Се препорачува сигурна услуга

ZXM-22K автоматска блистер машина со голема брзина

7140

989234 година
 • Автоматска блистер машина со голема брзина
 • Апчиња исполнети плускавци
 • Автоматска блистер машина со голема брзина
 • Апчиња исполнети плускавци

Популарни пребарувања

55%

Купете големо плускавци со таблети од производителот

59%

Како да започнете бизнис со блистер?

44%

Технологии и опрема за производство на плускавци

38%

Бизнис со капсула во блистер во Русија и ЗНД

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

ZXM-22K автоматска блистер машина со голема брзина

ZXM-22K автоматска блистер со голема брзина со универзален уред за полнење во вид на ролна. Интелигентна контрола на PLC, лесно ракување. Линијата за обележување и бројот на лотовите се регулираат независно едни од други. Без средна надолжна и странична обвивка. Плочите се водени по уреден аранжман, во кој потребата од труд е преполовена. Внатрешното наизменично загревање на контактните плочи обезбедува униформно влијание и издржливост. Машината е опремена со оптоелектронски уред за набудување на плочи кој истовремено ја унапредува и проверува состојбата на плочите. Листот (ПВЦ) се храни автоматски. Кошница за отпад ја олеснува работата.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 49.140 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: ZXM-22K автоматска блистер машина со голема брзина

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

55%

Купете големо плускавци со таблети од производителот

59%

Како да започнете бизнис со блистер?

44%

Технологии и опрема за производство на плускавци

38%

Бизнис со капсула во блистер во Русија и ЗНД

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска блистер со голема брзина "ZXM-22K"
Фреквенција на прободување: 20 ~ 120 пати / мин, 1 ~ 4 плочи / час
Макс. опсег на обликување: 220x120x12 mm
Опсег на патување: 30 ~ 120мм
Материјал за пакување
ПВЦ: 0,15 ~ 0,5 x 220 mm,
ПТП фолија / ПЕТ: 0,02 × 250 мм
Воздушен компресор: ≥ 0,22 m3 / min 0,5 ~ 0,7 MPa
Моќност: 9 KW, 380 V, 50 Hz
Димензии: 3100x950x1400 mm
Големина на пакетот: 3100x950x1400 mm
Тежина: 2000 кг
Тежина на испорака: 2300 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на голема брзина автоматска блистер ZXM-22K.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска блистер со голема брзина може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

 

Прегледи на клиенти (6)

Многу производители на таблети, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум. За разлика од рамните плускавци, овој модел не бара компресиран воздух.

Горбачов В.В.., Градот Карабаш

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност. Конс - ограничување на големината на блистер, перформанси на час, мала искривување на готовите плускавци.

Олга Платонова , Зеленогорск

Не можев да одлучам помеѓу купување автоматска машина за блистер. Се свртевме кон консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на секој уред, по што застанавме на оваа серија.

Јамалетдинова К.О.Град Перм

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствено што недостасува беше машината за пливање, се сопнавме на вашата веб-страница и веднаш го најдовме автомобилот што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои поставуваат фармацевтско производство.

Ерминов М.С.Град Ишим

Решивме да произведуваме таблети не во тегли, туку во плускавци. За ова беше потребна автоматска блистер машина. Кои ги купивме во „Минипрес“. Одличен тим. Благодарам.

Олег Крутој, Град Таганог

Се покажа дека е поевтино да се произведуваат производи во плускавци. Ви благодариме за врв и за машината за пливање Minipress.

Кузњецов Николај, Смолевичи

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  zxm-22k голема брзина автоматска блистер машина.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: