Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Машини за картони за пакување производи во картонски кутии / Мултифункционална автоматска опрема за картонирање HMR-18

Мултифункционална автоматска опрема за картонирање HMR-18

7146

989285
 • Мултифункционална опрема за автоматско картонирање
 • Спакувани шишиња во картонски кутии со употреба на картонска машина.
 • Мултифункционална опрема за автоматско картонирање
 • Спакувани шишиња во картонски кутии со употреба на картонска машина.

Популарни пребарувања

58%

Како да изберете опрема за пакување таблети?

32%

Прегледи од вистински луѓе за работата на машината за пакување

65%

Нова картонска опрема во производствените капацитети во Русија

14%

Технологии и опрема за производство на пакување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Машини за картони за пакување производи во картонски кутии / Мултифункционална автоматска опрема за картонирање HMR-18

Мултифункционална автоматска опрема за картонирање HMR-18

Мултифункционалната автоматска опрема за картонирање HMR-18 е едноставна за конфигурирање за пакување разни производи. Опремени со автоматска заштита од преоптоварување, уреди за приказ на дисплеј, брзина и броење на готови производи. Опремата автоматски застанува во отсуство на спакувани производи, кутии или пакетчиња, доколку производите не се во правилна позиција во картонска амбалажа, а кутијата или шишето не се со стандардна големина.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 53.460 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Мултифункционална автоматска опрема за картонирање HMR-18

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

58%

Како да изберете опрема за пакување таблети?

32%

Прегледи од вистински луѓе за работата на машината за пакување

65%

Нова картонска опрема во производствените капацитети во Русија

14%

Технологии и опрема за производство на пакување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАUCTБА НА ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на пакување таблети и капсули со желатин во картонска амбалажа, како и за употреба на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) ја комплетираме производството на машини за картонирање.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за картонирање за пакување таблети и капсули во картонски кутии. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за картонирање и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Мултифункционална автоматска опрема за картонирање „HMR-18“
Напон: 380V, 50HZ
Моќност: 2,5 KW
Капацитет на производство
Брзина: 50-100 вртежи во минута
Обем на потрошувачка: 20 m3 / час (притисок 05-08 MPa)
Материјал за пакување (густина на картон): 250-300 g / м2
Технички барања
Максимална големина: 200 × 80 × 50 mm (L × H × W)
Минимална големина: 50 × 20 × 14 mm (L × H × W)
Леток (густина на хартија): 55-65 g / м2
Технички барања
Максимална големина: 260 × 190 mm (L × W)
Минимална големина: 100 × 100 mm (L × W)
Големина на пакетот: 3100 × 1380 × 1800 mm
Тежина: 1600 кг
Тежина на испорака: 1800 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на мултифункционална автоматска опрема за картонирање HMR-18.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Мултифункционална автоматска опрема за картонирање може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

После распаѓањето на нашата машина за картони, требаше да го набавиме што е можно поскоро, имавме среќа што го имаа. Добра цена, одлична услуга и што е најважно, момците разбираат и беа во можност да дадат неколку опции за избор. Се надевам дека нашата соработка нема да биде ограничена на една набавка!

Шашкова Ана Василиевна, Калининград

Нарачав автоматска машина за картонирање HMR-18. Менаџерот контактираше скоро веднаш. Таа одговори на сите прашања навремено. Моделот беше доставен по нарачка. Сите рокови се исполнети. имало потешкотии со плаќањето кои биле решени во рок од неколку часа. Дефинитивно ја препорачувам компанијата за соработка! Задоволувачко е што има такви одговорни луѓе!

Колесник Марија Григориевна, Братск

Мило ми е што ќе контактираме со оваа компанија. Беше потребна машина за картони, а каталогот се најде многу брзо во каталогот. Цените се разумни. Менаџерот контактираше со нас многу брзо. Разговаравме за сè и се консултиравме. Стоката пристигна без никакви проблеми. Имаше мал проблем со поставување на опремата, но ние сфативме дека сега сè работи како што треба. Задоволен!

Лаврентиев Николај, Омск

При нарачката на оваа картонска машина HMR-18, компанијата ги зема во предвид сите желби на Клиентот. Квалитетот на опремата е кул, но испораката малку се одложи. Целокупната потребна документација е доставена навреме. Во иднина планираме да работиме само со оваа компанија. Им препорачувам на сите да ја контактираат оваа компанија за набавка на каква било фармацевтска опрема.

Горододески В.С.Новоросијск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  мултифункционална автоматска опрема за картонирање hmr-18.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: