Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Опрема за обележување шишиња на шишиња со ампула / Опрема за обележување на голема брзина за ампули и ампули WLM-75

Опрема за обележување на голема брзина за ампули и ампули WLM-75

7207

989841 година
 • Опрема за обележување со голема брзина на ампули и ампули
 • Етикетирани ампули
 • Опрема за обележување со голема брзина на ампули и ампули
 • Етикетирани ампули

Популарни пребарувања

37%

Пронајдете продажба на машини за етикетирање за обележување на ампули и ампули

13%

Етикетирање на ампули и ампули во современото фармацевтско производство

36%

Купете ефтини етикети со самолепливост во Русија

14%

Како да организирате бизнис за етикетирање?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Опрема за обележување шишиња на шишиња со ампула / Опрема за обележување на голема брзина за ампули и ампули WLM-75

Опрема за обележување на голема брзина за ампули и ампули WLM-75

WLM-75 шише со голема брзина и опрема за обележување на шишенцето е целосно нов вид на програмабибилен микро-компјутеризиран систем за серво етикетирање. Системот реагира брзо користејќи функции за автоматско скенирање и меморија, без влезен сигнал и поставки и работи стабилно без дефекти подолго време. Фабрички инсталиран компјутерски интерфејс ги прикажува сите параметри за работа и системските информации на екранот. Состојба на работа на опремата во поглед на операторот, што може брзо да ги елиминира сите отстапувања во времето и да ја зголеми ефикасноста на производството. Леснотијата на управување може да го намали времето за обука на персоналот и да заштеди трошоци за работна сила. Функции за набудување: системот може да контролира вакви проблеми како што се отсуство на етикета, нарушување на интегритетот на етикетата, губење на етикетата, стоп за итни случаи, конверзија на фреквенцијата на девијација, како и отсуство на лента за копирање на печатачот, итн., ова ќе го запре системот и ќе даде сигнал. Оваа опрема има бројач што ја извршува функцијата на етикетите за броење, како и функцијата за прикажување на брзината на етикетирање, што не само што го намалува непотребното губење на етикетите и ги намалува трошоците, но исто така му помага на операторот да ја контролира стапката на производство и брзината во цел да се зголеми ефикасноста. Се користи за поставување на вертикални етикети на шишиња со лекови и други мали кружни шишиња и контејнери. Работи со голема брзина и голема стабилност. Ги задоволува потребите на клиентите за прецизно обележување: точноста може да достигне ± 1 mm.
Карактеристики на опремата: машина за етикетирање со вертикално тркалезно шише. Метод на етикетирање: целосна или делумна вертикална пробивка со голема прецизност на производната линија. Форма на шише: тркалезна. Материјал: пластични шишиња, стаклени шишиња, метални шишиња. Опсегот на етикетирани производи: прехранбени производи (пијалоци, конзервирана храна, додатоци во исхраната, млечни производи), лекови (капки за очи, пастили или гранули во цевки, антибиотици (медицински шишиња), сирупи, производи за домашни миленици), хемикалии за домаќинства (пестициди, детергенти) , спрејови, производи за чистење и козметика, итн.), индустриски производи (нафтени производи, хемиски производи).

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 26.730 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за обележување на голема брзина за ампули и ампули WLM-75

 • Означено како: Каталог на опрема Етикетирање Налепница етикета Опрема од Кина Самолепливи етикети Фармацевтска опрема Вијали Машина за обележување Етикета Машина за обележување

Популарни пребарувања

37%

Пронајдете продажба на машини за етикетирање за обележување на ампули и ампули

13%

Етикетирање на ампули и ампули во современото фармацевтско производство

36%

Купете ефтини етикети со самолепливост во Русија

14%

Како да организирате бизнис за етикетирање?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ЛАБЕЛСКИ ТЕХНОЛОГИИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на означувањето, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски машини за обележување кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА САМО-лепила на лабели.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за обележување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машини за обележување, засновани врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Опрема за голема брзина за обележување шишиња и ампули "WLM-75"
Моќност: AC220V (± 10%) / 1φ 50 / 60HZ 750W
Брзина на етикетирање (вклучително и печатење): максимум шишиња од 10 ml. 420 парчиња / мин (вистинската брзина на обележување зависи од дијаметарот на шишето и должината на етикетата)
Внес на извор на воздух: 5 кг / см2
Точност на етикетирање: ± 1мм
Големина на шишињата што треба да се обележат (м / м):
Дијаметар: макс. 60 мм
Макс. висина: 90 мм
Прифатлива ознака Должина: 15 ~ 180мм
Применлива ширина на етикетата: 80 mm
Внатрешен дијаметар на ролна: приближно 76 mm
Надворешен дијаметар на ролна: приближно 380 mm
Брзина на транспортер: Прилагодлива
Промена на брзината на транспортерот: неподнослива
Димензии: 1650x1000x1250 mm
Големина на пакетот: 1750x900x1050 mm
Тежина: 250 кг
Тежина на испорака: 350 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на голема брзина опрема за обележување шишиња и ампули WLM-75.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опрема за голема брзина за обележување шишиња и ампули може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (6)

Имаме широк спектар на производи во стаклени и пластични шишиња на кои сакате да лепите етикети. Автоматската машина на овој модел има широк спектар на поставувања. Сите позиции беа затворени со една машина за автоматско обележување.

Анатолиј Илин, Брјанск

Автоматска машина за обележување што може да лепи етикети на пластични шишиња со кружни и квадратни лекови. Тоа беше важно за нас.

Алексеј Дмитријевич, Јарослав

Нашата компанија имаше проблем со снабдувањето со опрема на претпријатието - машина за обележување. Потоа го набавија во MiniPress. Што беа многу задоволни.

Књажев Н.ју., GE HealthcoreАзбест

При изборот на опрема за обележување на ампули. Машината за обележување се покажа како соодветна опција за нас. Благодарам за помошта!

Ларијова ВераРегионот Свердловск.

Ние го проширивме производството. Итно е потребна машина за етикетирање на ампули. Одлучивме да соработуваме со компаниите со миниперис. Не жали се. Сега и во иднина планираме да соработуваме со оваа компанија!

Анџелина Федоровна Кац, Инженер за технологијаog, Регионот Новосибирск

Беше неопходно за производство на машина за обележување шишиња. Менаџерот на компанијата се фокусираше на сите модели и опсези што ни се потребни. Резервирал автомобил. Задоволен од изборот!

Петровска Антонина, ДОО „Натафармасан“, Подолск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за обележување вијала со голема брзина и ампула wlm-75.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: