Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Течност за капсула таблета блистер машина за пакување / Алуминиум / ПВЦ блистер машина за пакување / Алуминиум ZHM-25L

Алуминиум / ПВЦ блистер машина за пакување / Алуминиум ZHM-25L

7141

989241
 • Машина за пакување алуминиум / ПВЦ / алуминиумски блистер
 • Пакет на блистер
 • Машина за пакување алуминиум / ПВЦ / алуминиумски блистер
 • Пакет на блистер

Популарни пребарувања

41%

Купете големо плускавци со таблети од производителот

32%

Бизнис со капсула во блистер во Русија и ЗНД

45%

Технологии и опрема за производство на плускавци со апчиња

31%

Како да започнете бизнис со блистер?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Течност за капсула таблета блистер машина за пакување / Алуминиум / ПВЦ блистер машина за пакување / Алуминиум ZHM-25L

Алуминиум / ПВЦ блистер машина за пакување / Алуминиум ZHM-25L

Машината за пакување алуминиум / ПВЦ / алуминиум блистер ZHM-25L е наменета за медицинската индустрија и е компатибилна со ДМП. Ги комбинира предностите на неколку основни модели на современи машини, како и натамошни иновации. Опремен со сервомотор со практично прилагодување на мозочен удар, прецизно позиционирање на алатките за печат и нивна лесна замена.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 42.660 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Алуминиум / ПВЦ блистер машина за пакување / Алуминиум ZHM-25L

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

41%

Купете големо плускавци со таблети од производителот

32%

Бизнис со капсула во блистер во Русија и ЗНД

45%

Технологии и опрема за производство на плускавци со апчиња

31%

Како да започнете бизнис со блистер?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Алуминиум / ПВЦ блистер машина за пакување / Алуминиум ZHM-25L
Фреквенција на печат: 15 ~ 25 пати / мин
Мувла: 4-10 калапи / пати
Опсег на прилагодување на патувањето: 30 ~ 120мм
Макс. област и длабочина на обликување (алуминиум / ПВЦ): 245x112x18 mm
Макс. област и длабочина на обликување (алуминиум / алуминиум): 245x112x12 mm
Моќност: 380V, 50 Hz, 6.0 KW
ПВЦ: 0,25 (0,15 ~ 0,50 мм)
Алуминиум / ПВЦ / Алуминиум: 250x 0,15 (0,10 ~ 0,18 mm)
ПТП алуминиумска фолија: 250 × 0,02 мм
Воздушен компресор: > 0,38 м3 / мин
Притисок: 0,4 ~ 0,7 MPa
Димензии: 3920х830х1900 мм
Големина на пакетот: 4360x730x1570 mm
Тежина: 2050 кг
Тежина на испорака: 2200 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на блистер машина за пакување Алуминиум / ПВЦ / Алуминиум ZHM-25L.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Машината за пакување со блистер може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

 

Прегледи на клиенти (5)

Многу производители на таблети, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум. За разлика од рамните плускавци, овој модел не бара компресиран воздух.

Евгениј Рјахов, Постевај

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност. Конс - ограничување на големината на блистер, перформанси на час, мала искривување на готовите плускавци.

Леонидов К.С., Мичуринск

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствено што недостасува беше машината за пливање, се сопнавме на вашата веб-страница и веднаш го најдовме автомобилот што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои поставуваат фармацевтско производство.

Ukуков ВјачеславCherkasy 

Решивме да произведуваме таблети не во тегли, туку во плускавци. За ова беше потребна автоматска блистер машина. Кои ги купивме во „Минипрес“. Одличен тим. Благодарам.

Уборевич Дмитриј, Ленск

Се покажа дека е поевтино да се произведуваат производи во плускавци. Ви благодариме за врв и за машината за пливање Minipress.

Головач П.Т.., град Томск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  алуминиум / PVC / алуминиумска амбалажа машина за пакување zhm-25l.

  Мои детали за контакт:






  Коментар: