Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за пакување картони JWP-24

7148

989248
 • Автоматска машина за пакување од картони
 • Машина за пакување од картон
 • Автоматска машина за пакување од картони
 • Машина за пакување од картон

Популарни пребарувања

65%

Каде е профитабилно да се купат машини за пакување?

87%

Производители и купувачи на машини за пакување

21%

Упатства за употреба на машини за пакување од картони

42%

Технологии и опрема за производство на пакување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за пакување картони JWP-24

Автоматска машина за картонирање JWP-24 - автоматски картонер од серија производни линии - машина за пакување со постојано движење, интегрирана механика и електроника, наменета за автоматско пополнување кутии со плускавци. Опремата автоматски ги извршува таквите функции како што се транспорт на плускавци, подготвување и транспорт на картонски кутии, запечатување, преклопување и транспорт на летоци, вметнување плускавци во кутија со лагер, автоматско втиснување на многу броеви и други чекори. Стандардна конфигурација: главна машина, интерфејс од човек-машина, PLC и куќиште од нерѓосувачки челик. Машината е опремена со PLC за контрола на сите процеси. Современиот интерфејс човечко-машина прикажува параметри и поставки, како и автоматски аларми на дисплејот. Компактна структура, убав изглед, разумен дизајн, практично работење, лесно поставување и одржување. Лесно прилагодлива и сигурна опрема. Ниско ниво на бучава, придонесува за подобрување на работните услови и работната состојба. Според GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 105.300 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за пакување картони JWP-24

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

65%

Каде е профитабилно да се купат машини за пакување?

87%

Производители и купувачи на машини за пакување

21%

Упатства за употреба на машини за пакување од картони

42%

Технологии и опрема за производство на пакување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАUCTБА НА ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на пакување таблети и капсули со желатин во картонска амбалажа, како и за употреба на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) ја комплетираме производството на машини за картонирање.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за картонирање за пакување таблети и капсули во картонски кутии. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за картонирање и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за пакување картони „JWP-24“
Стандардна кутија: 250-350 g / m3
должина = 85-150 mm, ширина = 40-80 mm, висина = 15-70 mm
Стандарден леток:
должина = 65-145 мм, ширина = 25-90 мм
Квалитет на лагерна хартија: 40-70 g / m3
(максимум): 260 mm x 180 mm (мин.): 110 mm x 130 mm
Продуктивност: 50-150 кутии / мин. 1-6 плускавци / кутија
Потрошувачка на воздух: 50 л / мин
Моќност: 3 KW
Напон: 380V, 50 Hz
Димензии: 3667.5х1500х1350 мм
Големина на пакетот: 3700 × 1600 × 2000 mm
Тежина: 2500 кг
Тежина на испорака: 2800 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите кои ќе ви помогнат да го забрзате решението за избор на вашата машина за автоматско пакување од картони JWP-24.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска машина за пакување со картони може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Многу производители на таблети, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум.

Батеико Ина, Самара

Ми се допадна соработката со оваа компанија. Менаџерот на организацијата брзо се согласи за некои нијанси на опрема. Одете кон Сакам да се справам со такви луѓе!

Петренко Василиса, град Томск

Веќе подолго време соработуваме со компанијата MiniPress, во процесот на работа тие никогаш не не изневериле. Целокупната опрема што е нарачана беше испорачана навреме. Тие секогаш контактираа со нас брзо и објаснуваа сè компетентно. Ние ги советуваме сите да работат со оваа компанија.

Ковалчук ​​С., Владивосток

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствената работа што недостасува беше машината за пакување, се сопна на вашата веб-страница и веднаш ја пронајдоа машината што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои поставуваат фармацевтско производство.

Кононов В. С.Град Астрахан.

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска машина за пакување картони jwp-24.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: