Се препорачува сигурна услуга

Хоризонтален етикета со голема брзина CTPE-88

7183

989645 година
 • Хоризонтална етикета со голема брзина
 • Етикетирани ампули
 • Хоризонтална етикета со голема брзина
 • Етикетирани ампули

Популарни пребарувања

37%

Пронајдете машини за продажба на етикети

20%

Етикетирање во современ фармацевтски производство

36%

Купете ефтини етикети со самолепливост во Русија

35%

Како да организирате бизнис за етикетирање?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Хоризонтален етикета со голема брзина CTPE-88

Хоризонталната етикета со голема брзина CTPE-88 со моќен серво погон и неколку нивоа на ролерки обезбедува стабилност и голема брзина, а исто така целосно помага да се избегне брчки на етикетата. Оваа машина е наменета за автоматско обележување на рамни предмети (како што се пластични шишиња, кутии, картички, итн.) Во фармацевтската, прехранбената, хемиската индустрија, во производството на картички, хемикалии за домаќинства и др. Таа е особено широко користена за хоризонтални етикетирање на големи шишиња од 500 ml, 100 ml, 250 ml. Комплетно избегнува употреба на неисправни или збрчкани етикети. LCD екранот на допир е удобен, интуитивен и целосно опремен. Може да се користи дополнителен пневматски или инк-џет печатач за да се интегрира процесот на кодирање и означување. Меморија за 50 групи оперативни параметри. Потребно е само да ги поставите параметрите на должината кога менувате етикети со помош на екранот на допир. Интелигентен систем за управување со етикетата и функција на алармот за откривање на грешки. Автоматско исклучување на опрема во отсуство на етикети. Следење во реално време на статусот на етикетирање и автоматско сигнализирање и запирање кога е откриена грешка (отсуство на етикета, отсуство на бар-код, етикети со преклопување или неправилен код). Серво-моторот Schneider се користи од уредот за пренос на етикети за да се обезбеди стабилност и голема точност на преносот. Сите електрични компоненти што се користат во диспензерот за етикети се од светски познати брендови, што гарантира стабилност на машината. Уредот за пренос на етикетата е опремен со сервомотор Sanyo 750W за да обезбеди стабилност и висока точност. Стапката на добиточна храна може да достигне 120 m / min. Специјално се користи за хоризонтално обележување на големи шишиња за инфузија, со максимална брзина на обележување од 300 шишиња / мин. Детална помош преку Интернет и автоматски функции на алармот кога се појавуваат грешки. Автоматски аларм и стоп на машината кога нема етикета или лента. Машината има компактна структура, стабилност, леснотија на поставување и сигурна врска.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 28.350 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Хоризонтален етикета со голема брзина CTPE-88

 • Означено како: Каталог на опрема Етикетирање Налепница етикета Опрема од Кина Самолепливи етикети Фармацевтска опрема Вијали Машина за обележување Етикета Машина за обележување

Популарни пребарувања

37%

Пронајдете машини за продажба на етикети

20%

Етикетирање во современ фармацевтски производство

36%

Купете ефтини етикети со самолепливост во Русија

35%

Како да организирате бизнис за етикетирање?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ЛАБЕЛСКИ ТЕХНОЛОГИИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на означувањето, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски машини за обележување кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА САМО-лепила на лабели.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за обележување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машини за обележување, засновани врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Хоризонтален етикета со голема брзина „CTPE-88“
Големина на контејнерот: Ширина: 00100 мм
Максимална брзина на обележување: 200-300 вртежи во минута
Точност на етикетирање: ± 1,5 mm
Напон: 220V AC ± 5%, 50Hz, 1200 W
Големина на пакетот: 2000x800x1500 mm
Тежина: 450 кг
Тежина на испорака: 550 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите кои ќе ви помогнат да ја забрзате вашата задача да изберете хоризонтален етикета со голема брзина CTPE-88.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Хоризонтална етикета со голема брзина може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (6)

Имаме голем асортиман на производи во стаклени и пластични шишиња кои бараат етикетирање. Автоматската машина на овој модел има широк спектар на поставувања. Сите позиции беа затворени со една машина за автоматско обележување.

Анатолиј Илин, Брјанск

Автоматска машина за обележување што може да лепи етикети на пластични шишиња со рамен лек. Тоа беше важно за нас.

Алексеј Дмитријевич, Јарослав

Нашата компанија имаше проблем со снабдувањето со опрема на претпријатието - машина за обележување. Потоа го набавија во MiniPress. Што беа многу задоволни.

Књажев Н.ју., GE HealthcoreАзбест

При изборот на опрема за обележување шишиња. Машината за обележување се покажа како соодветна опција за нас. Благодарам за помошта!

Ларијова ВераРегионот Свердловск.

Ние го проширивме производството. Итно е потребна машина за обележување рамни шишиња. Одлучивме да соработуваме со компаниите со миниперис. Не жали се. Сега и во иднина планираме да соработуваме со оваа компанија!

Анџелина Федоровна Кац, Инженер за технологијаog, Регионот Новосибирск

Беше неопходно за производство на машина за обележување шишиња. Менаџерот на компанијата се фокусираше на сите модели и опсези што ни се потребни. Резервирал автомобил. Задоволен од изборот!

Петровска Антонина, ДОО „Натафармасан“, Подолск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ctpe-88 голема хоризонтална етикета.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: