Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за пакување картони JWP-10

7148

989237 година
 • Автоматска машина за пакување од картони
 • Пакување на плускавци со таблети во картонска кутија
 • Автоматска машина за пакување од картони
 • Пакување на плускавци со таблети во картонска кутија

Популарни пребарувања

21%

Како да изберете опрема за пакување таблети?

34%

Прегледи од вистински луѓе за работата на машината за пакување

64%

Технологии и опрема за производство на пакување

55%

Нова картонска опрема во производствените капацитети во Белорусија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за пакување картони JWP-10

Автоматска машина за картонирање JWP-10 - автоматски картонер на низа производни линии - машина за пакување со наизменично движење. Опремата се проверува со фотоелектрични прекинувачи и се контролира со програма за PLC за да се спроведе секоја функција за да се обезбеди квалитет на производот. Стандардна конфигурација: главна машина, интерфејс од човек-машина, PLC и куќиште од нерѓосувачки челик. Машината главно се состои од главните делови: машина за склопување за преклопување летоци и картон. Машината за виткање ги преклопува упатствата за хартија и потоа ги пренесува во делот за плускавци, по што заедно се вметнуваат во кутијата. Картонерот може автоматски да прифати кутии, да организира плускавци, да испечати број на серии, печат и кутии за транспорт и, конечно, да произведува готови производи. Машината е контролирана од PLC контролен систем со употреба на човечки-машински интерфејс што е во согласност со GMP стандардот. Максималната брзина на производство е околу 120 кутии во минута. Машината може автоматски, уредно да дистрибуира плускавци директно од машината за блистер за пакување во картонски кутии.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 106.380 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за пакување картони JWP-10

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

21%

Како да изберете опрема за пакување таблети?

34%

Прегледи од вистински луѓе за работата на машината за пакување

64%

Технологии и опрема за производство на пакување

55%

Нова картонска опрема во производствените капацитети во Белорусија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАUCTБА НА ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на пакување таблети и капсули со желатин во картонска амбалажа, како и за употреба на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) ја комплетираме производството на машини за картонирање.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за картонирање за пакување таблети и капсули во картонски кутии. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за картонирање и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за пакување картони „JWP-10“
Стандардна кутија:
250-350 g / m3
должина = 85-130 мм, ширина = 40-80 мм, висина = 12-80 мм
Стандарден леток:
должина = 65-120 мм, ширина = 25-80 мм
Продуктивност: 50-120 кутии / мин, 1-6 плускавци / кутија
Потрошувачка на воздух: 50 л / мин
Моќност: 4,5 KW
Напон: 380V, 50 Hz
Димензии: 3400x1300x1830 mm
Големина на пакетот: 3700 × 1600 × 2000 mm
Тежина: 2400 кг
Тежина на испорака: 2700 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска машина за картонирање JWP-10.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска машина за пакување со картони може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Многу производители на таблети, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум.

Виноградова Федосија Викторовна, Владивосток

Сакам да споделам со вас повратни информации за машината за картони JWP-10. Го купивме за производство пред околу три месеци и не се каевме. Сакам веднаш да забележам дека гледавме автомобили во рамките на нашиот буџет. И оваа машина целосно ги исполни нашите очекувања. Благодарност до компанијата MiniPress за брзата испорака на картонската машина до нас за производство. Сакам да изразам посебна благодарност до консултантот Роман Цибулски, тој ги советуваше и ни кажа за сите добрите и лошите страни на оваа опрема.

Визнер А. Г., Краснојарск

Ова не е првпат да нарачаме опрема од оваа компанија, сè доаѓа точно навреме. Многу квалитетна услуга!

Горбунов Ј.К., Град Минск

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска машина за пакување картони jwp-10.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: