Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Течност за капсула таблета блистер машина за пакување / Машина за пакување блистер Алуминиум / Алуминиум HMR-14

Машина за пакување блистер Алуминиум / Алуминиум HMR-14

7138 година

989216
 • Машина за пакување во блистер
 • Машина за пакување во блистер
 • Машина за пакување во блистер
 • Машина за пакување во блистер
 • Машина за пакување во блистер
 • Машина за пакување во блистер
 • Машина за пакување во блистер
 • Машина за пакување во блистер
 • Машина за пакување во блистер
 • Машина за пакување во блистер

Популарни пребарувања

78%

Како да започнете бизнис со блистер на таблети?

56%

Активна продажба на плускавци за капсули, деловни идеи

67%

Купете ефтини плускавци со дражеи во Москва

44%

Прилагодување на блистер машини во производството

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Течност за капсула таблета блистер машина за пакување / Машина за пакување блистер Алуминиум / Алуминиум HMR-14

Машина за пакување блистер Алуминиум / Алуминиум HMR-14

Машината за пакување алуминиум / алуминиумски блистер HMR-14 користи материјал за пакување како композитна алуминиумска фолија, која има најдобри перформанси и хидро и лесна изолација на производите, а исто така е опремена со специјални калапи за ладно формирање. Ова е нов вид опрема за пакување во фармацевтската индустрија. Машината има две функции: при замена на калапот, ги пакува производите не само во алуминиумска / алуминиумска обвивка, туку и алуминиум / пластика.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 28.620 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за пакување блистер Алуминиум / Алуминиум HMR-14

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

78%

Како да започнете бизнис со блистер на таблети?

56%

Активна продажба на плускавци за капсули, деловни идеи

67%

Купете ефтини плускавци со дражеи во Москва

44%

Прилагодување на блистер машини во производството

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Машина за пакување на алуминиум / алуминиум „ХМР-14“
Фреквенција на печат: 5-30 пати / мин
Број на листови за печат: 1-2 листови
Продуктивност: 600-3600 листови / час
Опсег на прилагодување на мозочен удар: 40-130 mm
Максимална површина и длабочина на формирање: 140 × 110 × 13 mm
Моќност на компресорот за воздух: ≥0,36 м3 / мин
Моќност: 380V, 50Hz, 4 KW
Спецификација на школка:
Композитна алуминиумска фолија - 140 (0,11-0,15) мм
Алуминиумска фолија (PTP) - 140 × (0,02-0,035) мм
Големина на дел: 1450 × 550 × 1300 mm, 1400 × 550 × 1300 mm
Големина на пакетот: 2850 × 530 × 1450 мм
Тежина: 900 кг
Тежина на испорака: 1100 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем со избор на амбалажа / алуминиум / алуминиум HMR-14 амбалажа за пакување.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Машината за пакување со блистер може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (6)

Многу производители на таблети, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум. За разлика од рамните плускавци, овој модел не бара компресиран воздух.

Головин Мирон, Волгоград

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност. Конс - ограничување на големината на блистер, перформанси на час, мала искривување на готовите плускавци.

Буков Анатолиј Прохорович Град Краснодар

Не можев да одлучам помеѓу купување автоматска машина за блистер. Се свртевме кон консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на секој уред, по што застанавме на оваа серија.

Чуличков К.А., Саратов

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствено што недостасува беше машината за пливање, се сопнавме на вашата веб-страница и веднаш го најдовме автомобилот што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Пустов М. Г., Тајмен

Решивме да произведуваме таблети не во тегли, туку во плускавци. За ова беше потребна автоматска блистер машина. Кои ги купивме во „Минипрес“. Одличен тим. Благодарам.

Панкива Ина, Тоyати

Се покажа дека е поевтино да се произведуваат производи во плускавци. Ви благодариме за врв и за машината за пливање Minipress.

Uleулева Маргарита Василиевна, Ижевск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  алуминиум / алуминиум блистер машина за пакување hmr-14.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: