Се препорачува сигурна услуга

Вертикална автоматска машина за картонирање JAD-12

7180 година

989613 година
 • Вертикална автоматска машина за картонирање
 • Спакувани плускавци во кутија
 • Вертикална автоматска машина за картонирање
 • Спакувани плускавци во кутија

Популарни пребарувања

55%

Купете картонска машина за пакување во Украина

40%

Осврти за автоматска картонска машина

триесет%

Услови на употреба Машина за пакување од картон

37%

Технологии и опрема за производство на картонска амбалажа

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Вертикална автоматска машина за картонирање JAD-12

Вертикалната автоматска машина за картонирање JAD-12 е дизајнирана за пакување во картонски кутии од плускавци или слични пакувања. Опремата извршува такви функции како што се преклопување 1-4 набори на брошурата на пакетот, формирање кутии, пополнување на кутии со леток за производи и пакувања, печатење на бројот на серии и запечатување на кутијата од двете страни. Целиот процес на пакување е автоматски. Опремата може да биде опремена со уред за лепење со топол лепак. Машината е опремена со компоненти на светски познати брендови, како што се PLC екран на допир, фреквентни конвертори, итн. Уредите за набудување обезбедуваат квалитет и стабилност: автоматско запирање во случај на преоптоварување, автоматско отстранување на празни (или со отсутен леток) кутии, броење на готови производи, аларми за итни случаи, автоматско прикажување на статусот на екранот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 40,392 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Вертикална автоматска машина за картонирање JAD-12

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

55%

Купете картонска машина за пакување во Украина

40%

Осврти за автоматска картонска машина

триесет%

Услови на употреба Машина за пакување од картон

37%

Технологии и опрема за производство на картонска амбалажа

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАUCTБА НА ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето на плускавци во картонска амбалажа, како и за употреба на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) ја комплетираме производството на машини за картонирање.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за картонирање за пакување во картонски кутии од плускавци. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за картонирање и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Вертикална автоматска картонска машина „JAD-12“
Брзина на пакување: 60-120 кутии / мин
Дебелина на картон: 250-350 g / м2
Големина на базата:
Опсег на големина (LxWxH): (65-125) mm x (35-90) mm x (12-60) mm
Дебелина на летоци: 50-65 g / м2
Големината на проширениот леток: (HxW) (80-300) x (70-210) мм
Големина на преклопен леток (HxW): 1-4 набори (70-210) x (20-40) мм
Притисок на компресорот на воздухот: 0,5-0,7 МПа
Потрошувачка на воздух: 120-160 литри / мин
Моќност: 220V, 50HZ
Главна моќност на моторот: 0,75 KW
Димензии: 1140x1160x1800 mm
Големина на пакетот: 1400x1300x2100 mm
Тежина: 1000 кг
Тежина на испорака: 1200 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на вертикална машина за автоматско картонирање JAD-12.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Вертикална автоматска машина за картонирање може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Многу производители на таблети, вклучително и јас, започнаа со овој модел на амбалажа за картони. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум.

Руслан Терехов, Чеlyабинск

Тие не можеа да решат помеѓу купување автоматска машина за картонирање, тие се обратија до консултантот во MiniPress, Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни.

Лапин В. С.Омск

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствената работа што недостасува беше машината за пакување, се сопна на вашата веб-страница и веднаш ја пронајдоа машината што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои поставуваат фармацевтско производство.

Владимир СуворовКалининград

Купив автоматска машина за картонирање во оваа компанија. Работел на припејд основа, па условите ми одговараа. Навреме добив картонска машина. Квалитетот на машината е одличен! Благодарам!

Андреј ВалеријановичГрад Минск

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  вертикална автоматска машина за картонирање јад-12.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: