Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за картонирање SYM-5

7146

989297
 • Автоматска машина за картонирање
 • Автоматско пакување на блистер во кутија
 • Автоматска машина за картонирање
 • Автоматско пакување на блистер во кутија

Популарни пребарувања

28%

Купете профитабилна машина за пакување картони во Русија

50%

Најдобрите производители на машини за картони

40%

Осврти на клиенти за картонска машина за пакување

65%

Како да поставите машина за пакување од картони

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за картонирање SYM-5

Автоматската машина за картонирање SYM-5 главно се користи за автоматско картонирање на капсули и таблети во блистерски пакувања, плочи од блистер за алуминиумска фолија и слични предмети со слична спецификација. Може да се користи и одделно и да се вклучи во производната линија со друга опрема. Опремата е опремена со PLC систем за автоматска контрола. Оперативен систем со интерфејс од човек-машина автоматски ги прикажува параметрите, како што се брзината на картонот, како и методите за решавање проблеми. Повеќе детален процес на картонирање во одреден опсег во една машина. Рачен и автоматски избор на функции. Истовремено завршување на автоматско преклопување на инструкциите и печатење на три реда на текст. Автоматски систем за откривање поставеност на производот ја запира машината за автоматско отстранување.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 64.800 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за картонирање SYM-5

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

28%

Купете профитабилна машина за пакување картони во Русија

50%

Најдобрите производители на машини за картони

40%

Осврти на клиенти за картонска машина за пакување

65%

Како да поставите машина за пакување од картони

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАUCTБА НА ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на пакување таблети и капсули со желатин во картонска амбалажа, како и за употреба на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) ја комплетираме производството на машини за картонирање.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за картонирање за пакување таблети и капсули во картонски кутии. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за картонирање и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за картонирање „SYM-5“
Продуктивност: 50-150 пакувања / мин
Компресиран воздух: 0,68-0,8 MPa
Моќност: 380V, 50HZ, 1,5KW
Големина на картонски кутии: 400 × 600 × 110 mm
Големина на пакетот: 1500 × 950 × 1500 mm
Тежина: 650 кг
Тежина на испорака: 800 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем со избор на автоматска машина за картонирање SYM-5.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска машина за картонирање може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Кога ја нарачувате оваа картонска машина SYM-5, компанијата ги зема предвид сите желби на Клиентот. Квалитетот на опремата е кул, но испораката малку се одложи. Целокупната потребна документација е доставена навреме. Во иднина планираме да работиме само со оваа компанија. Им препорачувам на сите да ја контактираат оваа компанија за набавка на каква било фармацевтска опрема.

Добронаров Александар Сергеевич, Чеlyабинск

После распаѓањето на нашата машина за картони, требаше да го набавиме што е можно поскоро, имавме среќа што го имаа. Добра цена, одлична услуга и што е најважно, момците разбираат и беа во можност да дадат неколку опции за избор. Се надевам дека нашата соработка нема да биде ограничена на една набавка!

Зунок А.Е., Град Вол Volски

Нарачав автоматска машина за картонирање SYM-5. Менаџерот контактираше скоро веднаш. Таа одговори на сите прашања навремено. Моделот беше доставен по нарачка. Сите рокови се исполнети. имало потешкотии со плаќањето кои биле решени во рок од неколку часа. Дефинитивно ја препорачувам компанијата за соработка! Задоволувачко е што има такви одговорни луѓе!

Рудина А.К., Пенза

Мило ми е што ќе контактираме со оваа компанија. Беше потребна машина за картони, а каталогот се најде многу брзо во каталогот. Цените се разумни. Менаџерот контактираше со нас многу брзо. Разговаравме за сè и се консултиравме. Стоката пристигна без никакви проблеми. Имаше мал проблем со поставување на опремата, но ние сфативме дека сега сè работи како што треба. Задоволен!

Поплавскаја Ј. ЗаЛипетск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска машина за картонирање сим-5.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: