Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за картонирање SJP-10H

7148

989225 година
 • Опрема за автоматско картонирање
 • Кутисти плускавци
 • Кутии од картони за медицински производи
 • Опрема за автоматско картонирање
 • Кутисти плускавци
 • Кутии од картони за медицински производи

Популарни пребарувања

65%

Каде е профитабилно да се купат машини за пакување?

87%

Производители и купувачи на машини за пакување

21%

Упатства за употреба на машини за пакување од картони

42%

Технологии и опрема за производство на пакување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за картонирање SJP-10H

Автоматска опрема за картонирање SJP-10H се користи за пакување во плускавци во картонски кутии, стаклени и пластични шишиња, шишиња со медицински препарати или козметика и други слични производи. Опремата става летоци со хартија во отворени кутии, ги затвора и автоматски го печати серискиот број. Хоризонталниот конфигурациски модел, PLC контролата, сите подвижни делови се опремени со фотоелектронски сензори, што овозможува стабилно и сигурно работење.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 50.112 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за картонирање SJP-10H

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

65%

Каде е профитабилно да се купат машини за пакување?

87%

Производители и купувачи на машини за пакување

21%

Упатства за употреба на машини за пакување од картони

42%

Технологии и опрема за производство на пакување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАUCTБА НА ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на пакување таблети и капсули со желатин во картонска амбалажа, како и за употреба на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) ја комплетираме производството на машини за картонирање.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за картонирање за пакување таблети и капсули во картонски кутии. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за картонирање и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за картонирање „SJP-10H“
Максимална брзина на пакување: 100 кутии / мин
Големина на сечилото на кутијата: >40 × 35 × 3,5 мм, <150 × 87 × 50 мм
Големини на кутијата:
Мин - 70 × 25 × 14 мм
Макс. - 158 × 90 × 67 мм
Дебелина на картон: 250 350 g / м2 (според големината на кутијата)
Главна моќност на моторот: 0,75 KW
Поврзување на напојување: 3-фазна, четири жици 380V, 50Hz (220V, 60 Hz)
Притисок на компресорот на воздухот: 0,5 MPa >0,6 м3 / мин
Проток на воздух: ≥ 0,9 m3 / час
Релативна влажност: помалку од 70%
Ниво на бучава: <85 dB
Димензии: 2800 × 1350 × 2000 mm
Тежина: 1100 кг
Тежина на испорака: 1200 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска машина за картонирање SJP-10H.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска машина за картонирање може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

При нарачката на оваа машина, компанијата ги зема предвид сите желби на Клиентот. Квалитетот на опремата е кул, но испораката малку се одложи. Целокупната потребна документација е доставена навреме. Во иднина планираме да работиме само со оваа компанија. Им препорачувам на сите да ја контактираат оваа компанија за набавка на каква било фармацевтска опрема.

Богданова Ника Виталиевна, Смоленск

Ми се допадна соработката со оваа компанија. Менаџерот на организацијата брзо се согласи за некои нијанси на опрема. Одете кон Сакам да се справам со такви луѓе!

Матвеева Оксана, Сургут

Веќе подолго време соработуваме со компанијата MiniPress, во процесот на работа тие никогаш не не изневериле. Целокупната опрема што е нарачана беше испорачана навреме. Тие секогаш контактираа со нас брзо и објаснуваа сè компетентно. Ние ги советуваме сите да работат со оваа компанија.

Исаев Сергеј, Твер

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствената работа што недостасува беше машината за пакување, се сопна на вашата веб-страница и веднаш ја пронајдоа машината што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои поставуваат фармацевтско производство.

Панов К. Р.Иваново

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска машина за картонирање sjp-10ч.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: