Се препорачува сигурна услуга

Алуминиум / ПВЦ блистер машина за пакување ZHM-25F

7141

989205
 • Алуминиум / ПВЦ блистер машина за пакување
 • Блистер
 • Алуминиум / ПВЦ блистер машина за пакување
 • Блистер

Популарни пребарувања

46%

Прилагодување на блистер машини во производството

55%

Каде да најдете специјалист за блистер во Казахстан?

49%

Опрема за меури за производство на фармацевтски производи

33%

Како да започнете бизнис со блистер на таблети?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Алуминиум / ПВЦ блистер машина за пакување ZHM-25F

Алуминиум / ПВЦ блистер машина за пакување ZHM-25F е рамна машина за пакување дизајнирана да ги задоволи сите барања на клиентите и заснована на долгогодишно искуство во производство на слична опрема. Широко се користи во медицинската, храната, електронската индустрија, за опрема и алатки за пакување, разни кадрави предмети и течности. Овој вид на пакување штити од влага и прашина, а исто така го зголемува нивото и додадената вредност на производот. Може да се поврзе со опремата за пакување во торба од типот „перница“ и картон за создавање производна линија. Компактна конфигурација, непречено работење, лесно ракување и лесно одржување. Контрола на варијабилна фреквенција на брзина на Stepless, компјутерски контролен панел (може да биде опремен со екран на допир). Прилагодлив мозочен удар, аранжман на мувла, погоден за брза промена. Уредот за фаќање има точен тајминг. Горните и долните контролни уреди на цилиндерот за запечатување на топлина обезбедуваат висококвалитетно запечатување и го продолжуваат работниот век на опремата. Можно е да се дизајнираат какви било форми и бунтер за товарење во согласност со барањата на клиентот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 29.700 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Алуминиум / ПВЦ блистер машина за пакување ZHM-25F

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

46%

Прилагодување на блистер машини во производството

55%

Каде да најдете специјалист за блистер во Казахстан?

49%

Опрема за меури за производство на фармацевтски производи

33%

Како да започнете бизнис со блистер на таблети?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Алуминиум / ПВЦ блистер машина за пакување „ZHM-25F“
Фреквенција на печат: 20 ~ 50 пати / мин
Мувла: 4 калапи / пати
Опсег на прилагодување на патувањето: 30 ~ 120мм
Продуктивност: 12,000 плочи / час
Макс. област и длабочина на обликување: 245x112x18 mm
Моќност: 380V, 50 Hz, 5,5 KW
ПВЦ: 250 × 0,25 (0,15 ~ 0,50 мм)
ПТП алуминиумска фолија: 250 × 0,02 мм
Воздушен компресор: > 22 м3 / мин
Притисок: 0,5 ~ 0,7 MPa
Димензии: 3540х720х1570 мм
Големина на пакетот: 2800x830x1900 mm
Тежина: 1500 кг
Тежина на испорака: 1600 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при изборот на машината за пакување ZHM-25F алуминиум / ПВЦ блистер.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Машината за пакување со блистер може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

 

Прегледи на клиенти (3)

Многу производители на таблети, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум. За разлика од рамните плускавци, овој модел не бара компресиран воздух.

Руслан Машков, Мурманск

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност. Конс - ограничување на големината на блистер, перформанси на час, мала искривување на готовите плускавци.

Косицки Ернст Семенович, Град Брест

Не можев да одлучам помеѓу купување автоматска машина за блистер. Се свртевме кон консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на секој уред, по што застанавме на оваа серија.

Котов Сергеј, Град Минск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  алуминиум / PVC блистер машина за пакување zhm-25f.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: