Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Течност за капсула таблета блистер машина за пакување / Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ / Алуминиум SJP-26-K3

Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ / Алуминиум SJP-26-K3

7142

989256
 • Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ / алуминиум
 • Пакување апчиња во блистер
 • Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ / алуминиум
 • Пакување апчиња во блистер

Популарни пребарувања

37%

Осврти од сопствениците на машини за блистер

32%

Купете готов бизнис за производство на плускавци со шприцови

35%

Совети за плускање технологија

34%

Купете големо пакувања со блистер од производителот

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Течност за капсула таблета блистер машина за пакување / Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ / Алуминиум SJP-26-K3

Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ / Алуминиум SJP-26-K3

Автоматска машина за пакување со блистер Алуминиум / ПВЦ / Алуминиум SJP-26-K3 е напреден модел на машината за пливање за секундарно пакување во алуминиумска фолија по алуминиум / ПВЦ блистер пакување. Овој вид на пакување го подобрува запечатувањето, штити од изложеност на светлина и ја подобрува класата на пакување. Исто така погоден за амбалажа со блистер Алуминиум / ПВЦ и алуминиум / алуминиум. Механизмот за фаќање и хранење е обезбеден со погон на навој на олово, кој е контролиран од сервомотор кој се карактеризира со стабилно работење и точност на синхронизација. Должината на ударот е слободно прилагодлива преку интерфејсот на машината. Опремата се состои од независни компоненти, што го олеснува подигнувањето и расклопувањето на делови.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ / Алуминиум SJP-26-K3

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

37%

Осврти од сопствениците на машини за блистер

32%

Купете готов бизнис за производство на плускавци со шприцови

35%

Совети за плускање технологија

34%

Купете големо пакувања со блистер од производителот

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ / Алуминиум SJP-26-K3
Максимална брзина на печат:
Алуминиум / пластика 50 вртежи во минута
Алуминиум / Пластика / Алуминиум 35 bpm
Максимална продуктивност: Алуминиум / пластика 350,000 парчиња / час
Алуминиум / Пластика / Алуминиум 150,000 парчиња / час
Опсег на прилагодување на мозочен удар: 60160 mm (во зависност од барањата на клиентот)
Максимална површина за формирање: 245 × 112 mm
Максимална длабочина на формирање: Алуминиум / пластика / алуминиум 14 мм
Спецификација на материјал за пакување:
(ширина на материјал: 130-260 мм)
Медицински ПВЦ: 260 × 0,25 (0,15-0,5) мм
Фолија за заптивање на топлина: 260 × 0,02 mm
Поврзување на напојување: 3-фазна, четири жици 380V 50HZ (220V 60HZ)
Вкупна моќност: 7,6 KW
Главен мотор: 2,2 KW
Платни плочи за греење: 2 × 1,5 KW
Затоплување грејни тела: 2 × 1,2 KW
Стапка на проток на компресор на воздухот: 38 0,38 m3 / min
Димензии (L × W × H): 4500x720x1650 mm
Големината на индивидуалните кутии за пакување: 2300x880x1800 mm x2
Тежина: 2200 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиенти кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска машина за пакување со блистер Алуминиум / ПВЦ / Алуминиум SJP-26-K3.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска машина за пакување со блистер може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

 

Прегледи на клиенти (5)

Многу производители на таблети, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум. За разлика од рамните плускавци, овој модел не бара компресиран воздух.

Глаголев В. Н., Омск

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност. Конс - ограничување на големината на блистер, перформанси на час, мала искривување на готовите плускавци.

Јаналова С. , Брјанск

Не можев да одлучам помеѓу купување автоматска машина за блистер. Се свртевме кон консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на секој уред, по што застанавме на оваа серија.

Рубан Р.В.., град Грозни

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствено што недостасува беше машината за пливање, се сопнавме на вашата веб-страница и веднаш го најдовме автомобилот што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои поставуваат фармацевтско производство.

Николај ФоминХимки

Решивме да произведуваме таблети не во тегли, туку во плускавци. Се покажа дека е поевтино да се произведуваат производи во плускавци. За да го направите ова, ни требаше автоматска машина за блистер, која ја купивме во „Минипрес“. Одличен тим. Ви благодариме за врв и за машината за пливање Minipress.

Сметанин Игор Данилевич, Черногорск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска машина за пакување блистер алуминиум / ПВЦ / алуминиум sjp-26-k3.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: