Се препорачува сигурна услуга

Автоматска опрема за лепило за лепак ZXM-10G

7147

989299 година
 • Автоматска опрема за лепило за лепак
 • Автоматска опрема за лепило за лепак
 • Автоматска опрема за лепило за лепак
 • Опрема за лепак на картон
 • Автоматска опрема за лепило за лепак
 • Автоматска опрема за лепило за лепак
 • Автоматска опрема за лепило за лепак
 • Опрема за лепак на картон

Популарни пребарувања

50%

Купување профитабилна машина за пакување картони во Казахстан

29%

Како да изберете опрема за картонирање со лепило

35%

Прегледи на клиенти за опрема за лепило за табли

61%

Како да поставите машина за пакување од картони

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска опрема за лепило за лепак ZXM-10G

Автоматска опрема за картонирање со лепило ZXM-10G е дизајнирана за картонирање со лепило запечатување на кутијата. PLC систем за контрола. Направено во согласност со GMP стандардот. Едноставно и брзо префрлување на големината. Сигурен таб на производот и брошура. Сигурно автоматско контролирано картонирање со автоматско преклопување и формирање на кутии, оптеретување на производот, печатење и запечатување на број на серии. Разни обележувања, на пример, печат. Отфрлање на кутија со леток што недостасува. Избор: машина за кодирање со инк-џет, бункер за вчитување летоци и транспортен систем. Се користи за пакување на плускавци и други слични производи. Фотоелектричен надзор за координирање на дејствата на секој дел од машината. Автоматското запирање кога е откриена грешка за време на работата и прикажувањето на причината и состојбата на дисплејот ви овозможува брзо и навремено отстранување на проблемот. Машината може да се користи одделно или заедно со блистер машина за да се создаде производна линија.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 63.720 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска опрема за лепило за лепак ZXM-10G

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

50%

Купување профитабилна машина за пакување картони во Казахстан

29%

Како да изберете опрема за картонирање со лепило

35%

Прегледи на клиенти за опрема за лепило за табли

61%

Како да поставите машина за пакување од картони

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАUCTБА НА ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на пакување таблети и капсули со желатин во картонска амбалажа, како и за употреба на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) ја комплетираме производството на машини за картонирање.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за картонирање за пакување таблети и капсули во картонски кутии. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за картонирање и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско лепирање на картони "ZXM-10G"
Продуктивност: 50 ~ 100 кутии / мин
Брзина: 100 кутии / мин
Материјал за пакување: Квалитет на картон: 250 ~ 300 g / м2, макс. големина: 150х90х50 мм
Вметнете лист: квалитет на хартија 55 ~ 65 g / м2, макс. големина: 170 × 240 мм
Потрошувачка на воздух: 20 m3 / час
Моќност: 380V, 50Hz, 1,5 KW
Димензии: 1650x800x1400 mm
Големина на пакетот: 1700x900x1500 mm
Тежина: 1200 кг
Тежина на испорака: 1300 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за картонирање на лепило ZXM-10G.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска опрема за картонирање со лепило може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

При нарачката на оваа машина за картонирање ZXM-10G, компанијата ги зема предвид сите желби на Клиентот. Квалитетот на опремата е кул, но испораката малку се одложи. Целокупната потребна документација е доставена навреме. Во иднина планираме да работиме само со оваа компанија. Им препорачувам на сите да ја контактираат оваа компанија за набавка на каква било фармацевтска опрема.

Заицева Марија Александрова, Череповец

После распаѓањето на нашата машина за картони, требаше да го набавиме што е можно поскоро, имавме среќа што го имаа. Добра цена, одлична услуга и што е најважно, момците разбираат и беа во можност да дадат неколку опции за избор. Се надевам дека нашата соработка нема да биде ограничена на една набавка!

Панасијук К. Р., Чита

Веќе подолго време соработуваме со компанијата MiniPress, во процесот на работа тие никогаш не не изневериле. Целокупната опрема што е нарачана беше испорачана навреме. Тие секогаш контактираа со нас брзо и објаснуваа сè компетентно. Ние ги советуваме сите да работат со оваа компанија.

Буба А. С., Калуга

Мило ми е што ќе контактираме со оваа компанија. Беше потребна машина за картони, а каталогот се најде многу брзо во каталогот. Цените се разумни. Менаџерот контактираше со нас многу брзо. Разговаравме за сè и се консултиравме. Стоката пристигна без никакви проблеми. Имаше мал проблем со поставување на опремата, но ние сфативме дека сега сè работи како што треба. Задоволен!

Петуховски Ју.С.Тамбов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска опрема за картонирање на лепило zxm-10g.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: