Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Течност за капсула таблета блистер машина за пакување / Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ HMR-11

Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ HMR-11

7139

989161
 • Автоматска машина за пакување на алуминиум / ПВЦ блистер
 • Пакет на блистер
 • Автоматска машина за пакување на алуминиум / ПВЦ блистер
 • Пакет на блистер

Популарни пребарувања

59%

Совети за плускање технологија

64%

Купете готов бизнис за производство на плускавци со шприцови

57%

Купете големо пакувања со блистер од производителот

68%

Осврти од сопствениците на машини за блистер

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Течност за капсула таблета блистер машина за пакување / Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ HMR-11

Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ HMR-11

Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ HMR-11. Прилагодлива граница на мозочен удар. Калапот се наоѓа во жлебот така што е лесно да се замени. Машината со електрична спроводливост го загрева ПВЦ и формира со притискање и пенење. Сите материјали се доставуваат автоматски. Калапите и уредите за оптеретување можат да бидат дизајнирани според барањата на клиентите. Калапите за греење автоматски ќе се одвојат кога машината ќе запре, што помага да се заштитат материјалите меѓу нив и да се продолжи работниот век на машината. Опремата извршува функции како што се печат на плускавци, печатете сериски броеви и собирајте производствен отпад. Земете и повлечете го материјалот за пакување напред и назад во автоматски режим синхроно, точно и стабилно. Брзината се регулира со непрекината трансдукција, компјутерски контролен панел (може да биде опремен со човечки-машински интерфејс).

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 19.440 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ HMR-11

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

59%

Совети за плускање технологија

64%

Купете готов бизнис за производство на плускавци со шприцови

57%

Купете големо пакувања со блистер од производителот

68%

Осврти од сопствениците на машини за блистер

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за пакување со блистер Алуминиум / ПВЦ "HMR-11"
Фреквенција на печат: 10-35 пати / мин
Број на листови за печат: 1-2 листови
Продуктивност: 1200-4200 плускавци / час
Опсег на прилагодување на мозочен удар: 40-110 mm
Максимална површина и длабочина на формирање: 140 × 100 mm
Моќност на компресорот за воздух: 36 0,36 м3 / мин
Моќност: 380V 50Hz 6,5KW
Спецификација на школка:
ПВЦ за лекови - 140 × (0,15-0,5) мм
Алуминиумска фолија (PTP) - 140 × (0,02-0,035) мм
Димензии: 2850 × 530 × 1400 мм
Големина на пакетот: 2150 × 800 × 1200 mm
Тежина: 900 кг
Тежина на испорака: 1000 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска машина за пакување со алуминиум / PVC HMR-11.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска машина за пакување со блистер може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (6)

Многу производители на таблети, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум. За разлика од рамните плускавци, овој модел не бара компресиран воздух.

Јашвиш Василиса, Нижни Новгород

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност. Конс - ограничување на големината на блистер, перформанси на час, мала искривување на готовите плускавци.

Кудашев Филип ЈуријевичЈарослав

Не можев да одлучам помеѓу купување автоматска машина за блистер. Се свртевме кон консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на секој уред, по што застанавме на оваа серија.

Макушев С.Yu, Рјазан

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствено што недостасува беше машината за пливање, се сопнавме на вашата веб-страница и веднаш го најдовме автомобилот што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Владислав, Набережне Челни

Решивме да произведуваме таблети не во тегли, туку во плускавци. За ова беше потребна автоматска блистер машина. Кои ги купивме во „Минипрес“. Одличен тим. Благодарам.

Богданова Стела Вјачеславна, Градот Новосибирск

Се покажа дека е поевтино да се произведуваат производи во плускавци. Ви благодариме за врв и за машината за пливање Minipress.

Кузуба Оксана, Град Екатеринбург

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за автоматско пакување со блистер алуминиум / ПВЦ хмр-11.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: