компресија на таблети во ЗНД

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Притисни, брзински, ротациони таблети, притиснете "LPY-G-45"
Број на калапи: 45 комплети
Максимален притисок: 100 kN (Килонвотон)
Максимален дијаметар на таблети: Φ 13 mm
Максимална длабочина на полнење: 17 мм
Максимална дебелина на таблетите: 8 mm
Ротациона брзина: 5 ~ 36 врт / мин
Максимална продуктивност: 200,000 таблети / час
Моќност: 5,5 KW
Димензии: 1100 × 940 × 1755 mm
Тежина: 1800 KG

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на ротационен преса за таблети со програмабилна брзина LPY-G-45.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Ротирачкото таблета со табли со програмабилна брзина може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Овој таблетпрес го притиска прашокот 3 години во нашето производство. Таблетирањето се одвива околу часовникот, користете посветувач на таблети. Кога притискате таблети со дијаметар од 20 мм, контролирајте ја длабочината на прашокот на матрицата. Во овој модел на пресата, длабочината на полнење на прав во матрицата е прилагодлива од 1 до 15 mm.

Милославска Злата Валеревна, Химки

Одлично друштво! Цените се добри, нарачале ротирачки преса за таблети, поттикнати од моделот и детално зборувале за уредот. Сите документи се во ред. Испорака направена навреме. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Белеева Екатерина МаксимовнаСтар Оскол

Ротирачки печат со високи перформанси. Вистинско откритие за голем обем на производство. Брзина на роторот: од 20 вртежи во минута, што ви овозможува да произведувате над 30 илјади таблети на час. Многу квалитетна машина за средно и големо производство.

Корнилова Марија БогдановаМитишчи

Се покажа дека е најпрофитабилната верзија на ротациониот преса за таблети во однос на продуктивноста и цената. Нарачавме две за наше фармацевтско производство.

Петренко М.С., Псков

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  програмабилно ротационо печат за таблети lpy-g-45.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: