Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за картонирање SJP-18H

7148

989248
 • Автоматска машина за картонирање
 • Спакувани ампули
 • Автоматска машина за картонирање
 • Спакувани ампули

Популарни пребарувања

17%

Период на гаранција за машината за пакување од картони

43%

Прегледи од сопствениците на машината за пакување картони

65%

Гледајте висококвалитетно видео за машината за пакување

32%

Пронајдете продажба за опрема за машини за пакување од картони

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за картонирање SJP-18H

Автоматска опрема за картонирање SJP-18H е програмабилна, целосно автоматизирана машина за картонирање со максимална брзина од 180 пакувања во минута. Се користи во медицинската, храната, трговијата, хемиската, електричната и металуршката индустрија. Системот е опремен со сензори за набудување и аларм: оптоелектроника, оптички влакна, уред за следење и заштита од механичко преоптоварување и дефекти. Летоци се ставаат само во кутии со шишиња, кутиите се затвораат само откако ќе се постават облозите. Ако се откриени празни кутии или исчезнати инсерти, машината ќе се сигнализира и ќе престане автоматски. Опремата е контролирана од PLC и оперативниот панел, обезбедувајќи стабилна работа дури и со голема брзина. Може да биде вклучена во производната линија заедно со блистер машина за пакување, опрема за полнење и зачувување на течности, опрема за смалување на пакување.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 92.988 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за картонирање SJP-18H

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

17%

Период на гаранција за машината за пакување од картони

43%

Прегледи од сопствениците на машината за пакување картони

65%

Гледајте висококвалитетно видео за машината за пакување

32%

Пронајдете продажба за опрема за машини за пакување од картони

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАUCTБА НА ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на пакување таблети и капсули со желатин во картонска амбалажа, како и за употреба на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) ја комплетираме производството на машини за картонирање.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за картонирање за пакување таблети и капсули во картонски кутии. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за картонирање и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за картонирање „SJP-18H“
Моќност: AC 380V 50HZ 1,5KW
Максимална продуктивност: 180 кутии / мин.
Големина на шишенцето: ≥ Φ25 × 60 mm, 55 × 110 mm
Леток: 300-350 g / м2
Максимална брзина на вметнување: 180 парчиња / мин
Големини на кутијата:
Мин - 140х70х60 мм
Макс. - 78х33х15 мм
Големина на летоци:
Макс. - 150 × 260 мм
Мин - 130 × 130 мм
Работна температура: 25 ± 10C
Компримиран воздух: 0,6-0,9 MPa
Потрошувачка на воздух: 0,67-0,9 м2 / час
Ниво на бучава: Помалку од 80dB
Оператори: 1-2 лица
Димензии: 4500x1600x1620 mm
Тежина: 1200 кг
Тежина на испорака: 1500 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска машина за картонирање SJP-18H.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска машина за картонирање може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

При нарачката на оваа картонска машина SJP-18H, компанијата ги зема во предвид сите желби на Клиентот. Квалитетот на опремата е кул, но испораката малку се одложи. Целокупната потребна документација е доставена навреме. Во иднина планираме да работиме само со оваа компанија. Им препорачувам на сите да ја контактираат оваа компанија за набавка на каква било фармацевтска опрема.

Таранец Александра, Јошкар-Ола

Ми се допадна соработката со оваа компанија. Менаџерот на организацијата брзо се согласи за некои нијанси на опрема. Одете кон Сакам да се справам со такви луѓе!

Ермаков Степан, Химки

Веќе подолго време соработуваме со компанијата MiniPress, во процесот на работа тие никогаш не не изневериле. Целокупната опрема што е нарачана беше испорачана навреме. Тие секогаш контактираа со нас брзо и објаснуваа сè компетентно. Ние ги советуваме сите да работат со оваа компанија.

Палиј Ева Андреевна, Град Таганог

Мило ми е што ќе контактираме со оваа компанија. Беше потребна машина за картони, а каталогот се најде многу брзо во каталогот. Цените се разумни. Менаџерот контактираше со нас многу брзо. Разговаравме за сè и се консултиравме. Стоката пристигна без никакви проблеми. Имаше мал проблем со поставување на опремата, но ние сфативме дека сега сè работи како што треба. Задоволен!

Гордеева Полина АлексеевнаОмск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска машина за картонирање sjp-18ч.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: