Се препорачува сигурна услуга

Машина за пакување алуминиум / ПВЦ блистер JWP-13

7138 година

989128
 • Алуминиум / ПВЦ блистер машина за пакување
 • Спакувани апчиња во блистер
 • Алуминиум / ПВЦ блистер машина за пакување
 • Спакувани апчиња во блистер

Популарни пребарувања

72%

Осврти од сопствениците на машини за блистер

39%

Купете готов бизнис за производство на плускавци со шприцови

54%

Совети за плускање технологија

68%

Купете големо пакувања со блистер од производителот

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Машина за пакување алуминиум / ПВЦ блистер JWP-13

Алуминиум / ПВЦ блистер машина за пакување JWP-13 - серија опрема со валјак. Оваа машина се карактеризира со мала големина, компактност и високи перформанси. Стандардна конфигурација: главна машина, мувла, бункер за товарење, печатење на печатот, интерфејс од човек-машина, PLC и куќиште од нерѓосувачки челик. Лесно е да го промените големината на блистер, да ги замените формите и да ја поставите машината за кратко време без специјални алатки и стручни лица. Сите клучни компоненти од светски познати брендови, обезбедуваат непречено и сигурно работење. Прецизното загревање на ПВЦ и контролата на температурата спречува фрактура на материјалот и спакувани артикли. Компјутерска контрола на целата машина, нетрпеливо регулирање. Без отпад за време на сечењето не штеди материјали за пакување. Пред-сечењето им дава мазност на плускавците и е сигурно прилагодливо. Опремата е во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 45.360 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за пакување алуминиум / ПВЦ блистер JWP-13

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

72%

Осврти од сопствениците на машини за блистер

39%

Купете готов бизнис за производство на плускавци со шприцови

54%

Совети за плускање технологија

68%

Купете големо пакувања со блистер од производителот

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Алуминиум / ПВЦ блистер машина за пакување „JWP-13“
Максимална површина за формирање: 130 mm x 160 mm
Максимална длабочина на формирање: 12 мм
Максимална брзина на сечење: 120 пати / мин
Максимална должина на чекорот пред сечење: 105 mm
Максимална должина на чекор по обликување: 195 mm
Максимална ширина на материјалот: 130 mm
Максимален дијаметар на материјал: ПВЦ: Ø 400 mm, алуминиумска фолија: Ø 280 mm
Внатрешен дијаметар на материјалот:-70-76 mm
Потрошувачка на вода: 3,2 л / мин
Потрошувачка на воздух: 15 л / мин
Моќност: 7 KW
Напон: 380V, 50 Hz
Димензии: 2050x830x1800 mm
Големина на пакетот: 2700 × 1100 × 2000 mm
Тежина: 1200 кг
Тежина на испорака: 1500 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем со избор на алуминиум / PVC JWP-13 машина за пакување со блистер.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Машината за пакување со блистер може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Многу производители на таблети, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум. За разлика од рамните плускавци, овој модел не бара компресиран воздух.

Фомичев Павел, Јарослав

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност. Конс - ограничување на големината на блистер, перформанси на час, мала искривување на готовите плускавци.

Олга БогдановаВладивосток

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствено што недостасува беше машината за пливање, се сопнавме на вашата веб-страница и веднаш го најдовме автомобилот што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Андреев К. Ју, Махачкала

Решивме да произведуваме таблети не во тегли, туку во плускавци. За ова беше потребна автоматска блистер машина. Кои ги купивме во „Минипрес“. Одличен тим. Благодарам.

Петровски Р.Е., град Томск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  алуминиум / ПВЦ блистер машина за пакување jwp-13.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: