Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Течност за капсула таблета блистер машина за пакување / Машина за пакување алуминиум / алуминиумски блистер ZHM-25E

Машина за пакување алуминиум / алуминиумски блистер ZHM-25E

7141

989237 година
 • Машина за пакување алуминиум / алуминиумски блистер
 • Алуминиумски блистер
 • Машина за пакување алуминиум / алуминиумски блистер
 • Алуминиумски блистер

Популарни пребарувања

47%

Каде да се најде специјалист за плускавци во Москва?

56%

Технологии и опрема за производство на крвни црви во плускавци

44%

Прилагодување на блистер машини во производството

39%

Производители и купувачи на опрема за блистер

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Течност за капсула таблета блистер машина за пакување / Машина за пакување алуминиум / алуминиумски блистер ZHM-25E

Машина за пакување алуминиум / алуминиумски блистер ZHM-25E

Машината за пакување алуминиум / алуминиум ZHM-25E се користи за ладно печат на цврсти униформа плускавци со алатката за формирање. Интерфејс од човек-машина, PLC контролер, силна контрола на брзината на променливата фреквенција. Професионалниот бунтер за товарење го користи методот на повеќестепено вибрации, пополнување на цевководи, центрирање, контрола на позицијата. Авто-откривање на исчезнати таблети (пелети) и отфрлање на отпадот. Горните и долните контролни уреди на цилиндерот за запечатување на топлина обезбедуваат висококвалитетно запечатување и го продолжуваат работниот век на опремата.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 35.100 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за пакување алуминиум / алуминиумски блистер ZHM-25E

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

47%

Каде да се најде специјалист за плускавци во Москва?

56%

Технологии и опрема за производство на крвни црви во плускавци

44%

Прилагодување на блистер машини во производството

39%

Производители и купувачи на опрема за блистер

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Машина за пакување алуминиум / алуминиумски блистер „ZHM-25E“
Фреквенција на печат: 15 ~ 20 пати / мин
Мувла: 4 калапи / пати
Опсег на прилагодување на патувањето: 30 ~ 120мм
Продуктивност: 3600 ~ 6000 плочи / час
Макс. област и длабочина на обликување: 245x112x18 mm
Моќност: 380V, 50 Hz, 5,5 KW
Составна алуминиумска фолија: 250 × 0, 15 мм
Запечатлива топлина алуминиумска фолија PTP: 250x0,02 mm
Воздушен компресор: > 22 м3 / мин
Притисок: 0,5 ~ 0,7 MPa
Димензии: 3540х720х1570 мм
Големина на пакетот: 2800x830x1900 mm
Тежина: 1500 кг
Тежина на испорака: 1600 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението на вашата задача за избор на машина за пакување блистер Алуминиум / Алуминиум ZHM-25E.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Машината за пакување со блистер може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

 

Прегледи на клиенти (6)

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствената работа што недостасува беше машината за пливање ZHM-25E, се сопна на вашата веб-страница и веднаш го пронајдоа автомобилот што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Слава ЛогиновГрад Кострома

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност. Конс - ограничување на големината на блистер, перформанси на час, мала искривување на готовите плускавци.

Нирков Богдан , Курск

Не можев да одлучам помеѓу купување автоматска машина за блистер. Се свртевме кон консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на секој уред, по што застанавме на оваа серија.

Квитко РегинаЈалта

Со овој модел ZHM-25E започна многу производители на пилули, вклучително и јас. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум. За разлика од рамните плускавци, овој модел не бара компресиран воздух.

Владислав Сомолов, Каспијск

Решивме да произведуваме таблети не во тегли, туку во плускавци. За ова беше потребна автоматска блистер машина. Кои ги купивме во „Минипрес“. Одличен тим. Благодарам.

Александар Лапаев, град Бобруиск

Се покажа дека е поевтино да се произведуваат производи во плускавци. Ви благодариме за врв и за машината за пливање Minipress.

Круглов С.С.., Пенза

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  zhm-25e машина за пакување алуминиум / алуминиумски блистер.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: