Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Течност за капсула таблета блистер машина за пакување / Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ HMR-10

Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ HMR-10

7139

989165 година
 • Автоматска машина за пакување на алуминиум / ПВЦ блистер
 • Пакување таблети и капсули во плускавци
 • Автоматска машина за пакување на алуминиум / ПВЦ блистер
 • Пакување таблети и капсули во плускавци

Популарни пребарувања

61%

Како да започнете бизнис со блистер?

54%

Технологии и опрема за производство на плускавци со апчиња

59%

Бизнис со капсула во блистер во Русија и ЗНД

43%

Купете големо плускавци со таблети од производителот

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Течност за капсула таблета блистер машина за пакување / Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ HMR-10

Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ HMR-10

Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ HMR-10. Прилагодлива граница на мозочен удар. Калапот се наоѓа во жлебот така што е лесно да се замени. Машината со електрична спроводливост го загрева ПВЦ и формира со притискање и пенење. Сите материјали се доставуваат автоматски. Калапите и уредите за оптеретување можат да бидат дизајнирани според барањата на клиентите. Калапите за греење автоматски ќе се одвојат кога машината застанува, што помага да се заштитат материјалите меѓу нив и да се продолжи работниот век на машината. Опремата извршува функции како што се печат на плускавци, печатете сериски броеви и собирајте производствен отпад. Земете и повлечете го материјалот за пакување напред и назад во автоматски режим синхроно, точно и стабилно. Брзината се регулира со непрекината трансдукција, компјутерски контролен панел (може да биде опремен со човечки-машински интерфејс).

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 10.800 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ HMR-10

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

61%

Како да започнете бизнис со блистер?

54%

Технологии и опрема за производство на плускавци со апчиња

59%

Бизнис со капсула во блистер во Русија и ЗНД

43%

Купете големо плускавци со таблети од производителот

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за пакување на алуминиум / ПВЦ блистер „HMR-10“
Фреквенција на печат: 10-35 пати / мин
Број на листови за печат: 1 лист
Продуктивност: 600-2100 плускавци / час
Опсег на прилагодување на мозочен удар: 40-100 mm
Максимална површина и длабочина на формирање: 110 × 90 mm
Моќност на компресорот за воздух: ≥ 0,25 m3 / min
Моќност: 220V, 50Hz, 4,5 KW
Спецификација на школка:
ПВЦ за лекови - 110 × (0,15-0,5) мм
Алуминиумска фолија (PTP) - 110 × (0,02-0,035) мм
Димензии: 1800 × 460 × 1070 mm
Големина на пакетот: 1950 × 500 × 1100 mm
Тежина: 550 кг
Тежина на испорака: 700 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска машина за пакување со блистер од алуминиум / PVC HMR-10.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска машина за пакување со блистер може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Многу производители на таблети, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Предности - целосен автоматски циклус на работа, ниска цена, лесно одржување, сигурност, минимално ниво на бучава. За разлика од рамните плускавци, овој модел не бара компресиран воздух.

Примаков Борислав, Николаевск-на-Амур

Не можев да одлучам помеѓу купување автоматска машина за блистер. Се свртевме кон консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на секој уред, по што застанавме на оваа серија.

Рјабков Никита Савевич, Ростов-на-Дон

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствено што недостасува беше машината за пливање, се сопнавме на вашата веб-страница и веднаш го најдовме автомобилот што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои поставуваат фармацевтско производство.

Гретченко В. М.Кабаровск

Решивме да произведуваме таблети не во тегли, туку во плускавци. За ова беше потребна автоматска блистер машина. Кои ги купивме во „Минипрес“. Се покажа дека е поевтино да се произведуваат производи во плускавци. Одличен тим. Благодарам.

Јацсунова Алина, Уфа

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматско пакување блистер машина алуминиум / ПВЦ хмр-10.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: